در این قسمت از آموزش عکاسی حرفه ای با لومیا  آموزش نورگیری طولانی که جزئی از تاکتیک عکاسی است می پردازیم در این روش  دریچه شاتر مدت زمان بیشتری برای دریافت نور باز میماند در نتیجه نور بیشتری را دریافت میکند ، در نتیجه جابجایی اشیا و حالات نوری به حالتی محو و در عین حال زیبا در آن به خوبی نشان داده می شود.

برای ثبت تصاویر در این حالت باید تلفن همراه خود را ثابت نگاه دارید تا از مواج شدن موارد متحرک بخصوص نور ها جلوگیری کنید.بهترین وسیله برای ایجاد ثبات در عکاسی سه پایه ها هستند ، که در مقاله ایی جداگانه به معرفی مدل های مناسب برای تلفن همراه پرداختیم همچنین در بخش مواد لازم برای عکاسی حرفه ای با لومیا به معرفی لنزهای مختلف پرداختیم.

همچنین برای جلوگیری از حداقل میزان لرزش ناشی از فشردن کلید فیزیکی شاتر یا لمس صفحه میتوانید از تایمر کوتاه  ۲ ثانیه برای تاخیر در عکاسی استفاده کنید، در ادامه با مایکروسافت لایف همراه باشید.

نور گیری طولانی یا لانگ لایت

برای عکاسی با تاکتیک نور گیری طولانی در شب بهترین گزینه محیط های تاریک است ، زیرا بازماندن هر چه بیشتر دهانه شاتر نور های  ورودی هم بیشتر خواهد شد. سعی کنید تا جایی که میتوانید از آلودگی های نوری دوری کنید. البته همیشه راه حل های گوناگونی برای مشکلات وجود دارد یکی از این انتخاب های گران قیمت برای رفع مشکل نور های اضافی استفاده از فیلتر های حرفه ای ان دی است که با قیمت چند صد هزار تومانی خرج زیادی روی دست شما خواهد