مایکروسافت بروز رسانی بعدی ویندوز ۱۰ را که به اسم رمز رداستون ۴ و تحت عنوان بروزرسانی اسپرینگ کریترز را با شماره نسخه ۱۸۰۳ را عرضه خواهد کرد. با توجه به شماره نسخه بروز رسانیSpring Creators و عرضه بروزرسانی فال کریترز ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۷ میتوان نتیجه گرفت که زمان انتشار آن ماه مارس خواهد بود، ولی ممکن است سیاست های بروز رسانی مایکروسافت تغییر کرده باشد و زمان عرضه این بروز رسانی در زمان دیگری باشد!

به لطف برنامه ویندوز اینسایدر ما از برنامه مایکروسافت آگاه هستیم و کابران میدانند چه ویژگی های در بروزرسانی سازندگان بهار ویندوز ۱۰ منتشر شود.

ویندوز تایم لاین (Timeline)

ویندوز تایم لاین

مایکروسافت در بروزرسانی سازندگان بهار، قابلیت تایم لاین را به ویندوز ۱۰ می آورد، البته این قابلیت قبلا قرار بود در بروزرسانی فال کریترز منتشر شود که به دلایلی انجام نشد.کاربران میتوانند با فشار دادن دکمه task view در دستگاه خود میتوانند برنامه های باز را ببینند و هم میتوانند دستکاپ مجازی را فعال کنند.

قابلیت تایم لاین از یک قابلیت ساده فراتر است.در ویندوز تایم لاین کاربران می توانند، تمام برنامه ها و فایل ها (برنامه های پشتیبانی شده باز شده) را در تمام دستگاه های ویندوزی خود مشاهده کنند. به عنوان مثال اگر شما در حال ویرایش یک فایل اکسل در منزل خود باشید (به شرطی که این فایل در فضای ابری وان درایو ذخیره شده باشد) میتوانید با کلیک بر task view ادامه کار را با لپ تاپ خود در محل کار انجام دهید.

مایکروسافت میخواهد این قابلیت را به برنامه های خود در اندروید و IOS اضافه کند، به طوری که کاربران می توانند فایل های ،WORD OneNote را با مرورگر اج باز کنند و ادامه ویرایش اسناد خود را را در کامپیوتر خود انجام دهند.

بهبود در سیستم طراحی فلوئنت

فلوئنت

مایکروسافت در سال گذشته با بروزرسانی فال کریترز، سیستم طراحی فلوئنت را به ویندوز ۱۰ آورد.این شرکت در بروزرسانی اسپرینگ کریترز، فلوئنت را به سراسر این پلتفرم آورده است وبه طور کلی رابط کاربری قدیمی فلت را با دیگر بخش های پوسته ویندوز ۱۰ سازگارتر کرده است.

در بروزرسانی ویندوز ۱۰ اسپرینگ  کریترز، عناصر اکریلیک در سسیستم طراحی Fluent در حال حاضر به قسمت های بیشتری از پوسته ویندوز ۱۰ مانند منوی شروع، نوار وظیفه، My People و در دیگر بخش های سیستم عامل گسترش یافته است.

درباره سیستم طراحی فلوئنت بیشتر بدانید

برنامه Messaging و Setting به لطف سیستم طراحی فلوئنت به نوعی اورهال شده اند! البته هنوز کابران زیادی از این برنامه در رایانه خود استفاده نمی کنند و دستگاه های always-connected PC که مجهز به سیم کارت هستند هم کاربران چندانی ندارند و همچنین این برنامه به اندازه برنامه اسکایپ نیز استفاده چندانی ندارد ولی با این حال رابط کاربری برنامه Messaging دست خوش تغییرات زیادی در رابط کاربری شده است.رابط کابری این برنامه کمی شفاف تر و برجسته تر شده است.

همچنین درسمت چپ پنل برنامه Setting به لطف رابط کاربری فلوئن، افکت هایی مثل اکلریکو همچنین از افکت نور در هنگام عبور موس بر روی آیتم های این برنامه استفاده شده است که منجر به زیبا تر شدن رابط کاربری این پلتفرم می شود.

سیستم طراحی فلوئت با توجه به عملکرد مایکروسافت در رابط کابری ویندوز ۱۰ باعث جذابیت بیشتر و همچنین قوی تر شدن این پلتفرم شده است.استفاده از رابط کاربری فلونت در اکثر برنامه های شخص ثالث و همچنین PTWA و برنامه های وین ۳۲ می تواند هیجان انگیز باشد.

بهبود در مرورگر مایکروسافت اج

مرورگر مایکروسافت اج در بروزرسانی اسپرینگ کریترز به طرز وحستتناکی سریعتر از قبل شده است و می توان گفت نسبت به دیگر مرورگرهای رقیب قابلیت های بیشتری نیز دارد و همچنین فلوئنت نیز به رابط کاربری این مرورگر به طور کامل آورده شده است.

مایکروسافت همچنین قابلیت بی صدا کردن تب ها را به اج اضافه کرده است.این ویژگی چیزی است که کاربران در مرورگرهای مثل کروم و فایرفاکس می توانند به راحتی انجام دهند.این شرکت با استفاده از قابلیت auto-fill پرداخت های آنلاین را هم در این مرورگر آسان تر کرده است.این ویژگی با استفاده از اطلاعات ذخیره شده از کارت بانکی شما که در اکانت مایکروسافت شما ثبت شده است به راحتی پرداخت های آنلاین شما را انجام می دهد.

این مرورگر همچنین بهبود هایی در حالت Readers داشته است. reading mode در مرورگر اج نیز دارای یک ویژگی است که میتوانید با استفاده از ابزار های گرامی مطالعه خود را بهبود دهید.

کتاب های الکترونیکی هم به لطف reading mode بهبود هایی داشته است. شما در ویندوز ۱۰ به راحتی می توانید فایل های e-pub را ذخیه کنید و به جای اینکه کتاب های خود در همان لحظه در مرورگر اج مطالعه کنید میتوانید در سر فرصت به مطالعه بپردازید.

سیستم طراحی فلوئنت هم به مرورگر اج اضافه شده است.رابط کاربری اج در حالت مرورگر و یا در reading mode نیز از افکت های اکریک این سیستم طراحی در امان نمانده است و کمی رابط کاربری اج برجسته تر و زیباتر از قبل شده است.به طور کلی تغییرات برجسته ای در اج دیده نمی شود، و با استفاده از سیستم طراحی فلوئنت رابط کاربری دستخوش تغییراتی شده است.

ارتقاء حریم خصوصی

مایکروسافت همانند بروزرسانی هایی که برای ویندوز ۱۰ منتشر می کند. نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و امنیتی کاربران را هم برطرف میکند.

این شرکت برنامه جدید Diagnostics Data viewer را به سیستم عامل اضافه کرده است؛ این برنامه به کاربران اجازه می دهد که داده ها واطلاعات را به صورت خودکار از طریق تله متری به صورت اتوماتیک به ردموند(مقر اصلی شرکت مایکروسافت) برای رفع اشکالات ویندوز ۱۰ ارسال کنند.

مایکروسافت در این زمینه می گوید:

ما به حریم خصوصی شما اهمیت می دهیم.تعهد ما این است که به طور کامل بر روی داده های جمع آوری شده از دستگاه های ویندوزی را شفاف کنیم که موجب کنترل بیشتر شما بر روی داده ها را فراهم می کند. ” دونا سرکار مایکروسافت در هنگام معرفی این ویژگی در یکی از بیلدهای اینسایدری توضیح داد،” Diagnostics Data viewer یک برنامه در ویندوز است که به شما اجازه می دهد که اطلاعات دستگاه خود را قبل از ارسال به مایکروسافت بررسی و اطلاعات را به دسته های ساده بر اساس نحوه استفاده مایکروسافت از آن گروه بندی کنید. ”

مایکروسافت همچنین کاربرانی را که مجوزهای مدیریتی ندارند را اجازه دسترسی به آنها نخواهد داد. کاربران با سطح دسترسی استاندارد هم اکنون می توانند سطحجمع آوری داده های خود را مستقل از آنچه که توسط مدیر دستگاه تعیین شده است تعیین کند. اگر کاربران با دادن یک مجموعه جامع از اطلاعات به مایکروسافت راضی نیستند، می توانند آن را محدود کنند، و بالعکس. مهم این است که قدرت  انتخاب در دست کاربران قرار می گیرد.

قابلیت Near Share

از قابلیت های جدید اضافه شده می توان به قابلیت Share Nearby اشاره کرد که به وسیله آن کاربر قادر است بدون استفاده از روش های دیگر مانند استفاده از دیسک خارجی یا فلش ها یا ایمیل، فایل یا لینک خود را مستقیما و از طریق بلوتوث به دستگاه نزدیک ویندوزی دیگر منتقل کند. این ویژگی همانند ویژگی AirDrop در دستگاه های شرکت اپل عمل می کند با این تفاوت که سیستم AirDrop بر پایه ی وای فای است.

طریقه عملکرد سیستم Share Nearby همانطور که در ویدیو بالا قابل مشاهده است، به گونه ای است که بعد از اشتراک گذاری، پیامی به دستگاه مقابل داده می شود و در صورت پذیرش، فایل بعد از مدتی، بسته به حجمی که فایل دارد، در آن اجرا خواهد شد. این ویژگی به نظر طراحی ساده و کاربرپسندی دارد.


به روز رسانی سازندگان بهار ویندوز ۱۰ در واقع یک آپدیت بزرگ است، و به غیر از ویژگی های گفته شده؛ چندین ویژگی دیگر نیز در این بروز رسانی وجود دارد. که برخی از این آپدیت ها نسبتا بزرگ هستند به عنوان مثال پشتیبانی از ویدیوهای HDR، برخی از این قابلت ها مانند تغییر ایموجی ها کوچکتر هستند.

ویژگی های متفرقه

برنامه ویندوز اپدیت هم اکنون میتواند به صورت خودکار بروزرسانی های ویندوز کامپیوتر شما را در حالت sleep mode دانلود کند. این به این معنی است که وقتی کامپیوتر شما روشن است و ویندوز شما بروز رسانی های جدید را اسکن می کند،RS4 کامپیوتر شما را بیشتر فعال نگه می دادر تا مانع از خوابیدن کامپیوتر شما شود.

مایکروسافت همچنین پشتیبانی از امکانات دسترسی برای کاربران معلول را بهبود بخشیده است. شما هم اکنون می توانید سخنگو خودکار(narrator) را در حالت Safe Mode فعال کنید و همچنین از کنترل چشم با لوازم جانبی پشتیبانی شده استفاده کنید.مایکروسافت روند به روز رسانی ویندوز خود را ادامه می دهد تا ابزارهای جدید و مدرن را برای افرادی که توانایی کمتری دارند فراهم کند.

برنامه Game bar ویندوز ۱۰ هم با تم دارک و لایت بروز شده است.همچنین از المنت های سیستم طراحی فلوئنت مانند افکت اکلریک هم در این برنامه دیده می شود.این شرکت همچنین یک ساعت به همراه کلید های میانبر برای پروفایل Xbox Live و Mixer در نوار بازی اضافه کرده است. اگر بخواهید، می توانید به سرعت به تنظیمات پوشه ضبط و تنظیمات حالت بازی بروید.

لینک کوتاه شده: https://goo.gl/UkVTNF
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط حامد افشار
بارگذاری در اخبار مایکروسافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

اپلیکیشن یونیورسال وینگو مپس(Wingo maps)از استور مایکروسافت حذف شد

اپلیکیشن یونیورسال وینگو مپس(Wingo maps) کلاینت غیر رسمی گوگل مپ که توسط گروه برنامه نویسی…