صفحه اصلی آموزش چند ایده برای عکاسی!

چند ایده برای عکاسی!

۰
0
297

حتی با وجود محدودیت‌های دوربین تلفن‌های همراه امروزی باز هم می‌توان عکس‌های عالی با آن‌ها ثبت کرد، برای این کار کافیست شما دوربین تلفن همراه خود را بشناسید و با آن به درستی ارتباط برقرار کنید و یکی دیگر از چیزهای مهم که امروز به آن می‌پردازیم، ایده برای هر عکس است! اگر شما قبل از گرفتن یک عکس بدانید می‌خواهید از چه چیزی و به چه منظور عکاسی کنید، بدون شک عکس شما بدون نقص‌تر و زیباتر از یک عکس بدون برنامه و به اصطلاح عامیانه عکس یهویی است، البته از حق نگذریم بعضی از این عکس‌های بدون برنامه هم بسیار زیبا و چشم‌نواز هستند.

در این مطلب به شما چند ایده‌ی جالب برای عکاسی معرفی می‌کنم، از این ایده‌ها استفاده کنید، عکس بگیرید و بهترین عکستان را در اینستاگرام برای ما ارسال کنید.

زندگی روزانه

یکی از بهترین ایده‌هاست، زیرا مردم پیرامون شما پیوسته در حال حرکتند و کارهای جالبی می‌کنند و همیشه برای عکس شما یک صحنه جدید خلق می‌کنند، شما می‌توانید از لحظه‌ی غذا دادن به یک کودک، یا نجاری در یک مغازه‌ی تاریک یا حتی یک جمع دوستانه شاد عکاسی کنید، برخی از این عکس‌ها واقعا عالی می‌شوند.

مسافرت‌ها و تعطیلات

یکی بهترین اوقات برای عکاسی تعطیلات آخر هفته یا دیگر تعطیلات است، در این ایام مردم جنب و جوش بیشتری دارند، اتفاقات عجیب تر هستند و محیط شادتری را می‌توانید در عکس‌هایتان داشته باشید. همچنین عکاسی در مسافرت‌ها نیز یکی از بهترین نتایج را به دنبال دارد، در یک سفر شما محیط جدیدی را میبینید و با طرز برخورد متفاوتی روبرو می‌شوید و این اتفاق بدون شک سبب می‌شود بتوانید عکس‌های متفاوتی به ثبت رسانید.

شاید با خود بگویید استفاده از تلفن همراه در مسافرت تلف کردن وقت است و ارزش از دست دادن جاذبه‌های سفر را ندارد! نه اصلا اینطور نیست، شما می‌توانید تک تک لحظات سفر خود را ماندگار کنید، و همچنین در هنگام استراحت عکس‌ها را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و آن‌ها را در لذت سفر خود سهیم کنید. البته فراموش نکنید که از سفر هم به اندازه کافی لذت ببرید و ثبت چهار تا پنج عکس از هر ایستگاه کافیست، عکس‌ها بایدخاطرات را برای شما زنده کنند نه خاطره سازی کنند!

 برتری تلفن همراه در مسافرت‌ها نسبت به دوربین‌های dslr این است که می‌توانید در لحظه عکس بگیرید و بدون ادیت یا با کمی ادیت آن‌را با دیگران به اشتراک بگذارید.

حوادث

تعجب نکنید! یکی از صحنه‌های جالب برای عکاسی حوادث است، حادثه می‌تواند افتادن شخصی از روی نردبان یا یک تصادف بزرگ را دربرگیرد، این صحنه‌ها را اگر از زاویه مناسب شکار کنید عکسی خاص خواهید داشت! البته کمک به حادثه دیدگان هم یکی از وظایف شماست که در وهله‌ی اول نباید فراموش کنید.

در اینجا مزیت تلفن همراه نسبت به دوربین‌های dslr کوچک بودن و سادگی حمل آنهاست.

حیوانات خانگی

امروزه مردم گاهاً بیشتر از یک فرزند حیوان خانگی خود را دوست دارند و به آن اهمیت می‌دهند، اگر کمی در پارک‌ها یا خیابان‌ها دقت کنید صحنه‌های جالبی از این حیوانات و برخورد انسان‌ها با آن‌ها مشاهده خواهید کرد، اینگونه عکس‌ها در شبکه‌های اجتماعی خواهان زیادی دارند و اگر دنبال شهرت و لایک هستید پیشنهاد من گرفتن اینگونه عکسهاست!

عکاسی خیابانی

گاهی بدون برنامه به قلب خیابان‌های شهر بروید، از جایی که هیچکس وجود ندارد عکاسی کنید، از دیوارها، نوشته‌ها، تابلوهای قدیمی و … در میان این عکس‌ها چند عکس خوب برای نشان دادن به دوستانتان پیدا خواهید کرد.

 

  • برای برداشت چنین عکس‌هایی به این دو نکته دقت کنید:

اول: حفظ احترام اشخاص، اینکه شما یک دوربین با کیفیت مناسب و اندازه کوچک با هزاران قابلیت دیگر به نام تلفن همراه دارید، دلیل نمی‌شود که هرجا و از هر شخصی خواستید بتوانید عکاسی کنید! ابتدا از شخص سوال بپرسید و سپس به عکاسی بپردازید، شاید برخی خوششان نیاد در عکس دیگران حضور داشته باشند و برایتان دردسر ساز شود.

دوم: درست است تلفن‌های همراه امروزی از کیفیت خوبی برخوردارند ولی حواستان به محدودیت‌هایتان باشد و برای چند لحظه مکث نکردن بهترین عکس خود را به تارترین آن‌ها تبدیل نکنید!

و در آخر، برای خود یک گالری در فضای مجازی ایجاد کنید، بگذارید دیگران عکس‌هایتان را ببینند، بازخوردشان را دریافت کنید و عکس‌های بهتری بگیرید! در این مورد بهتر است انتقادپذیر باشید چون خوب بودن یک عکس از دید شما دال بر این نیست که آن عکس بی‌نقص‌ترین عکس دنیاست و هیچ ایرادی به آن وارد نیست.

 

 

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از محمد گوهری انارکی
بارگذاری بیشتر در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

چگونه ورود دو مرحله ای در تلگرام را فعال کنیم؟

تلگرام از چت های رمزگذاری شده دو طرفه  برخوردار است و پیام های مبتنی بر آن در دیتا سنترهای…