این روزا جایگزینی هوش مصنوعی با انسان بحث داغ محافل تکنولژِی در چند سال اخیر بوده است، اساسا در این مورد دو مکتب فکری وجود داشته است.یکی از این تفکرات هوش مصنوعی را خطرناک میداند و دیگری فکر میکند که هوش مصنوعی متواند به انسان کمک بزرگی کند که کارهای بزرگتری انجام دهد.افرادی مانند مارک زاکبرگ و ایلان ماسک آگاهانه در این مورد در گذشته بحث هایی انجام داده اند

ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت در مصاحبه ای با تلگراف نظر خود را در رابطه با هوش مصنوعی و ربات ها بیان کرده است. ساتیا نادلا معتقد است که هوش مصنوعی و انسان ها می توانند با هم کار کنند و ربات ها جایگزین انسان ها در محل کار نخواهند شد.

آنچه که من فکر می کنم باید در سال ۲۰۱۸ انجام شود، گفتگو بیشتر در مورد اخلاق، اصولی است که می توانیم برای مهندسان و شرکت هایی که در حال توسعه هوش مصنوعی هستند استفاده کنیم، به طوری که انتخاب هایی که ما انجام می دهیم باعث نمی شود که ما سیستم هایی با تعصب ایجاد کنیم … چیزی که ملموس است باید بر روی آن کار کنیم … البته ما نمی توانیم از کمال انتظار داشته باشیم – همیشه وجود دارد که برخی از تعصبات ناشناخته یا نادیده گرفته شود – هدف این است که ما بتوانیم انجام دهیم … مدل کسب و کار ما بر اساس این که مشتریان ما راضی باشند، و اگر آنها راضی باشند، هزینه آن را به ما پرداخت خواهند کرد.

نادلا در مصاحبه ای با The Sunday Telegraph همچنین گفت که مدل کسب و کار مایکروسافت بر اساس مشتریان پرداخت شده برای خدمات بوده است، او معتقد بود که این شرکت همیشه در “سمت راست تاریخ” بوده است.

به گزراش MIT مایکروسافت در حال کار بر روی یک الگوریتم تشخیص هویت خودکار جدیدی بر اساس هوش مصنوعی کار می کند،  با این مصاحبه، نادلا قصد خود را برای حمایت از روبات ها و هوش منوعی را برای کمک به انسان در آینده ای بهتر انجام داد.

لینک کوتاه شده: http://bit.ly/2xuNgeD
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط حامد افشار
بارگذاری در مایکروسافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

مصاحبه با تیم مه استودیو: عملکرد و انتظارات کاربران

در میان ویندوزی ها کمتر کسی پیدا می شود که اسم مه استودیو را نشنیده یا طرح های آنان ندیده …