ساتیا نادلا در کمال ناباوری در مصاحبه با بلومبرگ تعداد کاربران ویندوز را یک میلیارد نفر اعلام کرد. با مایکروسافت لایف همراه باشید.

مدیرعامل مایکروسافت طی یک مصاحبه تعداد کاربران ویندوز را در عین ناباوری یک میلیارد نفر اعلام کرد که باعث شگفتی‌ست. در سال ۲۰۱۴ طبق اخبار شرکت مایکروسافت کاربران ویندوز در حدود یک میلیارد و نیم نفر بودند و تعداد رقم کاربران در سال به ۲۰۱۱ ۱.۲۵ میلیارد نفر می‌رسید. این مسئله از کاهش تعداد کاربران کامپیوتر خبر می‌دهد که با توجه به رفع نیازمندیهای کاربران با دستگاه‌های جدید به خصوص تبلتها و گوشیهای هوشمند این اتفاق امری غیرعادی هم نیست. این اتفاق شاید باعث ارتباط بین اکوسیستم ویندوز مایکروسافت و اکوسیستم iOS اپل شود که در حال حاضر نزدیک به یک میلیارد کاربر در جهان دارد زیرا که همیشه موقعیت مایکروسافت در بازاری که سه محصول عمده تولید شده در خطر بوده‌است. البته نادلا تاکید کرد که ویندوز مهم است اما در حال حاضر تنها یک بخش از مجموعه‌ی متنوعی از محصولات با آن در ارتباط است.

نادلا در این مصاحبه به پرسش تکراری درباره‌ی اینکه آیا مایکروسافت بار دیگر گوشی تولید خواهد کرد یا نه جواب داد که قصد مایکروسافت این است که “دسته بندی ها را دسته بندی و دسته بندی های جدید را اختراع کنند” و همیشه در “کسب و کار به محاسبات پایان دهند”، اما مایکروسافت با توجه به قوانین فعلی حاکم بر بازار ایده‌ای که به خوبی بتواند خدمات ارائه کند را نداشته‌است. نادلا برای توضیح بیشتر دستگاه هولولنز را مثال زد که قوانین ساخت یک تلفن همراه عادی را برهم زده‌است و اخیرا نیز از این دستگاه استقبال بسیاری شده‌است.

در پایان این خبر به عنوان نویسنده باید بگویم که سیاست‌های مایکروسافت شاید در کوتاه‌مدت بسیار مثبت نبوده ولی نمی‌توان منکر تحولاتی که بزرگترین غول نرم‌افزاری دنیا در دنیای تکنولوژی و ارتباطات ایجاد کرده‌است شد. این نوشته‌ی پایانی ربطی به تعصبات بنده ندارد و صرفا با مرور بر تاریخ و سیر تحول دنیای فناوری این سخنان را با شما در میان می‌گذارم. مایکروسافت همیشه به عنوان یک پیشرو در مسیر فناوری قدم گذاشته و ایده‌هایی که این شرکت از آنها پرده برمی‌دارد شاید حتی یک دهه جلوتر از فناوری زمان حال و نیازمندی انسان کنونی باشد. باید منتظر شد و دید مایکروسافت چه نقشه‌ای برای تحول در جهانی روز به روز ماشینی‌تر می‌شود در سر می‌پروراند.

لینک کوتاه شده: goo.gl/GWLDMe

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از پدرام موسوی
بارگذاری بیشتر در اخبار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین بررسی کنید

جزئیاتی بیشتر در رابطه با آندرومدا، کارمل و سرفیس لیبرا

دیروز ما از اهداف سخت افزاری مایکروسافت برای امسال و سال بعد سخن گفتیم. حداقل اسم رمز ۴ دس…