پیش تر شایعاتی شنیدیم از این که مایکروسافت سرفیس فون را به قصد ترغیب شرکای سخت افزاری خود (همانند کاری که این شرکت با سرفیس پرو انجام داد و شرکت های دیگر به تقلید از این دستگاه پرداختند) طراحی و توسعه می دهد. با مایکروسافت لایف همراه باشید.

به تازگی وبسایت وینفیوچر به مدارکی دست یافته است که این ایده را تقویت می کند، از جمله مدارک یافت شده حجم وسیعی از اسناد داخلی کوالکام می باشند. آن ها گزارش می دهند که شرکت دل در حال کار بر روی یک دستگاه با دوصفحه نمایش و سیستم عامل ویندوز ۱۰ روی پردازنده های ARM می باشد که با اسم رمز جانوس (Januss) به آن اشاره می شود.

این دستگاه از پردازنده اسنپدراگون ۸۵۰ به عنوان قلب تپنده خوب بهره خواهد برد و در کنار آن امکان اتصال به شبکه LTE را نیز خواهد داشت، علاوه بر اتصال به شبکه موبایل برخی ویژگی های موبایل-مانند دیگر، چون یک پورت USB-C، چند دوربین، شتاب سنج، قطب نمای دیجیتال و ژیروسکوپ نیز برای آن در نظر گرفته شده است. وینفیوچر همچنین اشاره میکند که لپ تاپ ها به طور معمول از ژیروسکوپ بهره نمیبرند در نتیجه دستگاهی که ما شاهد آن خواهیم بود یک دستگاه (موبایل یا تبلت) قابل خم شدن خواهد بود.

این دستگاه توسط شرکت کامپال از تابستان ۲۰۱۷ در حال توسعه می باشد که آخرین گزارشات در رابطه با آن در اوایل ۲۰۱۸ داده شده اند.

در حال حاضر مشخص نیست که طراحی دقیق دستگاه به چه نحوی خواهد بود و یا حتی این که آیا به بازار عرضه خواهد شد یا نه. اما اگر شرکت دل در حال کار بر روی یک موبایل/تبلت قابل خم شدنِ قابل تبدیل می باشد، شرکت های سخت افزاری دیگر نیز ممکن است در حال کار بر روی دستگاه های مشابه باشند. این به معنای این است که ممکن است پس از سال ها انتظار برای عرضه سرفیس فون، شاهد عرضه دستگاه های بسیاری با مشخصات مشابه آن باشیم.

چنین دستگاهی ممکن است از سیستم عامل آندرومدا بهره ببرد که شواهد بسیاری برای بهینه سازی آن برای دستگاه هایی با دو صفحه نمایش از سوی مایکروسافت، وجود دارد.

نظر شما چیست؟ آیا چنین دستگاهی نظر شما رو به خود جلب میکند؟ چه ویژگی هایی از چنین دستگاهی انتظار دارید؟ در بخش نظرات منتظر شما هستیم.

لینک کوتاه شده: http://bit.ly/2kFJR3y
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط مهدی نوری
بارگذاری در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

نوزده اکتبر مایکروسافت خرید گیت هاب را نهایی خواهد کرد

انتظار آن می رود که مایکروسافت نوزده اکتبر خرید گیت هاب را نهایی کند.این شرکت در حال حاضر …