صفحه اصلی اخبار مایکروسافت به پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل در ۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ پایان می دهد.

مایکروسافت به پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل در ۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ پایان می دهد.

۰
0
530

همانطور که میدانید مایکروسافت در دو سال پیش آخرین نسخه از ویندوزفون یعنی ویندوز ۱۰ موبایل را منتشر کرد. بعد از عرضه این نسخه توسط مایکروسافت توسعه دهندگان شخص ثالث به مرور پشتیبانی خود را کاهش دادند؛ اخیرا نیز این شرکت اعلام کرده بود که ویندوز ۱۰ موبایل فقط بروزرسانی های امنیتی و رفع باگ را دریافت خواهند کرد و تغییرات و ویژگی های جدید را دریافت نخواهد کرد.

با این حال مایکروسافت با بروز کردن صفحه پرسش و پاسخ بخش ویندوز ۱۰ موبایل، به طور رسمی اعلام کرده است که پشتیبانی از ویندوز فون را در تاریخ ۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ پایان می دهد.مایکروسافت در روز های آینده جزئیات بیشتری را درباره چرایی پایان پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل و اینکه کاربران چه عکس العملی بعد از این تاریخ میتوانند داشته باشند و یا چگونه میتوانند به سایر پلتفرم ها مهاجرت کنند، خواهد گفت. البته کسانی هم خواهند بود که نمی توانند از این سیستم عامل دوست داشتنی دل بکنند!

مایکروسافت در ادامه اعلام کرده است که بروزرسانی ۱۷۰۹ آخرین بروزرسانی از ویندوز ۱۰ موبایل خواهد بود و این سیستم عامل تا ۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ بروزرسانی های امنیتی را دریافت خواهد کرد و همچنین کاربران تا تاریخ ۱۰ مارس ۲۰۲۰ می توانند از تنظیمات و برنامه های خود پشتیبان تهیه کنند.

مایکروسافت می گوید در هر زمانی ممکن است توسعه دهندگان به پشتیبانی از برنامه های خود برای ویندوز ۱۰ موبایل پایان دهد، اما به نظر می رسد استور مایکروسافت بعد از تاریخ ۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ همچنان به کار خود ادامه دهد.

مطالب مرتبط:قابلیت هایی که در ویندوزفون دلمان تنگ می شود!

اما مایکروسافت به کاربران ویندوزفونی توصیه می کند که :

اگر شما یک کاربر ویندوز ۱۰ موبایل هستید، مایکروسافت می گوید که برای استفاده از برنامه ها و سرویس های مایکروسافت حتما باید از یکی از دو سیستم عامل اندروید و IOS استفاده کنند، یکی از دلایلی که مایکروسافت به پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل پایان می دهد این است که این سیستم عامل انتظارات تمامی کاربران را برآورده نمی کند.

کاربران برای مهاجرت به دو پلتفرم دیگر از این تاریخ به مدت ۳۲۸ روز مهلت دارند، بعد از پایان پشتیبانی در ۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ استفاده از این سیستم عامل مخاطرات و ریسک های بالایی دارد. سال ۲۰۱۹ آخرین سال پشتیبانی رسمی از پلتفرم رها شده ویندوز فون است زیر مایکروسافت تمرکز خود را به طور کامل بر روی پلتفرم ویندوز ۱۰ دسکتاپ و لپ تاپ ها و همچنین دستگاه های اندرویدی و IOS کرده است.

بعد از شایعات فراوان در مورد سرفیس فون (اندرومدا) مایکروسافت تاکنون عرضه چنین دستگاهی را به طور رسمی تایید نکرده است اما گویا نشانه هایی از عرضه سرفیس فون افسانه ای بعد از پایان پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل خواهیم بود.

اگر هنوزم یک ویندوز فونی هستید نظرات خود را درباره این سیاست مایکروسافت بیان کنید.

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از Mr Afshar
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

چگونه ورود دو مرحله ای در تلگرام را فعال کنیم؟

تلگرام از چت های رمزگذاری شده دو طرفه  برخوردار است و پیام های مبتنی بر آن در دیتا سنترهای…