در انتهای اکتبر ۲۰۱۷ مایکروسافت اعلام کرد که کورتانا به میزان ۱۴۸ میلیون کاربر ماهانه فعال دست یافته است، رقم قبلی مربوط به دسامبر ۲۰۱۶ بود که درآن زمان اعلام شد تعداد کاربران این دستیار صوتی دیجیتال، ۱۴۵ میلیون کاربر می باشد که این رقم مربوط به میزان کاربران در پلتفرم های گوناگون چون ویندوز ۱۰، iOS اندروید و ایکس باکس وان بود. با مقایسه این دو رقم میبینیم که میزان افزایش در تعداد کاربران دو درصد در ۱۰ ماه می باشد. با مایکروسافت لایف همراه باشید.

سپس شرکت ردموندی اعلام کرد که اسپیکر هارمن کاردون Invoke به کمک این دستیار صوتی خواهد آمد تا به روند رشد آن شتاب بخشد. در این رابطه مایکروسافت اعلام کرد:

“کورتانا در حال حاضر (زمان عرضه اسپیکر هارمن کاردون Invoke) در بیش از ۵۰۰ میلیون کامپیوتر شخصی با سیستم عامل ویندوز ۱۰ در دسترس است و ۱۴۸ میلیون کاربران ماهانه فعال دارد. ما باور داریم که اسپیکر هارمن کاردون Invoke به سرعت رشد این دستیار صوتی در آینده کمک خواهد کرد.”

حال مایکروسافت از ارقام جدیدی پرده برداری کرده که با توجه به این ارقام کورتانا به رشد مورد انتظار خود نرسیده است.

میزان کاربران ویندوز ۱۰ با رشدی چهل درصدی از ۵۰۰ میلیون به ۷۰۰ میلیون رسیده است، اما برخلاف این رشد چشمگیر در کاربران ویندوز ۱۰ (خانه اصلی کورتانا)، میزان کاربران کورتانا با رشدی ۱.۳ درصدی (که از دفعه قبلی نیز آرام تر است) در میزان کاربران خود از ۱۴۸ میلیون به ۱۵۰ میلیون در طول هفت ماه رسیده است.

اسپیکر هارمن کاردون Invoke که مایکروسافت برروی موفقیت آن برای موفقیت دستیار صوتی خود حساب کرده بود، با سهمی ۰ درصدی از بازار به یک ناامیدی بزرگ مبدل شد. مایکروسافت با تغییر مدیر  بخش کورتانا و تغییر رویه دستیار صوتی خود به یک دستیار بر پایه وظایف (به جای رویه قبلی که مانند دستیار صوتی آمازون، الکسا بر پایه مهارت ها بود) استراتژی خود را عوض کرده است.

لینک کوتاه شده: http://bit.ly/2xKetKx
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط مهدی نوری
بارگذاری در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

نوزده اکتبر مایکروسافت خرید گیت هاب را نهایی خواهد کرد

انتظار آن می رود که مایکروسافت نوزده اکتبر خرید گیت هاب را نهایی کند.این شرکت در حال حاضر …