مایکروسافت بار دیگر پتنت جدیدی ثبت کرده‌است و این دیگر خبر جدیدی به حساب نمی‌آید و این شرکت پتنت‌های ثبت شده‌ی زیادی در کارنامه‌ی خود دارد. بار دیگر این شرکت دست به کار شده‌است و پتنت جدیدی را ثبت کرده است که برای تولید لوازمی که با هدفون جک ۳.۵ میلیمتری سر و کار دارند بسیار مفید است. با مایکروسافت لایف همراه باشید.در حال حاضر چالش‌های زیادی برای اتصال مورد استفاده ما برای گوش دادن به موسیقی وجود دارد ولی آنچه که مشخص است هدفون ۳.۵ میلی متری این روزها کاربرد چندانی ندارد.
دلایل بسیار روشن نیست، اما تعدادی از آنها ارائه شده است، از قبیل ضخامت اتصال دهنده هدفون که از کوچکتر شدن ابعاد گوشی‌ها جلوگیری می‌کند، پیشرفت تکنولوژی باتری و بلوتوث که باعث شده‌اند دیگر از این نوع هدفون‌ها استفاده نکنیم. اختراع جدید مایکروسافت آخرین مسئله را حل نخواهد کرد، اما اگر اجرا شود، به دو مورد اول کمک خواهد کرد.
ثبت اختراع مایکروسافت “محلول پلاگین برای یک دستگاه الکترونیکی” نام دارد که می‌تواند جایگزین هدفون جک ۳.۵ میلیمتری شود؛ به این صورت که در حالت عادی هیچ برآمدگی در دستگاه مشاهده نخواهید کرد اما وقتی کابل هدفون خود را وارد دستگاه کنید این اتصال دهنده خاصیت ارتجاعی خود را نمایان میکند و می‌توانید از هدفون خود استفاده کنید.

مایکروسافت پتنت

این پتنت شامل بازوهای انعطاف‌پذیر است که با توجه به نوع هدفون جک قابل تغییر است و می‌تواند بهترین حالت برای اتصال را در اختیار شما قرار دهد. مایکروسافت سه حالت برای این پتنت در نظر گرفته‌است:

اولین حالت دارای انعطاف پذیری است که می تواند در هنگام ورود جک هدفون باز شود؛ دومین حالت، شامل یک ماده سخت و پیچیده است که به طور مشابه گسترش می یابد و آخرین حالت از هر دوی این حالت‌ها استفاده میکند که مخصوص دستگاه‌های بسیار بسیار باریک است.

مایکروسافت پتنت 2

مایکروسافت حالتی را ارائه می‌کند که هر دو طرف اتصال دهنده از این پتنت استفاده کند اما پیشنهاد دیگری هم دارد که اگر فقط یک طرف از اتصال دهنده نیز از این پتنت استفاده‌کند مشکلی در کارایی دستگاه بوجود نخواهد آمد.

مایکروسافت پتنت 3

حال با این پتنت احتمالا در نسل جدیدی از گوشی‌ها باید از جک هدفون‌های ۳.۵ میلیمتری خداحافظی کرد. نظر شما در این باره چیست؟

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط پدرام موسوی
بارگذاری در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

جزئیاتی بیشتر در رابطه با آندرومدا، کارمل و سرفیس لیبرا

دیروز ما از اهداف سخت افزاری مایکروسافت برای امسال و سال بعد سخن گفتیم. حداقل اسم رمز ۴ دس…