مایکروسافت همچنان به پیاده سازی تدریجی سیستم طراحی فلوئنت را در سراسر سیستم عامل ویندوز ۱۰ ادامه می دهد، نسخه جدید مایکروسافت اج با سیستم طراحی فلوئنت زیباتر شده و با قابلیت های جدیدی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. برای آشنایی با قابلیت های جدید بروزرسانی اسپرینگ کریتورز (آپدیت آوریل ۲۰۱۸) اینجا را کلیک کنید و همچین ویدئو نگاه نزدیک به نسخه ۱۸۰۳ را از اینجا مشاهده کنید.
این یکی دیگر از بروزرسانی های بزرگ که با بهبود و پیشرفت های بیشتری نسبت به نسخه های قبلی است، مایکروسافت این بروز رسانی را رسما در تاریخ ۳۰ آوریل (دوشنبه ۱۰ اردیبهشت) که به اسم رمز ردستون ۴ شناخته می شد برای میلیون ها دسکتاپ، لپ تاپ ها و تبلت در سراسر جهان در دسترس قرار خواهد داد، اما به این معنا نیست که دستگاه شما آن را در روز اول دریافت خواهد کرد، مایکروسافت قبلا قرار بود بروزرسانی بهاره خود را در ۲۱ فروردین منتشر کند که به دلیل وجود چندین باگ جدی به تاخیر خورد.اما این بروز رسانی به صورت نصب دستی در روز دوشنبه ۱۰ اردبهشت به طور رسمی منتشر میشود، احتمالا بروز رسانی بهاره ویندوز ۱۰ نسخه ۱۸۰۳ با شماره بیلد ۱۷۱۳۴.۵ عرضه شود.

چه دستگاههایی در ابتدا به روز رسانی ماه آوریل را دریافت میکنند؟

مایکروسافت در حال حاضر طبق سنت دیرینه خود در بروزرسانی ویندوز طی مراحلی به روز رسانی ویندوز ۱۰ را انجام خواهد داد. این شرکت به روزرسانی ماه آوریل ویندوز ۱۰ را همراه با ویژگی های جدیدی را به صورت نصب دستی در اختیار کاربران قرار می دهد، سپس در ۸ ماه می (۱۸ اردیبهشت)، از طریق برنامه Windows Update برای دستگاه های دسکتاپ، لپ تاپ و تبلت های جدیدتر که سازگاری لازم را با ویژگی های جدید این بروزرسانی دارد را دریافت خواهند کرد. این دستگاه ها ممکن است شامل برند سرفیس و سایر برند های رایانه ای (از قبیل HP، DELL، Lenovo، ASUS، Acer و غیره) باشند که از قبل با ویندوز ۱۰ نصب شده عرضه شده اند.

مایکروسافت در طی بازاریابی های اولیه خود، بازخورد از اطلاعات تله متری کاربران، باز خورد تولید کنندگان دستگاه و ومشتریان اولیه را جمع آوری و سپس بر اساس این اطلاعات، نسخه ۱۸۰۳ ویندوز ۱۰ برای سایر دستگاه ها منتشر می کند.

مطالب پیشنهادی:نحوه دانلود بروزرسانی اسپرینگ کریترز ویندوز ۱۰ از سرورهای مایکروسافت(لایف)

اگر چه کامپیوتر شما ممکن است در لیست دستگاههای سازگار باشد، اما عوامل دیگری نیز وجود دارد که ممکن است که درارتقاء آن میتواند تاثیرگذار باشد، از جمله نرم افزار ناسازگار، درایورهای دستگاه، لوازم جانبی متصل شده یا یک قطعه سخت افزاری خاص. مکان فیزیکی شما (کشور شما)و نحوه نصب ویندوز ۱۰ (کرکی یا اصل بودن ویندوز)، عوامل دیگری نیز هستند که هنگام به روزرسانی تاثیر گذار خواهد بود.

علاوه بر این، مایکروسافت به طور معمول دستگاه هایی که با بروزرسانی های جدید مشکلات شناخته شده ای دارند از دریافت بروزرسانی های جدید جلوگیری خواهد کرد، و این محدودیت باقی می ماند تا زمانی که شرکت اطمینان حاصل کند که مشکل به طور کلی حل شده است.

آیا کسی می تواند بدون هیچ معطلی به صورت نصب دستی به نسخه جدید دسترسی داشته باشد؟

همیشه توصیه می شود صبر کنید تا نسخه جدید به صورت خودکار در دسترس شما قرار بگیرد، اما اگر نمی توانید یک هفته دیگر منتظر بمانید، راه های زیادی برای ارتقاء به صورت دستی وجود دارد.

مطالب پیشنهادی:آموزش بروزرسانی ویندوز ۱۰ به آخرین نسخه منتشر شده

بروزرسانی از طریق برنامه Update Assistant

اگر دستگاه شما دارای استانداردهای حداقلی سخت افزاری و نرم افزاری باشد، می توانید با استفاده از برنامهUpdate Assistant برای نصب نسخه ۱۸۰۳ (بروزرسانی اسپرینگ) استفاده کنید.

برنامه Update Assistant مایکروسافت فقط یک برنامه نصب کننده بروزرسانی ویندوز ۱۰است که به شما اجازه می دهد زمانی که نمی توانید بروز رسانی جدید را در یک سیستم سازگار با بروزرسانی عرضه شده دریافت کنید و یا حتی زمانی که ویندوز به طور صحیح کار نکند به کمک شما خواهد آمد. با این حال، هر کسی می تواند از این برنامه استفاده کند، حتی اگر مکانیسم به روز رسانی در ویندوز ۱۰ به درستی کار کند.

بروزرسانی با برنامه Media Creation Tool

همچنین شما می توانید با برنامه Media Creation Tool برای ارتقاء کامپیوتر خود به آخرین آپدیت بدون اینکه منتظر ارائه بروز رسانی با استفاده از Windows Update برای ارائه آپدیت جدید باشید،به طور خودکار آخرین بروز رسانی منتشر شده را با استفاده از این برنامه استفاده کنید.

اگر از برنامه Media Creation Tool استفاده کنید، میتوانید بروزرسانی آوریل ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ بدون از دست دادن فایل ها و تنظیمات و برنامه های خود، این بروز رسانی را دانلود و نصب کنید.

علاوه بر این، اگر شما با مشکلاتی مثل راه اندازی مجدد ویا خاموش کردن یا مشکلات دیگری مربوط به عملکرد دستگاه خود دارید، می توانید با استفاده از این برنامه برای انجام یک نصب تمیز ویندوز ۱۰ با آپدیت آوریل۲۰۱۸ استفاده کنید. تنها نکته ای که نباید فراموش کنید این است که با این روش، قبل از نصب ویندوز ۱۰ به صورت کلین اینستال (نصب تمیر)، شما باید از فایل های خود به طور کامل یک نسخه پشتیبان تهیه کنید، و پس از نصب برنامه های خود را مجددا نصب کرده و تنظیمات خود را دوباره اعمال کنید.

نکاتی که باید توجه کنید!

اگر چه ویندوز ۱۰ آپدیت آوریل پیشرفت ها و بهبودهای زیادی داشته است و در حال حاضر توسعه آن کامل شده و برای انتشار آماده است، اما به این معنی نیست که این بروزرسانی با همه دستگاه ها سازگاری لازم را داشته باشد. مایکروسافت از این موضوع آگاه است و این یکی از دلایلی است که به روز رسانی معمولا به صورت مرحله ای انجام می شود.

در ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت) صدها هزار دستگاه به نسخه ۱۸۰۳ به طور خودکار بروزرسانی را دریافت خواهند کرد. اگر می خواهید به زودی به نسخه جدید ویندوز ۱۰ سویچ کنید، باید کمی صبور باشید، و اگر دستگاه شما بروزرسانی را دریافت نکرده باشد، احتمالا دلایل وجود دارد که در بالا به آن اشاره شده است. همچنین باید توجه داشته باشید که به روز شدن هر دستگاه، چند هفته طول خواهد کشید.

لینک کوتاه شده: http://bit.ly/2FsJ5yE
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط حامد افشار
بارگذاری در مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

مایکروسافت انتشار برورسانی۱۸۰۹ (نسخه اکتبر) را از طریق Windows Update را به صورت مرحله ای آغاز کرده است.

پس از چند ماه آزمایش، بلاخره مایکروسافت انتشار بروزرسانی ۱۸۰۹ (آپدیت اکتبر) ویندوز ۱۰ را ا…