مایکروسافت امروز نسخه ۲.۲ از ابزار توسعه UWP Community را معرفی کرد، مجموعه ای از کنترل های منبع باز، توسعه دهندگان می توانند به راحتی برنامه های UWP خود را  ایجاد کنند.

نسخه ۲.۲ معرفی یک پکیج جدید Parsers، کنترل های و کمک کننده ها جدید، و بسیاری از بهبود ها و رفع اشکالات موجود در API ها را در این پکیج اضاقفه شده است. در حالی که UWP Community Toolkit برای اکثر موارد، برنامه های دسکتاپ را هدف قرار می دهد، همچنین این ابزار توسعه دهنده در دستگاه های Xbox One، Mobile، HoloLens، IoT وSurface Hub عالی عمل می کند.

Microsoft.Toolkit.Parsers and MarkdownTextBlock

نسخه ۲ UWP Community Toolkit چندین پکیج جدید از استاندارد توسعه دات نت با پشتیبانی بیشتر از API های کراس پلتفرم را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد، علاوه بر این امکانات نسخه ۲ ، مایکروسافت در این پکیج جدید، استاندارد دات نت را معرفی می کند.

: Microsoft.Toolkit.Parsersاین پکیج جدید برای توسعه برنامه های یونیورسال شامل parsers برای markdown و RSS است که می تواند در پلتفرم UWP و دیگر سیستم عامل های پشتیبانی شده از .NET استاندارد ۱.۴ یا بالاتر استفاده شود.

همینطور، کنترل MarkdownTextBlock، از رندر جدید استفاده می کند و علاوه بر این نیز از ویژگی های

Code syntax highlighting

SVG images and image width/height syntax

Relative URIs for images and links

Comments and more

نیز پشتیبانی می کند.

Staggered panel

با اضافه شدن یک پنل جدید به نام ” Staggered panel” توسعه دهندگان  بتوانند طرح ها و آیتم های خود را در ستون هایی که مقدار فضای کمتری در آن است، فعال کنند.

XAML Brushes

در نسخه ۲.۲ یک بخش جدیدی به نام (Microsoft.Toolkit.Uwp.UI.Media) را معرفی کرد و ۷ براش بر اساس ترکیب RadialGradientBrush اضافه شده است. براش های بک دروپ افکت های افکت هایی در پس زمینه المنت های برنامه ها ایجاد می کند.

MSAL support and cross-platform Microsoft Graph and OneDrive service

با معرفی یک نسخه استاندارد دات نت، دو سرویس گراف و وان درایو معرفی شدند و نسخه قدیمی سرویس های وان درایو به طور کلی منسوخ شد.نسخه های استاندارد .NET هم اکنون از همه سرویس های Microsoft Authentication Library (MSAL) و consumption outside صرفا از برنامه های uwp پشتیبانی می کند.سرویس جدید Microsoft.Toolkit.Services package را میتوانید در پیدا کنید.

Notifications package support for My People shoulder taps

در اخرین بروز رسانی ، این پکیج نوتیفکشن ها هم اکنون شامل ویژگی های جدید تست در اعلانات در برنامه My People است، توسعه دهندگان هم اکنون میتوانند از این ویژگی ها در برنامه های خود استفاده کنند.

لیست کامل تغییرات را شما میتوانید در گیت هاب ببینید! ویا آموزش نصب UWP Community Toolkit Sample App  را دراستور مایکروسافت ببینید.

 

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از حامد افشار
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پست پیشنهادی

هر آن چیزی که از سری ایکس Xbox می دانیم

سری ایکس Xbox در تاریخ 13 دسامبر سال 2019 در رویداد The Game Awards رونمایی شد. این دستگاه…