ویندوز اینترنت اشیاء یک نسخه از ویندوز ۱۰ است که برای دستگاه های کوچک تر و یا بدون صفحه نمایش و همچنین بر روی پردازنده های ARM، X86/64 قابل اجرا و بهینه شده است. برای مثال دستگاه GLAS thermostat از این نسخه از ویندوز۱۰ استفاده می کند.

در نمایشگاه  Computex 2018 مایکروسافت نسخه جدید  Windows 10 IoT Core را با پشتیبانی طولانی مدت ۱۰ ساله در  ارائه خدمات و سرویس هایی مانند بروزرسانی و ارزیابی سلامت دستگاه ها معرفی کرد. این سیاست مایکروسافت دیگر شرکای سخت افزاری خود را قادر می سازد که برای ساخت دستگاه های بر پایه ویندوز اینترنت اشیاء با پشتیبانی و بروزرسانی چندین ساله مشتریان زیادی را به سمت این دستگاه ها جلب کنند.

برخلاف  Windows 10 IoT Core که رایگان در دسترس است، برای خرید دستگاه های مبتنی بر ویندوز اینترنت اشیاء باید هزینه آن را پرداخت کنید. در مورد مزایای استفاده از این سرویس های جدید ویندوز ۱۰ IoT Core در زیر بخوانید:

پشتیبانی بلند مدت ۱۰ ساله برای سیستم عامل از طریق سرویس کانال Windows Long-Term  که باعث افزایش کیفیت در بروز رسانی ها خواهد شد.

کنترل به روز رسانی با برنامه Device Update Center که اخیرا معرفی شده است (DUC) توانایی ایجاد، سفارشی کردن و کنترل به روز رسانی دستگاه را فراهم می کند. به روز رسانی می تواند به سیستم عامل، درایور های دستگاه، و نیز برنامه های کاربردی و فایل های خاص نصب شده اعمال شود.

گواهینامه تأیید سلامت دستگاه (DHA) شرکت ها و سازند های سخت افزاری را قادر می سازد که امنیت سازمان خود را با بالا بردن امنیت سخت افزاری نشان دهند. این سرویس سلامت دستگاه را ارزیابی می کند و می تواند با یک سیستم مدیریت دستگاه ترکیب شود، مانند مدیریت دستگاه Azure IoT.

ویندوز ۱۰ IoT Core در حال حاضر در نسخه پیش نمایش محدود است و در اواخر سال جاری به طور کلی در دسترس خواهد بود.

لینک کوتاه شده: http://bit.ly/2xUKPCs
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط حامد افشار
بارگذاری در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

اپلیکیشن یونیورسال وینگو مپس(Wingo maps)از استور مایکروسافت حذف شد

اپلیکیشن یونیورسال وینگو مپس(Wingo maps) کلاینت غیر رسمی گوگل مپ که توسط گروه برنامه نویسی…