صفحه اصلی آموزش مواد لازم برای عکاسی حرفه ای با لومیا:قسمت اول سه پایه ها

مواد لازم برای عکاسی حرفه ای با لومیا:قسمت اول سه پایه ها

۰
0
326

با توجه به عملکرد بسیار خوب سری تلفن های همراه لومیا در عکاسی قصد داریم در مجموعه ایی از مقالات آموزشی به معرفی ابزار هایی در جهت ارتقای تلفن های همراه و عکاسی شما بپردازیم.در این مقاله به بررسی و معرفی چند مدل سه پایه مختلف بپردازیم، در ادامه با مایکروسافت لایف همراه باشید.

مواد لازم برای عکاسی حرفه ای با لومیا:قسمت اول سه پایه ها

سه پایه (،ripod) :

  ثابت نگه داشتن دوربین ها امری بسیار مهم است که خود را در کیفیت بافت ها و بخصوص جزئیاتی که در مناظر دور دیده میشوند نشان میدهد.

برای ثابت نگه داشتن تلفن های همراه راه های گوناگونی وجود دارد،که البته چندان به شما قدرت مانور نمی دهد.در این میان بهترین وسیله سه پایه ها هستند که به شما اجازه شخصی سازی میدهد.هر نوع سه پایه امکانات متفاوتی رو به شما خواهد داد.اما برای ثبت تصاویر لایت پنتینگ،لانگ اکسپوژر و یا حتی عکاسی اصولی در نور کم یا ستاره ها به سه پایه ها نیاز مند خواهیم شد.

لومیا ۱۰۲۰

یکی از انواع سه پایه ها سه پایه های بلند تاشو هستند در مدل های نیمه حرفه ایی کوچک حدود یک متر و بیست و در مدل های بزرگ تر تا یک متر و نود ارتفاع دارند.این سه پایه عموما سبک و به دلیل داشتن کیف حمل آسانی دارند و از طرفی حتی در مدل های ساده امکان عکسی به صورت عمودی و افقی،سطح تراز،تنظیم ارتفاع و چرخش بدون لرزش را به شما میدهد…از طرفی این سه پایه ها حتی قابلیت نصب چرخ در زیر پایه ها جهت فیلم برداری یا نصب میخ برای ثبات بیشتر در هوای نامناسب را هم دارا هستند.

یکی از نمونه های ارزان قیمت و مناسب برای کاربران تلفن های همراه:

Somita ST_330

حدود قیمت این مدل ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان است.

لومیا ۱۰۲۰

یکی دیگر از انواع سه پایه، مدل های رو میزی هستند که بسیار کوچک و سبک هستند،این سه پایه ها عموما برای ثبت تایم لپس و یا استفاده از اپ هایپر لپس بسیار مناسب هستند و به دیل کوچک بودن میتوان آنها را به سادگی با خود حمل کرد.

این سه پایه ها در انواع مختلف تاشو و ثابت،فلزی و پلاستیکی موجود هستند و قیمت چندانی ندارند.

از نمونه های دیگر سه پایه ها میتوان به مدل های کوچک انعطاف پذیر اشاره کرد.این سه پایه ها دارای پایه هایی منعطف هستند که میتوانید آنها را به اشکال گوناگون خم کرده یا به دور وسایل پیچیده یا آویزان کنید.این سه پایه ها خم شونده یکی از انوع بسیار مناسب جهت ثبت لایت پنتینگ یا لانگ اکسپروژر هستند و میتوانید با تنظیم شکل پایه ها آنها را روی اجسام مختلف نصب کنید

نکته:در هنگام خرید گوریلا پاد ها به وزنی که تحمل میکنند و همچنین به میزان انعطاف پذیری پایه ها توجه کنید.

همچنین تمام سه پایه ها دارای پیچی یکسان هستند که جهت اتصال دوربین ها به آنهاست برای اتصال شما باید از هولدر ها و گریپ های موجود در مونوپاد ها استفاده کنید.


در مقالات بعدی به برسی انواع لنز ها و کار برد آنها و همچنین آموزش عکاسی با نور گیری طولانی خواهیم پرداخت، همچنین منتظر نظرات شما درباره این مطلب هستیم.

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از محراب فرساد
بارگذاری بیشتر در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

چگونه ورود دو مرحله ای در تلگرام را فعال کنیم؟

تلگرام از چت های رمزگذاری شده دو طرفه  برخوردار است و پیام های مبتنی بر آن در دیتا سنترهای…