صفحه اصلی مقالات انتظارات ما از عرضه سرفیس ها و ویندوز ۱۰ در نیمه اول سال ۲۰۲۱

انتظارات ما از عرضه سرفیس ها و ویندوز ۱۰ در نیمه اول سال ۲۰۲۱

۰
0
89

مایکروسافت در نیمه اول سال ۲۰۲۱ قصد عرضه سرفیس پرو و سرفیس لپ‌تاپ جدید با پردازنده جدیدتر و احتمالا RAM بیشتر را دارد. طبق اطلاعاتی که بیرون درز کرده است، این دستگاه های جدید همان طراحی های مشابه نسل قبلی خود را خواهند داشت و هیچ تغییر عمده ای در طراحی این دستگاه ها انتظار نمی رود.

اما انتظار می رود از سرفیس پرو ۸  جدید در ۸ ژانویه به بازار عرضه شود. این دستگاه از پردازنده نسل ۱۱ اینتل و ۳۲ گیگابایت حافظه RAM و گرافیک قدرتمند تر Iris Xe که تاثیر قابل توجه ای برای تقویت کارت گرافیک داشته است ، استفاده می کند. گفته می شود که سرفیس پرو ۸ علاوه بر نسخه وای فای نسخه LTE این دستگاه نیز عرضه می شود.

سرفیس لپ تاپ ۴ چند ماه بعد به بازار عرضه می شود این دستگاه همانند سرفیس پرو ۸ از نسل ۱۱ پردازنده و ۳۲ گیگ حافظه RAM و همچنین از تراشه جدید AMD Ryzen 5 و در “Surface Edition” از تراشه جدیدتر Ryzen 7 در نسخه ۱۵ اینچی استفاده شده است. گفته می شود که  مایکروسافت برای اولین بار تراشه های AMD را نیز در لپ تاپ ۱۳.۵ اینچی سرفیس عرضه می کند.

همچنین مایکروسافت قصد دارد سرفیس دئو را در ماه مارس در بازارهای بیشتری عرضه کند. گفته می شود که لیست عرضه این دستگاه بسیار محدود بود و قرار نیست این دستگاه به صورت جهانی عرضه شود. رویکرد این شرکت در عرضه مرحله ای سرفیس دئو بسیار سنجیده شده است، احتمالا مایکروسافت نمی خواهد ضرر تولید بیشتر و فروش کمتر را به جان بخرد!

احتمالا در سال ۲۰۲۱ دستگاه جدیدتری به جز دستگاه های گفته شده در بالا را شاهد نخواهیم بود. همچنین نباید انتظار سرفیس استودیو جدید و یا حتی با وجود اینکه Windows 10X در بهار ۲۰۲۱ احتمالا معرفی می شود، تولید و عرضه یک دستگاه جدیدتر با Windows 10X در سال ۲۰۲۱ از مایکروسافت شنیده نشده است.

البته نظریات و احتمالات بسیاری در این باره وجود دارد، معرفی ویندوز ۱۰ ایکس بدون پشتیبانی از نرم افزارهای Win32 در بهار ۲۰۲۱ یک رویداد کم اهمیت خواهد بود. این پلتفرم بدون پشتیبانی از نرم افزارهای Win32 مورد توجه بازار های اصلی قرار نخواهد گرفت بنابراین یک Surface PC مجهز به Windows 10X در بهار سال آینده چندان معنی ندارد.

مطالب مرتبط: مایکروسافت برنامه ویژه ای برای تغییر رابط کاربری ویندوز ۱۰ دارد

مایکروسافت احتمالا ترجیح می دهد تا آماده شدن و پشتیبانی Windows 10X از نرم افزارهای Win32 صبر کند. احتمالا این قابلیت در سال ۲۰۲۲ در ویندوز ۱۰ ایکس قرار خواهد گرفت. نسخه ای که از Windows 10X در بهار ۲۰۲۱ عرضه می شود، برای مشتریان تجاری، شرکت ها و بخش آموزشی و بیشتر در لپ تاپ های زیر ۶۰۰ دلار مناسب خواهد بود و به نوعی با کروم بوک های گوگل رقابت خواهد کرد.

گفته می شود که مایکروسافت امیدوار است در روزهای آینده با رفع مشکلات امنیتی و باگ های این سیستم عامل، نسخه ابتدایی آن را آماده کند. احتمالا به زودی دیگر شرکت های تولید کننده سخت افزاری نسخه نهایی Windows 10X را قبل از آغاز بهار ۲۰۲۱ دریافت کنند.

مایکروسافت همچنین در حال برنامه ریزی برای عرضه نسخه ۲۱h1 ویندوز ۱۰ دسکتاپ در بهار سال ۲۰۲۱ است که شامل بهبود و تغییرات کوچکی به صورت سیستمی خواهد بود. این نسخه کامل شده نسخه قبلی بروزرسانی فیچر (با ویژگی های عمده) در بهار سال گذشته نخواهد بود. گفته می شود تغییرات عمده ویندوز ۱۰ دسکتاپ در پاییز ۲۰۲۱ با اسم رمز Sun Valley منتشر می شود.

ویندوز اینسایدرها باید جزئیات و پیش نمایش نسخه ۲۰h2 معروف به نسخه “کبالت” را در ماه ژوئن یعنی در اوایل سال ۲۰۲۱ مشاهده کنند. این بدان معنا است که ویژگی ها و تغییرات قابل توجه نسخه Sun Valley را قبل از شروع نیمه دوم سال ۲۰۲۱ خواهیم دید.

در سال ۲۰۲۱ از مایکروسافت چه انتظاری دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از Mr Afshar
بارگذاری بیشتر در مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

چگونه ورود دو مرحله ای در تلگرام را فعال کنیم؟

تلگرام از چت های رمزگذاری شده دو طرفه  برخوردار است و پیام های مبتنی بر آن در دیتا سنترهای…