حدود چند سال پیش مایکروسافت اولین نسل از تبلت های هیبریدی سرفیس مبتنی بر پلتفرم ویندوز را معرفی کرد، مایکروسافت در اولین دستگاه سرفیس را با ویندوز ۸ با پردازنده اینتل و ویندوز آرتی با پردازنده آرم توسط استیو بالمر مدیر وقت مایکروسافت در تاریخ ۱۸ اکتبر ۲۰۱۲ در لوس آنجلس معرفی شد و در تاریخ ۲۶ اکتبر ۲۰۱۲ به بازار آمریکا عرضه شد، و به دنباله این نوآوری و ایجاد دسته بندی توسط مایکروسافت که باعث تغییر نگرش نگاه کاربران به تبلت ها و لپ تاپ ها و برداشته شدن مرز بین این دو دستگاه مختلف،دسته بندی جدیدی به نام هیبریدی ها و دو در یک ها را به وجود آورد.

سرفیس

دستگاهی قابل حمل (تبلت و لپ تاپ) به نام سرفیس پرو و در ساله های متوالی دستگاه های بیشتری نیز به این خانواده محبوب اضافه شد، به دنبال این سیاست جدید مایکروسافت دیگر شرکا تجاری و سخت افزاری این شرکت علارقم برخی مخالفت ها از ورد مایکروسافت به بخش سخت افزاری و تولیدی این دستگاه ها پس از مشاهده موفقیت و محبوبیت این دسته بندی جدید در بازار، شرکا تجاری مایکروسافت هم محصولات هیبریدی خود را وارد بازار کردند و به نوعی بازار تک قطبی مایکروسافت در بخش هیبریدی ها رقابتی تر و متنوع تر شد و کاربران انتخاب های بیشتری برای خرید این نوع محصولات با برندهای مختلف داشته باشند.

تاریخچه مایکروسافت سرفیس :

  • مایکروسافت در اکتبر۲۰۱۲، مایکروسافت برای اولین بار، با تولید تبلت های سرفیس وارد بازار در بخش تبلت های هیبریدی ویندوزی شد!
  • مایکروسافت در ۶ اکتبر سال ۲۰۱۵ از سرفیس بوک که یک لپ تاپ ۱*۲ با لولا های منعطف (نوآوری جدید مایکروسافت) و قابلیت جدا شدن صفحه نمایش ازکیبرد و همچنین با قلم استایلوس پرده برداری کرد، سرفیس بوک اولین بار در تاریخ این شرکت به عنوان یک لپ تاپ به بازار عرضه شده است.
  • مایکروسافت در ۲۱ ژانویه ۲۰۱۵ یک دستگاه جدید با نام سرفیس هاب به خانواده سرفیس ها اضافه کرد، سرفیس هاب در دو اندازه ۸۸ اینچی و ۵۵ اینچی چند لمسی با کیفیت ۴K و با قابلیت نصب بر روی دیوار و پشتیبانی از قلم  برای کسب و کار ها و کنفرانس ها با ویندوز ۱۰ عرضه شد.
  • مایکروسافت در در ۲۶ اکتبر ۲۰۱۶ اولین رایانه رو میزی خود( All In one ) با صفحه نمایش ۲۸ اینچ خود را با نام سرفیس استودیو معرفی کرد، از قابلیت و نو آوری های سرفیس استودیو به سرفیس دایال میتوان اشاره کرد.
سرفیس استودیو

اپل و سرفیس: توستر و یخچال، ماجرا چیست؟!

در همان زمان یکی از تحلیلگران وال استریت ژورنال از تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل سوال کرد که آیا اپل نیز برنامه ای برای ارائه یک محصول هیبریدی مانند سرفیس را دارد یا خیر؟ و تیم کوک در پاسخی کنایه آمیز و جنجالی گفت که شما می توانید یک توستر و یخچال را هم با یکدیگر ترکیب نمایید اما این گونه محصولات مورد توجه کاربران قرار نمی گیرند!اما چیزی که برای شرکتی مانند اپل دلهره آور و ترسناک بود ارائه یک تبلت همانند آیپد نبود، سرفیس محصولی کاملا انقلابی و تعریف دوباره واژه های تبلت و لپ تاپ و صد البته  واژه پر طرفداره فن های اپل یعنی انقلاب بود! سرفیس های مایکروسافت نه تنها فقط یک تبلت برای استفاده روزمره برای چک کردن ایمیل و غیره استفاده میشد بلکه یک کامپیوتر کاملا حرفه ای و بی نقص برای استفاده های تجاری هم بود!

حال پس از گذشت چند سال از معرفی اولین نسل سرفیس افزایش محبوبیت و رشد چشمگیر این محصول، سال گذشته، شرکت اپل دو مدل مختلف از محصولی هیبریدی با نام آیپد پرو ۹٫۷ و ۱۲٫۹ اینچ را تولید کرده است. آیپد پرو در حقیقت تبلتی است که بسیار شبیه به مایکروسافت سرفیس طراحی شده بود و اپل تلاش میکند تا آن را به جایگزینی مناسب برای هیبریدی ها و لپ تاپ های ویندوزی معرفی کند. در آن زمانی که تیم کوک ایده و نوآوری ساخت سرفیس ها را توسط مایکروسافت را مورد تمسخر قرار داده بود و تا به امروز مدت زیادی از آن اظهارات گذشته اما ظاهرا ساتیا نادلا بنا به دلایلی برای پاسخ به این ادعای تیم کوک صبوری کرده بود.

سرفیس


ساتیا نادلا اخیرا مصاحبه ای با نشریه فایننشال تایمز انجام داده و در این رابطه گفته که چند سال پیش، انتقادات زیادی نسبت به محصولات هیبریدی مطرح می شد و بسیاری میپرسیدند که آیا کسی هم پیدا می شود که به این گجت ها نیازی داشته باشد؟ حالا اما حتی بزرگترین رقیب ما نیز به این نتیجه رسیده که مایکروسافت سرفیس با ترکیب توستر و یخچال یکی نیست. اما مقابله به مثل مایکروسافت با رقیب سرسختش اپل، به این نقطه ختم نمی شود و بارها شاهد اقدامات تندی از جانب آنها بوده ایم: برای نمونه تابستان گذشته بود که مایکروسافت اقدام به پخش تعدادی آگهی تلویزیونی کرد و در آنها ادعای اپل مبنی بر قابل جایگزین بودن لپ تاپ های ویندوزی با آیپد پرو را به باد انتقاد گرفت و به نوعی اینطور به مخاطب القا کرد که آیپد پرو و سرفس پرو ۴ قابل برابری با هم نیستند و آیپد پرو را نمیتوان جایگزینی مناسب برای لپ تاپ های ویندوزی با انبوهی از برنامه های حرفه ای و کاربردی مثل اتوکد، محصولات ادوبی و غیره دانست. سرفیس ها با داشتن انواع محصولات جانبی مانند سرفیس پن، سرفیس دایال، سرفیس موس ها و یا حتی کیبردها و تایپ کاور های معمولی و ارگونومیک با رنگبندی های مختلف، دستگاهی جذاب گرافیست ها و دیزاینر ها و یا حتی برنامه نویسان میتواند باشد.

لینک کوتاه شده: https://goo.gl/Wxrvav
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط حامد افشار
بارگذاری در سرفیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

اپلیکیشن یونیورسال وینگو مپس(Wingo maps)از استور مایکروسافت حذف شد

اپلیکیشن یونیورسال وینگو مپس(Wingo maps) کلاینت غیر رسمی گوگل مپ که توسط گروه برنامه نویسی…