صفحه اصلی عکاسی آموزش: نحوه عکاسی سورئلیسم با موبایل

آموزش: نحوه عکاسی سورئلیسم با موبایل

۰
0
472

عکاسی در شاخه سورئالیسم همان طور که از نام آن پیداست نوعی وهم گرایی است تمام شاخه های هنری این سبک بر اساس پیشینه خود در روانشناشی فروید ایجاد شده است.در سبک سورئالیسم ما تصاویری خیال انگیز و در نگاه اول جالب و عجیب خلق میکنیم اما اصلی ترین موضوع نشان دادن یک مفهوم در این تصاویر است. با مایکروسافت لایف همراه باشید.

ادیت کردن درست و تجربه و ایده های جدید از مسائل مهم ترین کار شماست و هنر خود شما در عکاسی کردن پس از آن است.حتی میتوانید تصاویری از وب سایت ها دانلود و سپس با ترکیب آنها به ساخت تصاویر سورئالیسم دست بزنید.

مهم ترین اصل در ایجاد یک عکس سورئالیسم ترکیب کردن دو و یا چندین عکس با یک دیگر است.شما در کاسی سورئالیسم همان کاری را میکنید که در فتو شاپ با جابه جا کردن و درون هم قرار دادن تصاویر انجام میدهید.با پیشرفته شدن سنسور های دوربین تلفن های مراه و نزدیک شدن کیفیت آنها به دوربین های حرفه ایی همه روزه شاهد پیشرفت نرم افزار های ادیت در موبایل ها هم هستیم ، ما در این آموزش از برنامه پیکس آرت استفاده میکنیم که در نوع خود بی نظیر است و چه چیزی بهتر از ترکیب یک نرم افزار خوب با دوربین های قدرتمند ویندوز موبایل ها.

ما در این آموزش صرفا تصاویری خلق کردیم که هیچ نوع جبه هنری ندارند و تنها برای آموزش ثبت شده اند.

 

گام اول:

استفاده از سه پایه یا هر وسیله ثابت کننده تلفن همراه در ثبت این تصاویر ضروری است

شما در این مدل از عکاسی نیاز به یک تصویر ثابت و پس زمینه ایی و یک یا چند تصویر اضافه شونده و متغیر دارید.بنابراین شما پس از گرفتن تصویر پس زمینه ایی باید تصاویر اضافه شونده را هم بدون هیچ تغییری در جابه جایی تلفن همراه ثبت کنید ، اگر از تلفن های همراهی مانند لومیا ده بیست که فاصله کانونی زیادی دارند استفاده میکنید توجه داشته باشید که فوکوس و تاری در هر دو عکس یکسان باشد زیرا هم پوشانی در این تصاویر اصلی مهم است

گام دوم:

بعد از ثابت کردن دوربین از منظره یا همان بک گراند خود یک عکس تهیه می کنیم ، توجه داشته باشید تنظیمات دوربین نباید در تصاویر بعدی نیز تغییر کند.

بعد از ثبت تصویر پس زمینه اصلا تلفن همراه خود را تکان ندهید و یا در محیط تغییری ایجاد نکنید

گام سوم:

در این مرحله با همان زاویه دید دوربین و همان تنظیمات به ثبت تصویر اضافه شونده خواهیم پرداخت. مهم ترین اصل در این بخش این است که شما چه مفهومی را در تصویر جستوجو میکنید با کمی سرچ در اینترنت ایده های زیادی را میتوانید بدست بیاورید

معمولا از تصاویر اضافه شونده چندین عکس بگیرید تا به نتیجه دلخواه برسید

خب حال به سراغ بخش اصلی یعنی ادیت تصاویر و هماهنگ و منطبق کردن آن ها به روی یک دیگر میرویم.برنامه پیکس آرت را باز کنید و در بخش ادیت تصویر اولیه همان بک گراند اصلی را انتخاب کنبد.و گزیته اد فتو را بزنید تا تصویر ثانویه را نتخاب کنید

در این مراحل با فیلتر ها عکس ها را دچار تغییر نکنید و هر نوع تغییری را به مرحله نهایی بگذارید.بعد از انتخاب تصویر اضافه شونده بدون هیچ گونه تغییر در زاویه آن تصویر را بزرگ کنید تا به شکل کامل تصویر زیرین پواشنده بش ود ، برای آسانی در کار حتما گوشی را در حالت چرخش و افقی استفاده کنید تا ابزار بزرگ کردن همچنان در دست رس باشد ، چون در حالت عمودی به گوشه کادر میرود.

بعد از بزرگ نمایی تصویر و هم پوشانی آن با تصویر زیرین به سراغ حذف قسمت های گونا گون تصویر میرویم برای این کار کافیه علامت پاک کن در سمت چپ را لمس کنید. در این بخش بخش های اضافه را جذف کنید برای جلوگیری از اختلاف نوری میان دو تصویر زیر و رو میتوانید با لمس کردن دوباره علامت پاک کن میزان اندازه و همینطور سختی آن را تغییر دهید.

اگر جایی را اشتباه پاک کردید میتوانید آن را با علامت قلمو یا نماد برگشت دوباره اصلاح کنید.

این تنها یک عکس آموزشی بود شما میتونید ایده های زیبای خودتون رو در سبک سورئالیسم خلق کنید و همچنین با هشتگ#lifepicart و تگ کردن ما روی پست  خودتون تصاویر لومیایی خودتون رو با ما به اشتراک بزارید.

 دیگر پست های آموزش عکاسی در مایکروسافت لایف:

عکاسی حرفه ای با لومیا: این قسمت عکاسی به سبک مینیاتوری
آموزش عکاسی با نور گیری طولانی از آبشار ها
آموزش عکاسی حرفه ای با لومیا: نور گیری طولانی (قسمت اول: عکاسی در تاریکی)
پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از محراب فرساد
بارگذاری بیشتر در عکاسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

چگونه ورود دو مرحله ای در تلگرام را فعال کنیم؟

تلگرام از چت های رمزگذاری شده دو طرفه  برخوردار است و پیام های مبتنی بر آن در دیتا سنترهای…