امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، کاربری اکانت های سرویس دهنده همچون اکانت مایکروسافت تنها به یک آدرس ایمیل ساده ختم نمی‌شود. استفاده از سرویس های هر شرکت ملزم به داشتن یک حساب کاربری در سرویس های شرکت مذکور است و آن حساب به عنوان یک شناسنامه برای کاربر است. در ادامه با توضیحاتی بیشتر در خصوص اکانت مایکروسافت و نحوه ایجاد آن با مایکروسافت لایف همراه باشید.

همانطور که در مقدمه گفته شد، امروزه استفاده از سرویس های نرم افزاری و سخت افزاری به واسطه حساب های کاربری پیشرفت چشمگیری کرده است. شما با یک حساب کاربری می‌توانید در هرکجا و در هر نوع سخت افزاری به داده ها و اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.

به مانند گوگل و اپل که برای سرویس های مختص خود به حساب کاربری آن شرکت نیاز دارند، سرویس های مایکروسافت هم برای یکپارچگی و دسترسی کاربر به سوابق کارکرد خود، نیاز به حساب کاربری مخصوص به مایکروسافت دارند.

Outlook (سرویس ایمیل مایکروسافتOffice (شامل سرویس آفیس ۳۶۵ و نرم افزار های مجموعه آفیس)، Skype (سرویس پیام رسان و تماس تصویری)، OneDrive (سرویس فضای ابری)، Xbox Live (سرویس شبکه اجتماعی مختص گیمر ها، Bing (موتور جستجوگر)، Microsoft Store (فروشگاه نرم افزاری و سخت افزاری مایکروسافت) Windows (سیستم عامل مایکروسافتMicrosoft Launcher (لانچر اندرویدی مایکروسافت) و بسیاری از سرویس های دیگر مایکروسافت، نیاز به حساب کاربری مایکروسافت دارد که  می‌توانند به وسیله آن یکپارچه و همگام سازی شوند.

به طور مثال با وارد کردن حساب کاربری خود روی ویندوز و مایکروسافت لانچر، از تقویم و یادداشت های یکپارچه، قابلیت TimeLine و Your Phone و …. بهره‌مند می‌شوید. با همکاران و دوستان خود از طریق برنامه های کاربردی مایکروسافت، کار ها و پروزه های خود را به اشتراک گذارید و با هم روی یک پروژه کار کنید.با یک بار خرید و نصب نرم افزار از طریق فروشگاه مایکروسافت، آن ها را برای همیشه در حساب کاربری خود داشته باشید. با ذخیره مخاطبین و نشانه گذاری های اینترنتی خود روی حساب کاربری، دیگر حذف شدن آن ها را به فراموشی بسپارید. دستگاه های خود را بهتر مدیریت کنید و از وضعیت و موقعیت مکانی ان ها در هر لحظه اطلاع داشته باشید و بسیاری از کاربرد های دیگر که با داشتن حساب کاربری تحقق می‌یابد.


کاربرد ها و ویژگی های Microsoft Account

 • کنترل بر اعضاء خانواده:

۱- خرید با محدودیت های هوشمند
هر وقت مایل بودید به حساب مایکروسافت کودکان خود پول اضافه کنید. آن ها به کارت اعتباری شما نیازی ندارند، همچنین مایکروسافت روی خرید آن ها محدودیت سنی گذاشته است تا بتوانید خرید های کودکان خود را هم کنترل کنید.

۲- از هر جا با خانواده خود در ارتباط باشید
به تماس تصویری گروهی بپیوندید، یا در گپ خانوادگی خودتان که به راه انداخته شده و در انتظار شما است به همه اعضای حاضر پیام ارسال کنید.

۳- پنجره ای به زندگی دیجیتالی
گزارشات فعالیت به شما اجازه می دهد به فعالیت های آنلاین کودکان وارد شوید. در صورت لزوم، می توانید برنامه ها، بازی ها یا وب سایت های خاصی را مسدود کنید.

۴- تنظیم زمان کارکرد با دستگاه
شما می‌توانید برای مدت زمان ماندن آنها روی صفحاتشان محدودیت بگذارید.

۵- یافتن موقعیت مکانی
از موقعیت مکانی فرزند خود در هر لحظه با خبر باشید و ان را روی نقشه مشاهده کنید.


 • کنترل بر حریم خصوصی:

۱- مدیریت داده های مرورگر
هنگامی که از Cortana و Edge استفاده می کنید، داده های مرورگری را که روی حساب کاربری جمع آوری می شود را مشاهده و حذف کنید.

۲- بررسی داده های موقعیت مکانی خود
هنگامی که از محصولات و سرویس های مایکروسافت استفاده می کنید، داده های موقعیت مکانی را که مایکروسافت جمع آوری می کند را مشاهده و حذف کنید.

۳- ویرایش دفترچه Cortana
آن چه Cortana درباره شما می داند را جهت ارائه پیشنهادات شخصی سازی شده مدیریت کنید.

۴- حذف تاریخچه TimeLine و Cloud Clipboar
اگر از ویژگی TimeLine استفاده میکنید، می‌توانید سوابق خود را پاکسازی و یا دسترسی یک سیستم را قطع کنید.


 • کنترل امنیت:

۱- تغییر رمز عبور شما
اگر فکر می کنید شخص دیگری رمز عبورتان را می داند، آن را سخت تر کنید، یا آن را تغییر دهید.

۲- بروز رسانی اطلاعات امنیتی
اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شما بروز باشد. این روشی است که شما می توانید در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کردید ثابت کنید که خودتان هستید و برای بازیابی رمز خود اقدام کنید.

۳- بررسی فعالیت اخیر
ببینید در چه زمان و مکانی وارد حساب خود شده اید، و در صورتی که چیزی غیر معمول به نظر می رسد نسبت به تغییر رمز خود یا فعال کردن ورود دو مرحله ای اقدام کنید.


 • کنترل اطلاعات خود

۱- یکبار بروز رسانی، بروز رسانی در همه جا
هر بخش از اطلاعات شخصی خود را تغییر دهید و این اطلاعات روی همه دستگاه ها و سرویس ها به روز می شود. عکس، اطلاعات شخصی و اطلاعات صورت حساب خود را در هر زمانی و به صورت همزمان بروزرسانی کنید.

۲- چه زمانی با شما تماس می گیریم
اگر از چندین آدرس ایمیل یا شماره تلفن استفاده می کنید، به ما بگویید کدام یک برای اطلاع رسانی به شما درباره حساب مایکروسافت تان مناسب است و از کدام برای استفاده اصلی شما می‌باشد.

۳-پورتالی برای همه چیزها درباره Microsoft
ما اطلاعات اشتراک شما را در حساب مایکروسافت تان به روز نگه می داریم، تا بتوانید به صورت یکپارچه به Xbox، Skype، Office 365 و موارد دیگر دسترسی داشته باشید.


 • کنترل سرویس ها و اشتراک ها

۱- تمدید آسان
همه اشتراک های شما در سرویس و خدمات مایکروسافت در یک جا جمع هستند و شما به آسانی می‌توانید هر سرویس را تمدید یا مدیریت کنید.

۲- سرویس های رایگان
از Office Online شامل ایمیل Outlook.com به صورت رایگان استفاده کنید، فضای رایگانی روی OneDrive بگیرید، به صورت خودکار در برنامه جوایز مایکروسافت ثبت نام کنید و از تماس های رایگان Skype لذت ببرید.

۳- همگام سازی بین سرویس ها
اطلاعات سرویس ها را روی سایر دستگاه های خود همگام سازی کنید و از یکپارچه بودن سرویس های خود لذت ببرید.


 • کنترل دستگاه ها

۱- یافتن دستگاه های گمشده
اگر دستگاه خود را گم کرده اید یا گمان می کنید کسی آن را دزدیده است، آن را بیابید، به آن زنگ بزنید، آن را قفل کنید یا اطلاعات آن را حذف نمایید.

۲- بررسی وضعیت پشتیبان گیری از دستگاه ها
از اطلاعات و تنظیمات دستگاه های خود پشتیبان تهیه کنید و در صورت نیاز آن ها را فراخوانی کنید.

۳- مشاهده آخرین وضعیت دستگاه ها
از مشخصات دستگاه خود با خبر باشید. وضعیت باتری، حافظه و دیگر مشخصات را بر روی حساب کاربری خود مشاهده کنید.


موارد فوق، کاربرد هایی چند از حساب کاربری مایکروسافت است که اگر شما یکی از کاربران سرویس های مایکروسافت هستید، استفاده از یک حساب کاربری کاملا به شما کمک می‌کند تا از نهایت ویژگی های آن سرویس استفاده برده باشید.

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از hamidrezank
بارگذاری بیشتر در مایکروسافت

۲ نظرات

 1. علیرضا

  ۶ آذر, ۱۳۹۸ در ۲:۲۱ قبل از ظهر

  با سلام من ویندوز ۸.۱ روی گوشی نصبه مدتیه که از استور نمی اونم دانلود کنم نصفه دانلود می کنه می پره بیرون همزمان دسترسی به وان درایو هم ندارم کورتونا هم پیغام عدم اتصال به نت و می ده کلافه شدم حساب مایکروسافت هم ریجن داخل گوشی و پروفایل داخل وبسایت مایکروسافت هم رویunited state تنظیم کردم گوشی هارد ریست کردم نشد موقع دانلود از استور پیغام c101a006 میده می گه در حال تجربه مشکلات فنی هستید گوشی و ریاستارت کنید گوشی و ریست میکنم دوباره همین پیغام میاد لطفا کمک کنید

  • حامد افشار

   ۷ آذر, ۱۳۹۸ در ۷:۲۴ بعد از ظهر

   متاسفانه سیستم عامل گوشی شما دیگه پشتیبانی نمیشه ولی با این حال از نرم افزارهای دور زدن محدودیت(V.P.N) استفاده کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین بررسی کنید

ایجاد فرم نظرسنجی، پرسشنامه و آزمون آنلاین در Microsoft Forms

مایکروسافت فرم یکی از سرویس هایی است که مایکروسافت اخیرا و در سال ۲۰۱۶ به بسته برنامه های …