مایکروسافت امروز اعلام کرد که بروزرسانی بزرگ بعدی ویندوز ۱۰ را موسوم به آپدیت اکتبر ۲۰۲۰ یا نسخه ۲۰H2 را برای نسخه های پشتیبانی شده ویندوز ۱۰ را به صورت اختیاری برای کاربران خود منتشر کرده است. مایکروسافت طبق معمول همیشه برای جلوگیری از مشکلات احتمالی این آپدیت ها را قبل از انتشار کنترل می کند، بنابرین ممکن است همه کاربران در ابتدا این بروز رسانی را دریافت نکنند و باید مدت زمان بیشتری را برای دریافت این آپدیت منتظر بماند.

این آپدیت در ابتدا برای دستگاه های پشتیبانی شده مجهز به ویندوز ۱۰ نسخه ۱۹۰۳ و نسخه های بالاتر در دسترس کاربران قرار می گیرد. این آپدیت به صورت خودکار نصب نمی شود برای نصب شما باید وارد تنظیمات ویندوز ۱۰ قسمت Windows Update شوید تا اگر این آپدیت برای شما در دسترس بود آن را دانلود و نصب کنید. اگر شما هم اکنون آپدیت ماه می ویندوز ۱۰ را نصب داشته باشید ممکن است فرآیند آپدیت به این نسخه برای شما سریعتر اتفاق بی افتد.

برای بررسی اینکه آپدیت برای شما در دسترس است باید وارد Settings > Update & Security > Windows Update  شوید و سپس بر روی دکمه check for updates کلیک کنید، اگر این آپدیت برای شما در دسترس باشد باید گزینه “download and install” را برای دریافت و نصب نسخه اکتبر ۲۰۲۰ را مشاهد کنید. اگر واقعا مایل به نصب این آپدیت باشید هستید رو این دکمه کلیک کنید وگرنه امکان توقف دانلود وجود نخواهد داشت.

مایکروسافت اعلام کرده است که در آینده به طور خودکار این آپدیت را برای کاربران نسخه های پشتیبانی نشده ویندوز ۱۰ را آغاز می کند.

مطلب مرتبط:چگونه آپدیت های جدید ویندوز ۱۰ را سریع تر نصب کنیم!

تغیرات عمده نسخه ۲۰H2 :

مایکروسافت تغییرات بسیاری را در آخرین نسخه رسمی ویندوز ۱۰ اعمال کرده است از جمله این تغییرات و پیشرفت ها تمرکز ویژه بر روی رابط کاربری ویندوز ۱۰ داشته است.به نظر می رسد ظاهر رابط کاربری منو استارت تمیزتر شده است . مایکروسافت رنگ ها را کاشی های زنده و همچنین مربع های برجسته را از لوگو در لیست برنامه ها، حذف کرده است. همچنین تنظیمات بیشتری از کنترل پنل به برنامه مدرن Settings آورده شده است.

این اولین نسخه ای از ویندوز ۱۰ است که به طور پیش فرض مرورگر اج جدید(مبتنی بر کرومیوم) را در خود جای داده است، بدین معنی که اگر تا حالا از نصب این مرورگر جدید به هر دلیلی اجتناب کرده اید هنگام دانلود و نصب  آپدیت اکتبر ۲۰۲۰ مجبور به استفاده از آن خواهید شد. همچنین بهبود هایی برای دستگاه های ۲ در ۱ مانند تبلت و …داشته است، بدین صورت که ویندوز ۱۰ در این آپدیت از شما نمی پرسد که آیا می خواهید از حالت تبلت ( tablet mode) که تاچ فرندلی تر از نسخه محیط دسکتاپ است، شوید. و به طور خودکار دستگاه شما بر اساس تاچ بود و یا نبودن وارد محیط مربوطه می شود.

بررسی کوتاه نسخه ۲۰H2:

نسخه Enterprises که مخصوص شرکت های تجاری و سازمان ها است، دارای یک برنامه ساده تر مدیریت دستگاه و همچنین احراز هویت بیومتریک ایمن تر و برای محافظت بیشتر از برنامه ها به نام Windows Defender Application Guard را در خود جای داده است.از آنجا که این نسخه H2 ویندوز ۱۰ است ، به روزرسانی اکتبر ۲۰۲۰ به مدت ۳۰ ماه توسط مایکروسافت پشتیبانی می شود و این همان نسخه ای است که مایکروسافت به سازمان ها و شرکت های تجاری توصیه می کند آن را نصب کنند.

نسخه اکتبر ۲۰۲۰ ویندوز ۱۰ که با اسم ۲۰H2 نیز شناخته می شود، آخرین نسخه ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۲۰ خواهد بود. مایکروسافت جزءیات بیشتری از نسخه آینده ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۲۱ نداده است. اما شایعات حاکی از آن است که مایکروسافت به دلیل انتشار رسمی ویندوز ۱۰X در نیمه اول سال ۲۰۲۱، فقط یک آپدیت بزرگ در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ برای ویندوز ۱۰ منتشر می کند.

نظر شما درباره به روزرسانی اکتبر ۲۰۲۰ چیست و آیا آن را نصب می کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از Mr Afshar
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

ویندوز ۱۰ ایکس تلاشی برای جاه طلبی های گوگل در دستگاه های مبتنی برARM

در اکتبر ۲۰۱۹ مایکروسافت ویندوز ۱۰ ایکس را در حال اجرا بر روی Surface Neo که مجهز به پرداز…