صفحه اصلی آموزش عکاسی حرفه ای با لومیا: این قسمت عکاسی به سبک مینیاتوری

عکاسی حرفه ای با لومیا: این قسمت عکاسی به سبک مینیاتوری

۰
0
1,060

عکاسی مینیاتوری با توجه به نام آن شاخه ایی از هنر عکاسی است که در آن یا به ثبت مدل های بزرگ به صورت کوچک یا ترکیبی از کوچ و بزرگ می پردازد. یکی از روش های عکاسی مینیاتوری کوچک نشان دادن مدل های بزرگ و واقعی است، در این گونه تصاویر سعی میشود تصویر به شکلی نمایش داده شود که بیننده فکر کند دارد به مدل های کوچک یا اسباب بازی و ماکت نگاه میکند.در ادامه این آموزش با مایکروسافت لایف همراه باشید!

اما چه عاملی سبب میشوند چنین خطای دید زیبایی رخ دهد ؟!

فکوس:

اگر به خوبی دقت کرده باشید شما در هنگام نگاه کردن به اشیاء و اسباب بازی های کوچک آن هم از فاصله نزدیک فکوس میکنید.در این حالت چشم شما به دلیل فاصله کم و فاصله کانونی اطراف را مات و سوژه را به صورتی دقیق میبیند.این فکوس و ماتی محیط در هنگام نگاه کردن به ماکت های معماری نیز بخوبی نمایان است.چشم انسان این فکوس را به صورت دو خط مات در حاشیه افقی بالا و پایین میبیند.

رنگ بندی:

یکی دیگر از دلایلی که این تصاویر را به مدل های اسباب بازی مانند شبیه میکند استفاده از رنگ های روشن و تند است که افراد را به یاد اسباب بازی های کوچ می اندازد.

سوژه:

از دیگر عوامل موفقیت در این نوع عکاسی استفاده کردن از سوژه هایی است که افراد را بیشتر به یاد اسباب بازی ها و ماکت ها می اندازد مانند :ریل های قطار ، ترن ها، اتومبیل ها و ساختمان ها.

عکاسی حرفه ای با لومیا

خب حال چگونه یک عکس مینیاتوری اما واقعی بگیریم؟

مهم ترین عامل در موفقیت شما سوژه ها و لوکیشن هستند.سعی کنید در حین عکاسی در ارتفاع  باشید تا بر سوژه های خود تسلط داشته باشید.این بالا تر از سوژه بودن این حس را به بیننده میدهد که دارد از بالا به یک شهر کوچک یا ماکت نگاه میکند نه یک منظره واقعی. سعی کنید در هنگام عکاسی از محل هایی عکاسی کنید که یا آور ماکت ها باشند ، ساختمان های یک اندازه و یک سبک و خیابان ها و چند ماشین پارک شده اطراف آن ها سوژه های جالبی بنظر میرسند.

عکاسی حرفه ای با لومیا

بعد از ثبت تصاویر مناسب به سراغ ویرایش آن ها می رویم ، توجه داشته باشید که میتوانید تصاویر را با زاویه دید زیاد ثبت کنید و سپس با کات و زوم سوژه مورد نظر خود را انتخاب کنید.کیفیت بالای دوربین های لومیا بخوبی شما را در این امر یاری میکنند

برای ادیت این تصاویر یکی از بهترین گزینه ها اپلیکیشن بومی برای ویندوز فون و یا ویندوز ۱۰ موبایل یعنی Lumia creative studio است.

عکاسی حرفه ای با لومیا

خب بعد از ورود به برنامه و انتخاب تصویر مورد نظر بخش بلور را انتخاب کنید . برای این تصلویر نباید از فکوس دایره ایی استفاده کنید بهترین فکوس های خطی هستند که میتوانید با انتخاب گزینه تایتل شیفت آن را انتخاب کنید.

شما میتوانید فاصله د خط فکوس را در همین بخش تنظیم کنید حواستان باشد دو خط فکوس زیاد از هم دور نباشند. میزان ماتی و فکوس را نیز به دلخواه تنظیم کنید.

عکاسی حرفه ای با لومیا

برای بهتر شدن و زیبا تر شدن تصاویر کافی است که از پوسته ها و فیلتر ها و یا بخش تنظیمات دستی در روشنایی و تراز سفیدی و کنتراست تصویر دست ببرید.

مترو ها و پارکینگ ها پیست های مسابقه ورزشگاه ها و ساختمان های کامل و نیمه کاره از بهترین سوژه ها برای ثبت این تصاویر هستند.

تصاویر ثبت شده توسط خود را با هشتگ #lifepicart و همینطور درج مدل تلفن همراه برای ما در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از محراب فرساد
بارگذاری بیشتر در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

چگونه ورود دو مرحله ای در تلگرام را فعال کنیم؟

تلگرام از چت های رمزگذاری شده دو طرفه  برخوردار است و پیام های مبتنی بر آن در دیتا سنترهای…