صفحه اصلی اخبار مایکروسافت قصد دارد برنامه های اندروید را به ویندوز ۱۰ بیاورد!

مایکروسافت قصد دارد برنامه های اندروید را به ویندوز ۱۰ بیاورد!

۰
0
90

گفته می شود مایکروسافت در حال کار بر روی یک ترفند نرم افزاری است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که برنامه های اندرویدی خود را بدون هیچ تغییری در کدهای برنامه نویسی به پکیج های MSIX تغییر بدهند و در نهایت به آن ها اجازه می دهد که برنامه های خود را به مایکروسافت استور ویندوز ۱۰ بیاورند. طبق منابع آگاه از این موضوع این پروژه با اسم رمز ‘Latte’ شناخته می شود و گفته می شود که در سال آینده رسما معرفی می شود.

مایکروسافت قبلا تلاش کرده بود که ایده آوردن برنامه های اندرویدی را به وسیله پروژه Astoria به ویندوز ۱۰ بیاورد اما این تلاش با شکست مواجه شده بود. پروژه Latte بی شباهات به پروژه  Astoria نخواهد بود و احتمالا این پروژه بر اساس WSL  توسعه و طراحی شده است. مایکروسافت برای اجرای واقعی برنامه های اندرویدی نیاز به ایجاد زیر سیستم اندروید اختصاصی خود را دارد.

مطلب مرتبط:

ترفندی برای نصب برنامه های اندروید در ویندوز ۱۰ موبایل!

آموزش نصب اوبونتو در WSL ویندوز ۱۰

نحوه راه اندازی برنامه Your Phone و اتصال گوشی به رایانه

مایکروسافت اخیرا اعلام کرده بود که WSL به زودی از برنامه های گرافیکی لینوکس و همچنین از شتاب دهنده گرافیکی پشتیبانی می کند که به عملکرد برنامه های گرافیکی که درWSL ویندوز اجرا می شود کمک خواهد کرد.

بعید به نظر می رسد که پروژه ‘Latte’ از سرویس های گوگل پلی پشتیبانی کند. زیرا گوگل اجازه استفاده از سرویس های خود را به جز دستگاه های مجهز به سیستم عامل اندروید و کروم را نمی دهد.این بدان معناست که برنامه هایی که به API سرویس های گوگل Play نیاز دارند باید قبل از ارسال در مایکروسافت استور ویندوز ۱۰، وابستگی برنامه های خود را از سرویس های گوگل حذف کنند.

Your Phone

امروز به لطف برنامه Your Phone که برای ویندوز ۱۰ توسعه داده شده است می توانید برنامه های اندرویدی خود را در ویندوز ۱۰ استریم کنید. اما در حال حاضر این قابلیت به تعداد کمی از گوشی های سامسونگ محدود شده است. اینکه بتوانید برنامه های اندرویدی را به صورت محلی و نصب شده و بدون استفاده از گوشی های هوشمند اندرویدی بر روی رایانه شخصی خود اجرا کنید قطعا تجربه بهتری خواهید داشت.

پروژه Latte به توسعه دهندگان اجازه می دهد که برنامه هایی که نسخه ویندوزی ندارند را به راحتی وارد استور ویندوز ۱۰ کنند. باید منتظر ماند تا ببینیم که پروژه Latte شامل چه نوع برنامه هایی می شوند. اکثرا برنامه های اندرویدی برای گوشی های هوشمند طراحی شده اند و برای استفاده در نمایشگرهای بزرگتر مطلوب به نظر نمی رسد.

مایکروسافت در چند سال گذشته به خوبی نشان داده است که برنامه های بومی ویندوز به عنوان تنها برنامه ای که در ویندوز اجرا می شود نخواهد بود. مایکروسافت بسیاری از برنامه های سایر پلتفرم ها مانند برنامه های UWP, WIN32, PWA همچنین امکان اجرای برنامه های لینوکس به وسیله WSL  و در آینده اجرای برنامه های اندروید در ویندوز ۱۰ احتمالا ممکن می شود.

با فرض اینکه مایکروسافت برنامه خود را در رابطه با پروژه Latte لغو نمی کند  آوردن برنامه های آندروید به ویندوز ۱۰ این سیستم عامل را به یک سیستم عامل جهانی که می تواند تمام برنامه ها را اجرا کند تبدیل می شود. به گفته منابع احتمالا این پروژه در قالب بروزرسانی پاییز ۲۰۲۱ ویندوز ۱۰ معرفی و عرضه می شود.

نظر شما در مورد آوردن برنامه های اندرویدی به ویندوز ۱۰ چیست؟

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از Mr Afshar
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

چگونه ورود دو مرحله ای در تلگرام را فعال کنیم؟

تلگرام از چت های رمزگذاری شده دو طرفه  برخوردار است و پیام های مبتنی بر آن در دیتا سنترهای…