ما اخیرا متوجه شدیم که مایکروسافت قرار است بی رحمانه به پشتیبانی از مایکروسافت اج پایان دهد. اج سهم یک رقمی در بازار مرورگرهای دسکتاپ را دارا می باشد.

بر اساس این گزارش، مایکروسافت در حال جایگزینی موتور رندرینگ EdgeHTML  با موتور رندرینگ مرورگرو کرومیوم که توسط مرورگرهای کروم، اوپرا و سافاری استفاده می شود است. کرومیوم یک پروژه متن باز است که مرورگرهای مختلف را میزبانی می کند.

این مرورگر که با اسم رمز Anaheim  شناخته می شود. این مرورگر در سال بعد میلادی پس از آزمایش اینسایدرها در نسخه بعدی ویندوز ۱۰ (۱۹H1) به طور کامل جایگزین مرورگر اج خواهد شد.

البته در حال حاضر در مرورگر اج نسخه اندروید از موتور رنددرینگ کرومیوم استفاده می کند و این بدان معنا است که این مرورگر باید بتواند از افزونه های مرورگر کروم نیز پشتیبانی کند اما مشکل اساسی پوسته مرورگر اج است که میتواند مشکلات حادی را به وجود بی آورد،  به هر حال مرورگر اج تجربه متفاوت تری را نسبت به مرورگر کروم در ویندور ۱۰ ارائه می کند و نسبت به مرورگر کلاسیک و قدیمی اینترنت اکسپلورر گزینه های بیشتر و پشرفته تری را در اختیار کاربران قرار می دهد

ما اخیرا متوجه شدیم که مایکروسافت چگونه بی رحمانه به پشتیبانی از مایکروسافت اج پایان می دهد. اج سهم یک رقمی در بازار مرورگرهای دسکتاپ را دارا می باشد.

بر اساس این گزارش، مایکروسافت در حال جایگزینی موتور رندرینگ EdgeHTML با موتور رندرینگ مرورگرو کرومیوم که توسط مرورگرهای کروم، اوپرا و سافاری استفاده می شود است. کرومیوم یک پروژه متن باز است که مرورگرهای مختلف را میزبانی می کند.

این مرورگر که با اسم رمز Anaheim شناخته می شود. این مرورگر در سال بعد میلادی پس از آزمایش اینسایدرها در نسخه بعدی ویندوز ۱۰ (۱۹H1) به طور کامل جایگزین مرورگر اج خواهد شد.

البته در حال حاضر در مرورگر اج نسخه اندروید از موتور رنددرینگ کرومیوم استفاده می کند و این بدان معنا است که این مرورگر باید بتواند از افزونه های مرورگر کروم نیز پشتیبانی کند اما مشکل اساسی پوسته مرورگر اج است که میتواند مشکلات حادی را به وجود بی آورد،  به هر حال مرورگر اج تجربه متفاوت تری را نسبت به مرورگر کروم در ویندور ۱۰ ارائه می کند و نسبت به مرورگر کلاسیک و قدیمی اینترنت اکسپلورر گزینه های بیشتر و پیشرفته تری را در اختیار کاربران قرار می دهد

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از حامد افشار
بارگذاری بیشتر در اخبار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین بررسی کنید

مایکروسافت رسماً Windows 10X را برای رایانه های دارای صفحه نمایش دوگانه معرفی کرد

مایکروسافت در رویداد سخت افزاری سالانه خود از دسته بندی سخت افزاری جدیدی رونمایی کرد. همرا…