اسکایپ (هنوز) بهترین برنامه پیام‌رسان در ویندوز ۱۰ است اما چرا اغلب کاربران از آن به عنوان یک پیام رسان استفاده نمی کنند؟

این روزها بخشی از اسمارت فون ها و رایانه های شخصی را برنامه های پیام رسان فرا گرفته است. از اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، فیس بوک مسنجر و اسلک و … برای برقراری ارتباط بین کاربران استفاده می شود، گیمرها از دیسکورد برای ردوبدل پیام های متنی و صوتی خود استفاده می کنند. گاهی هم برخی ها از پیامک برای ارتباط با دیگران استفاده می کنند، البته تویتر هم این روزها تبدیل به شبکه اجتماعی محبوبی شده است هم قابلیت ارسال پیام را بین کاربران فراهم کرده است. ما امروزه دوستانی داریم که در همه پلتفرم ها و تمام سیستم عامل ها حضور دارند و پیام رسان ها تبدیل به بخشی از زندگی ما شده اند، اما به موضوعی که اخیرا برخورد کرده ام با هر شخصی که اغلب دارای حساب های کاربری بالا هستند، حساب کاربری اسکایپ (skype) ندارند و کسانی هم که دارای این حساب کاربری هستند از آن استفاده نمی کنند!

اختصاصی #کرونا_ویروس:

در بحران سلامت فعلی، مردم جهان را در یک کشتی تصور کنیم ، میلیون ها نفر امروزه به خاطر کرونا ویروس در خانه خود قرنطینه هستند و در خانه خود را قفل کرده اند، در این روزهای سخت مردم چگونه می توانند با همکاران و عزیزان خود در تماس باشند؟ اغلب کاربران در خانه به صورت دورکاری به رتق فتق امور می پردازند؛ کاربران برای رفع نیاز خود به دنبال سرویسی هستند تا بتوانند به آسانی با عزیزان خود در تماس باشند یا جلسات کاری خود را به صورت کنفرانس ویدیویی گروهی برگزار کنند. بعضی ها به برنامه Zoom سویچ کرده اند، گرچه نگرانی های امنیتی درباره این سرویس هنوز رفع نشده است و کماکان برخی ها هنوز برای استفاده از واتساپ و Imo مردد هستند. اما چرا کاربران جذب اسکایپ نمی شوند؟ مایکروسافت می گوید به طور کلی استفاده از اسکایپ هنوز ادامه دارد اما چرا همه به طور دسته جمعی به پیام رسان مایکروسافت مهاجرت نمی کنند؟

#در_خانه_بمانیم

مطالب مرتبط: آموزش ساخت اکانت مایکروسافت

تک تک افرادی که از لحاظ فنی یک حساب کاربری مایکروسافت دارند، دارای یک حساب اسکایپ نیز هم می شوند. در این روزهای کرونایی صدها میلیون نفر فقط در دو هفته اخیر برای برقراری تماس ویدیویی از اسکایپ استفاده کرده اند ولی به طور کلی مردم به ندرت ازاین پیام رسان استفاده می کنند. من به شخصه در تعطیلات عید و  قرنطینه، اسکایپ را به عنوان اپلیکیشن پیام رسان اصلی خود جایگزین کردم تا ببینم عملکرد این برنامه به عنوان یک برنامه ارتباطی چگونه است اما از دیدن اینهمه تغییرات در UI برنامه شگفت زده شدم. طراحی برنامه در برخی از موارد به طور کلی عوض شده اند، برنامه پایدارتر و بهبودهایی زیادی داشته است. اگر قبلا از آن استفاده می کردید و مدتی است که برنامه اسکایپ خود را پاک کرده اید پیشنهاد می کنیم که دوباره آن را دانلود و نصب کنید، بعد از نصب مجدد برنامه شاهد تجربه کاربری کاملتری نسبت به سایر پیام رسان ها خواهید شد. من هنوز معتقدم که اسکایپ می تواند ابزاری عالی برای ارتباط با ما باشد؛ اما متاسفانه اغلب مردم از آن استفاده نمی کنند.

برقرارای ارتباط در همه جا با اسکایپ امکان پذیر است

"<yoastmark
اسکایپ

دلایل زیادی برای مهاجرت به این پیام رسان وجود دارد، اسکایپ یک پلتفرم کاملا واحد که به ما امکان ارسال متن،فایل و برقراری تماس صوتی و ویدئویی در همه سیستم عامل ها را می دهد. به عنوان مثال شما دریک گروه کاری مایل به ارسال یک فایل و به صورت همزمان می خواهید یک تماس ویدیویی گروهی با هم تیمی های خود برقرار کنید، اسکایپ این امکان را بدون هیچ جابجایی و یا سویچ کردن به برنامه دیگری به شما می دهد.

اکثر کاربران در ایران از تلگرام استفاده می کنند، تلگرام با امکانات و سرویس هایی که در اختیار کاربران قرار داده است آن را به یک پیام رسان محبوب در ایران تبدیل کرده است، اما نبود امکان برقراری تماس ویدیویی یکی از نقص های این پیام رسان محبوب است، البته امکان دارد این ویژگی در آینده به تلگرام اضافه شود. تغییرات بسیاری در طراحی اسکایپ به وجود آمده است که همه آن ها مورد استقبال قرار نگرفته است، اما استفاده از این سرویس دنده برای کارهای روزمره مانند گپ زدن، تماس صوتی و ویدیویی بسیار آسان است و به خوبی تمام ویژگی های آن کار می کند.


مطالب مرتبطافزایش کاربران روزانه اسکایپ به ۴۰ میلیون نفر!


در بین همه پیام رسان های موجود و محبوب در ویندوز ۱۰ اسکایپ یکی از بهترین تجربه کاربری را ارائه می دهد. برای استفاده از برنامه دستکاپ واتساپ باید به وسیله یک اسمارت فون همگام سازی شود و در هنگام استفاده از واتساپ دسکتاپ باید در گوشی خود آنلاین بمانید، این برنامه فاقد ویژگی های مهم و کلیدی در نسخه دسکتاپ است.در سوی دیگر، فیسبوک مسنجر دارای یک برنامه مخصوص ویندوز ۱۰ است، اما این برنامه پورت شده و ویژگی های اساسی یک برنامه یونیورسال را ندارد. گرچه تلگرام دارای یک برنامه اول شخص و یونیگرام نیز یک برنامه سوم شخص بسیار عالی و قدرتمند در ویندوز ۱۰ است.

نیازها و سلایق نسبت یک کاربر به یک کاربر دیگر متفاوت است اما جدول زیر ویژگی های مهم یک پیام رسان ها را نشان می دهد.
واتساپفیسبوک مسنجرتلگراماسکایپ
پیام متنیبلهبلهبلهبله
تماس صوتیبلهبلهبلهبله
تماس ویدئوییبلهبلهبلهبله
تماس گروهیبلهبلهبلهبله
اشتراک صفحه نمایشخیربلهخیربله
برنامه iOSبلهبلهبلهبله
برنامه اندرویدبلهبلهبلهبله
برنامه ویندوز ۱۰بلهبلهبله (برنامه ویندوز+یونیگرام)بله
برنامه ایکس باکسخیرخیربله (یونیگرام)بله
نسخه وببلهبلهبلهبله

طبق جدول بالا، اسکایپ دارای ویژگی های مهمی است که برای ما حائز اهمیت است را دارا است. اسکایپ یکی از دو پیام رسانی است که هم از پیام متنی، صدا، فیلم و مکالمه ویدیویی و همچنین مکالمه گروهی ویدیویی را پشتیبانی می کند. یکی دیگر از این برنامه ها، برنامه فیس‌بوک مسنجر است که البته به خوبی در ویندوز ۱۰ عمل نمی کند.

در اسکایپ به راحتی می توانید با عزیزانتان گپ بزنید، عکس، ویدیو و فایل ها و لینک های خود را به ارسال کنید. تماس صوتی و ویدیویی حتی به مکالمات تصویری گروهی بپردازید، صفحه نمایش خود را به وسیله قابلیت (Screen Sharing) اشتراک بگذارید. در اسکایپ بدون جابجایی به هیچ برنامه ای می توانید تمام امور خود را انجام دهید. این پیام رسان تقریبا در همه آزمایش ها سر بلند و مغرور بیرون آماده است به نحوی که می توان از آن به عنوان پیام رسان اصلی استفاده کرد. در ایران و البته در دنیا، اسکایپ را یک بستر برای تماس ویدیویی می شناسند.

اسکایپ پلتفرمی برای همه سیستم عامل ها

"<yoastmark
اسکایپ

در این پیام رسان می توانید به مکالمه ویدیویی گروهی خانوادگی بپردازید مهم نیست که پدر یا مادر یا دیگر اعضای خانواده خود از چه سیستم عاملی استفاده می کنند. این روزها همه یک لپ تاپ یا PC مجهز به ویندوز مک یا لینوکس دارند، اسکایپ نیز در اسمارت فون های اندرویدی یا IOS نیز یافت می شود، حتی در ایکس باکس وان اگر مجهز به کینکت و میکروفون هم باشد می توانید به مکالمه ویدیویی بپردازید. به طور کلی پیام رسان مایکروسافت (Skype) یک بستر عالی برای خانواده ها و کسب و کارها برای برقراری مکالمه های ویدیویی و ویدیو کنفرانس ها است که نباید از آن چشم پوشی کرد.

اسکایپ و دیگر هیچ!!!

"<yoastmark
اسکایپ

در سرتاسر جهان ۱۰۰ ها میلیون نفر دارای اکانت اسکایپ و یقینا مایکروسافت هستند این یک موقعیت منحصر برای مایکروسافت است تا گوی سبقت را از سایر رقبای خود مانند واتساپ و فیسبوک برباید. این پیام رسان توانسته است به عنوان یک بستر ارتباطی در ویندوز ۱۰ عملکرد بسیار خوبی در میان سایر پبام‌رسان ها برجای بگذارد. این پیام رسان در همه پلتفرم ها وجود دارد و تمامی امکاناتی را که به آن نیاز دارید را یکجا دارد، اسکایپ رایگان و استفاده از آن آسان است و برنامه خوبی هم برای ویندوز ۱۰ دارد، امام من انتظار ندارم که سایر کاربران اسکایپ را به عنوان پیام رسان اصلی خود انتخاب و استفاده کنند.

انتخاب اسکایپ به عنوان پیام رسان اصلی کاری بسیار دشوار و البته قابل درک است، به نظرم اگر مایکروسافت چند سال زودتر پیام رسان محبوب خود را به صورت متفاوتی به بازار عرضه می کرد و مشکلات آن را حل می کرد، می توانست از سایر رقبای خود مثل واتساپ و فیسبوک پیشی بگیرد.

دانلود اسکایپ از مایکروسافت استور

Skype
Skype
Developer: ‪Skype‬
Price: Free

دانلود اسکایپ از گوگل پلی 

Skype - free IM & video calls
Skype - free IM & video calls
Developer: Skype
Price: Free

دانلود اسکایپ از اپل استور

شما از چه پیام رسانی استفاده می کنید؟ ایا اسکایپ نیازهای شما را برآورده نمی کند؟

 

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از حامد افشار
بارگذاری بیشتر در اسکایپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پست پیشنهادی

بررسی مایکروسافت اج جدید: رقیب گوگل کروم

مایکروسافت نسخه جدیدی از مرورگر مایکروسافت اج را عرضه کرده است که یک جدایی کامل از مرورگر …