تویتر امسال در API های خود تغییراتی را صورت خواهد داد که با این تغییرات برنامه های شخص ثالث را از استریم کردن تویت ها باز خواهد داشت. با مایکروسافت لایف همراه باشید.

این به معنای آن است که این برنامه ها امکان نمایش تویت های جدید یا Push Notification ها را نخواهند داشت.

اعلان قبلی این شرکت منجر به اعتراض توسعه دهندگان برنامه هایی چون Twitterific و Falcon و دیگران شد.

“با دسترسی، ما ممکن است که بتوانیم روش هایی برای فعال سازی Push Notification داشته باشیم، اما این روش ها محدود به ۳۵ اکانت تویتر می شوند. محصولات ما بایستی نوتیفیکیشن ها را به صد ها هزار از مشتریانمان برسانند. هیچ قیمت گذاری برای سرویسی تجاری با اکانت های نامحدود صورت نگرفته است. ما نمیدانیم که چنین روشی برای ما و یا کاربرانمان قابل پرداخت خواهد بود یا نه.” مجموعه ای از توسعه دهندگان کلاینت های غیر رسمی برای تویتر که خود را “برنامه هایی از یک پر” می نامند، در پستی نوشتند: “رفرش شدن خودکار تایم لاین کار نخواهد کرد: هیچ وب سروری در گوشی موبایل و یا کامپیوتر دسکتاپ تان وجود ندارد که تویتر بتواند آپدیت را از آن دریافت کند. از آن جایی که بروز کردن تایم لاین با دیگر روش ها با سرعت محدودی از سمت تویتر صورت میگیرد، شما تاخیراتی را در بروزرسانی هنگام خبرهای فوری و یا رویدادهای ورزشی شاهد خواهید بود.”

کلاینت های غیر رسمی چون Aeries، Fenice و دیگر برنامه های محبوب در پلتفرم ویندوز از این مشکل مصون نخواهند ماند، با توجه به این که بیانیه ای رسمی از برنامه ای چون aeons داده نشده است، مشخص نیست که کاربران این پلتفرم نیز تحت تاثیر این مشکل خواهند بود یا نه.

با توجه به درخواست های صورت گرفته، تویتر در نهایت اعلام کرد که در تصمیم خود تجدید نظر خواهد کرد و تا آن زمان تاریخ ۱۹ ژوئن را که برای بستن این سرویس ها در نظر گرفته بود، به تاخیر بیاندازد ولی با این حال مشخص نیست که این شرکت چه تصمیمی را خواهد گرفت.

“تاخیر معنایی ندارد. تویتر هیچ زمان به برنامه های شخص ثالث که به پلتفرم [در اینجا منظور تویتر است.] برای موفقیت آن کمک کردند، ارزشی نمیدهد.” تام وارن

به عنوان یک روزنامه نگار تکنولوژی تام وارن اشاره میکند (روی تویتر) که این شرکت همواره  در گذشته رویکردی تهاجمی نسبت به توسعه دهندگان شخص ثالث داشته است، از جمله محدود کردن token ها که این توسعه دهندگان را مجبور به محدود ساختن تعداد کاربران برنامه های خود نمود.

تویتر از تصمیم اولیه خود عقب نشینی کرده است، اما توسعه دهندگان هنوز نگران آینده هستند.

لینک کوتاه شده: http://bit.ly/2IK3GAG
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط مهدی نوری
بارگذاری در منهای مایکروسافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

نوزده اکتبر مایکروسافت خرید گیت هاب را نهایی خواهد کرد

انتظار آن می رود که مایکروسافت نوزده اکتبر خرید گیت هاب را نهایی کند.این شرکت در حال حاضر …