صفحه اصلی آموزش آموزش:عکاسی حرفه ای با لومیا

آموزش:عکاسی حرفه ای با لومیا

۰
0
678

اگه شما جز آن دسته افراد هستید که دوربینتان هیچوقت از شما جدا نمی شود, در حال حاضر، این شانس را دارید با گوشی هوشمند لومیایی خود به فرصت های بزرگ عکاسی دست پیدا کنید. ما در مطلبی به شما آموزش دادیم که چطور میشود با برنامه ویندوز کمرا و گوشی هوشمند لومیایی خود عکس های بسیار حرفه ای و بهتر از حالت اتوماتیک بگیرید.

اگر هنوز این فرصت برای شما پیش نیامده هم اکنون میتوانید شروع کنید به گرفتن عکس با دوربینتان، هیچ وقت پتانسیل عکاسی در دنیای زیبای ما به پایان نمی رسد.

اما امروزه، بیشتر افراد تلفن همراه دارند و همیشه تلفن های هوشمند خود را همراه دارند ، که به این معنی است که همیشه یک دوربین هم به با خود حمل میکنند و اگر یک لومیا همراهتان است میتوانید بدون هیچ نقص و کاستی میتوانید عکاسی کنید. و بخاطر پیشرفت عکاسی و سخت افزار های قدرتمندی که دوربین های لومیا دارند از قبیل لنزهای با کیفیت زایس و تکنولوژی های پردازش تصویر که کار خود را به خوبی انجام میدهند، تمام دوربین لومیاها همانند دوربین های DSLR به خوبی کارشان را در این زمینه به زیبایی انجام میدهند و با حتی میتوانند با این نوع دوربین ها رقابت کنند!!!
در زیر برای مقایسه تصاویری از لومیا ۱۰۲۰ و دوربین Canon EOS-M برای مقایسه میتوانید ببینید.


تصاویر سمت چپ مربوط به لومیا و سمت راست عکس های دوربین Canon است.

در عکس های بالا تلفن های هوشمند لومیا به خوبی قدرت خود را نشان داده و ثابت کرد که در برابر یک دوربین حرفه ای، حرف هایی برای گفتن دارد ولی در هر حال اگر میخواهید عکس های خیره کننده و جذابی بگیرید باز هم کیفیت دوربین های DSLR یک پله بالاتر از گوشی های هوشمند است!

زیباترین شات های عکاسی را زمانی میتوان به ثبت رساند که در لحظه از سوژه خود عکس بگیرید شاید سوژه شما چند لحظه بعد اصلاً وجود نداشته باشد.
میتوان با کمی تمرین و صرف وقت عکسهایتان را به بهترین شکل ثبت کنید در این صورت در زندگی روزمره شما تلفن همراهتان مانند یک دوربین DSLR برای شماست و بهترین عکس ها را برایتان ثبت می کند.


دوربین تلفن های هوشمند شما پیکسل و سخت افزار قدرتمندی به خوبی دوربین های پیشرفته DSLR ندارند یا نرم افزارهای ویرایش حرفه ای مانند فتوشاپ را نمیتوان روی آنها اجرا کرد، اما نکته ی مثبت این نقص برای شما چیست؟
وقتی شما ابزارها و تکنیک های ویرایش حرفه ای یک عکس را در اختیار ندارید که عکسهایتان را به یک شات عالی تبدیل کنید، مجبور هستید به آموزش های پایه و اساس عکاسی برگردید، تا بتوانید تصاویر بهتری را شکار کنید!

به این معنی که، نیاز دارید برای گرفتن یک عکس در مورد نور، رنگها، خطوط، و مکان سوژه مورد نظرتان فکر کنید به طور کلی مجبور هستید  روی موارد پایه و اصلی که کارهای خارق العاده ای برای عکاسی خود انجام میدهد، تمرکز ویژه ای داشته باشید.

اگه با دوربین تلفن های هوشمند عکس بگیرید، میتوانید تصاویر خود  را در شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید، با این کار شما باز خورد دیگران را در مورد عکسهایی که با گوشی هوشمند خود میگیرید را دریافت میکنید و همچنین ممکن است اشخاصی شما را برای بهتر شدن عکسهایتان در آینده راهنمایی کنند.

«منبع»

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از محمد گوهری انارکی
بارگذاری بیشتر در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

چگونه ورود دو مرحله ای در تلگرام را فعال کنیم؟

تلگرام از چت های رمزگذاری شده دو طرفه  برخوردار است و پیام های مبتنی بر آن در دیتا سنترهای…