کمیک ها رسانه ها و داستان هایی هستند که بسیاری از مردم از آن لذت میبرند، بسیاری از کتاب ها اساسا در کمیک هستند نه فقط کمیک های کمدی و طنز که بسیاری از کمیک خوان ها با آن آشنا هستند. کمیک های که بیشتر در ژانر ادبیات فانتزی و حماسی یشتر مورد توجه کمیک خوان ها قرار گرفته است.

برای کسانی که ترجیح میدهند کمیک ها را خارج از ComiXology و یا حتی آمازون کیندل بخوانند راه های متفاوتی وجود دارد، با برنامه های شخص ثالث در ویندوز ۱۰ میتوانید کمیک ها را مدیریت و به راحتی بخوانید. فایل های کمیک اغلب با پسوند CBR و یا CBZ  در ویندوز دردسترس می شود.

راه هایی زیادی برای مدیریت فایل های کمیک وجود دارد که ما در اینجا به اختصار چندین روش را معرفی میکنیم.

نحوه تبدیل فایل های آرشیو غیر کمیک به فایل های کمیک:

یکی از بهترین برنامه ها برای تبدیل فایل های غیر کمیک به فایل های کمیک، برنامه کالیبر (Calibr) است.کالیبر برنامه ای برای مدیریت کتاب های الکترونیکی (e-books) است. کالیبر یک برنامه عمومی است که به شما اجازه می دهد انواع کتاب ها، از جمله Epub و فرمت های دیگر را سفارشی کنید. در فایل های کمیک ها، اغلب یک نسخه پشتیبان با پسوند های زیپ و یا pdf ایجاد می شود. با انتقال این پوشه ها در برنامه کالیبر مطمئن می شوید که فایل های CBR برای خواندن و مدیریت فایل های کمیک به سادگی انجام می شود.

البته راه دیگری هم برای این کار وجود دارد، یک فایل کمیک از Comixology دانلود کنید تا تصاویر را برای استفاده از آن استخراج کنید.برای تغییر جزئی فایل های CBR و یا CBZ در مدیریت فایل ، بستگی به انتخاب شما به ترتیب باید فایل ها با پسوند RAR و یا ZIP  باشد.

اگر شما یک خواننده کمیک هستید باید با Trade Paperbacks و Ominuses آشنا باشید. این مجموع کمیک ها از مجموع داستان هایی هستند که یک داستان منسجم را روایت می کند.با برنامه کمیک راک در اندروید و ویندوز و همچنین IOS میتوانید مجموعه خط های داستانی کمیک ها و همچنین نویسنده های مورد علاقه خود را دسته بندی کنید. از قابلیت های کمیک راک به جزء تغییر و ادغام پسوند فایل های کمیک، میتوانید فایل های کمیک را هم در این برنامه بخوانید.

نسخه اندروید کمیک راک:

ComicRack Free
ComicRack Free
Developer: cYo Soft
Price: Free
 • ComicRack Free Screenshot
 • ComicRack Free Screenshot

نسخه iOS کمیک راک:

ComicRack
ComicRack
Price: $7.99
 • ComicRack Screenshot
 • ComicRack Screenshot
 • ComicRack Screenshot
 • ComicRack Screenshot
 • ComicRack Screenshot

چگونه فایل های کمیک را در ویندوز ۱۰ بخوانیم؟

بر خلاف سایر کتاب های الکترونیکی، مایکروسافت یک برنامه پیش فرض برای نمایش فایل های کمیک در ویندوز ۱۰ را توسعه نداده است! برای دریافت این برنامه باید به مایکروسافت استور متوسل شویم!!!

برنامه های کمیک خوان زیادی خارج از مایکروسافت استور وجود دارد، البته بسیاری از کاربران برنامه های مدرن ویندوز را نسبت به برنامه های سنتی ویندوز ترجیح می دهند. بنظر می رسد که برنامه های کمیک خوان مدرن(نسخه استور)تجربه بهتری را در دستگاه های لمسی مانند سرفیس گو و سرفیس پرو که از ژست های حرکتی بسیاری پشتیبانی می کنند، در اختیار کمیک خوان ها می گذارد.

برنامه Cover for Comics یکی از این برنامه ها است که با ارائه تجربه کاربری و همچنین شخصی سازی شده و از سرویس های ابری همچون گوگل درایو، دراپ باکس، وان درایو و حتی از مانگا ریدر هم پشتیبانی می کند.

البته برنامه های کمیک خوانی همچون Comics++ و Readia پشتیبانی میشود. به هر حال برنامه پیشنهادی ما برنامه کمیک خوان Cover for Comics است.

برنامه Cover for Comics به صورت یونیوسال برای ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ موبایل و حتی ایکس باکس نیز در دسترس است. 

Cover - Comic reader
Cover - Comic reader
Developer: French Fry
Price: Free+
 • Cover - Comic reader Screenshot
 • Cover - Comic reader Screenshot
 • Cover - Comic reader Screenshot
 • Cover - Comic reader Screenshot
 • Cover - Comic reader Screenshot
 • Cover - Comic reader Screenshot

 

لینک کوتاه شده: http://bit.ly/2C3OHSc
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط حامد افشار
بارگذاری در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

مصاحبه با تیم مه استودیو: عملکرد و انتظارات کاربران

در میان ویندوزی ها کمتر کسی پیدا می شود که اسم مه استودیو را نشنیده یا طرح های آنان ندیده …