بر خلاف بسیاری از سیستم عامل های لینوکس و یونیکس، امکان نصب پایتون به صورت بومی در ویندوز ۱۰ وجود ندارد. پایتون هم اکنون برای ویندوز ۱۰ در دسترس است ، تیم CPython نصاب برنامه های ویندوز (MSI packages) پایتون را برای سالهای زیادی توسعه داده است. اخیرا تیم CPython بسته رسمی پایتون را در فروشگاه مایکروسافت منتشر کرده است. این نسخه فروشگاه مایکروسافت پایتون، یک نصب ساده پایتون است که مناسب برای اجرای اسکریپت ها و بسته ها و استفاده از IDLE یا سایر محیط های توسعه است.

با توجه به محدودیت ها در برنامه های فروشگاه مایکروسافت، اسکریپت های پایتون دسترسی کامل به قسمت ها مشترک مانند TEMP و رجیستری را نخواهند داشت.

درباره پایتون:

پایتون یک زبان برنامه نویسی ساده قدرتمند تابعی، دستوری، رویه ای و همچنین این زبان از زبان های مفسری برنامه نویسی است. پایتون مدل‌های مختلف برنامه‌نویسی (از جمله شی‌گرا و برنامه‌نویسی دستوری و تابع محور) را پشتیبانی می‌کند و برای مشخص کردن نوع متغیرها از یک سامانهٔ پویا استفاده می‌کند. این ویژگی ها آن را یک زبان ایده آل برای برنامه نویسی و توسعه سریع برنامه در بسیاری از مناطق در اکثر سیستم عامل ها می کند.

پایتون را از این لینک میتوانید برای ویندوز ۱۰ دانلود کنید!

Python 3.7
Python 3.7
Developer: Python Software Foundation
Price: Free
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط حامد افشار
بارگذاری در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

مایکروسافت انتشار برورسانی۱۸۰۹ (نسخه اکتبر) را از طریق Windows Update را به صورت مرحله ای آغاز کرده است.

پس از چند ماه آزمایش، بلاخره مایکروسافت انتشار بروزرسانی ۱۸۰۹ (آپدیت اکتبر) ویندوز ۱۰ را ا…