اگر به دنبال افزودن یک پوشه اشتراکی به File Explorer ویندوز خود هستید، روش های مختلفی برای این کار وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از بستر OneDrive می‌باشد. این روش می‌تواند اشتراک گذاری فایل ها بین چند سیستم را بسیار ساده کند. با ما در مایکروسافت لایف همراه باشید…

یکی از ویزگی های بسیار عالی در ویندوز، یکپارچگی آن با سرویس OneDrive است. این ویژگی به کاربران این قابلیت را می‌دهد تا هرچه ساده تر به فایل های خود در این فضا دسترسی داشته و آن ها را با دیگران به اشتراک گذارند.


مطالب مرتبط: وان درایو (OneDrive) چیست و چه کاربرد هایی دارد؟


در این آموزش قصد داریم تا یک پوشه اشتراکی را در File Explorer دو یا چند سیستم ایجاد کنیم. این کار با هدف اشتراک گذاری فایل ها و اسناد بین این سیستم ها و بالابردن بهره‌وری از طریق کار تیمی است.

قبل از شروع به نکات زیر توجه کنید:

  • این روش اشتراک گذاری، نیاز به اینترنت داشته و شما باید حجم فایل های خود را برای این کار مدنظر قرار دهید. این روش برای فایل های حجیم توصیه نمی‌شود، زیرا هم حجم بالایی از حجم اینترنت شما را برای آپلود و دانلود فایل مصرف خواهد کرد و هم این که فضای ابری شما را رو به اتمام خواهد برد. (البته این کار از لحاظ تکنیکی هیچگونه محدودیتی ندارد و می‌توانید فایل های حجیم را نیز به اشتراک گذارید.)
  • در صورتی که کاربران سایر سیستم ها، فایل های به اشتراک گذاشته شده را حذف نمایند، دیگر روشی برای برگرداندن آن ها وجود ندارد.
  • امکان کار همزمان بر روی یک فایل در این روش وجود ندارد و این کار باعث بروز خطاهای همگام سازی خواهد شد.
  • پیشنهاد می‌شود در صورت عدم وجود تجهیزات یا عدم امکان اجرای شبکه داخلی، از این روش استفاده شود.
  • پیش نیاز این کار، استفاده تمامی نفرات از اکانت مایکروسافت و راه اندازی OneDrive بر روی کامپیوتر یکایک آنهاست.

آموزش ایجاد پوشه اشتراکی در File Explorer ویندوز در بستر OneDrive:

۱- ابتدا باید برنامه OneDrive بر روی سیستم هایی که می‌خواهید از این ویژگی بر روی آن استفاده کنید، راه‌اندازی گردد. برای اینکار از آموزش زیر استفاده کنید:


مطالب مرتبط: آموزش راه اندازی OneDrive در File Explorer ویندوز


۲- پوشه ای که می‌خواهید آن را به اشتراک بگذارید انتخاب کنید. (یا می‌توانید پوشه ای جدید ایجاد و آن را برای اشتراک گذاری انتخاب کنید)

۳- روی پوشه مورد نظر راست کلیک کرده و با انتخاب گزینه Share، لینک اشتراک گذاری پوشه را کپی کنید.

۴- در صفحه باز شده می‌توانید از روش های زیر برای اشتراک گذاری لینک پوشه مورد نظر با دیگران استفاده کنید. در قسمت (۱) می‌توانید مستقیما آدرس ایمیل شخص مورد نظر خود را وارد کنید تا لینک برای ایشان ایمیل شود. در قسمت (۲) لینک در کلیپ برد رایانه شما ذخیره و هرکجا که میخواهید می‌توانید آن را الحاق (Paste) کنید و برای افراد مورد نظر ارسال کنید. در قسمت (۳) می‌توانید از صفحه Share ویندوز، برنامه ای را برای اشتراک گذاری انتخاب و در ادامه لینک مورد نظر را از طریق آن ارسال کنید.

۵- اکنون کار شما به اتمام رسیده است و از این مرحله کار باید بر روی سیستم های سایر افرادی که می‌خواهید پوشه را با آن ها به اشتراک بگذارید انجام شود. آن افراد باید روی لینک اشتراک گذاری شده کلیک کنند تا به صفحه پوشه مورد نظر در فضای OneDrive Online منتقل شوند. اما ما می‌خواهیم این پوشه را در داخل File Explorer ویندوز داشته باشیم نه در فضای مرورگر و بستر وب!

کافیست بر روی سیستم های سایر افراد و در صفحه زیر، بر روی گزینه “Add to my OneDrive” کلیک کنید. با این کار پوشه اشتراک گذاری شده توسط شما، به پوشه های موجود در وان درایو آن ها نیز اضافه می‌گردد.

نکته: اگر تا قبل از این مرحله در مرورگر خود، وارد حساب مایکروسافت خود نشده اید، شاید لازم باشد که مراحل ورود را انجام دهید.

۶- پس از انجام مراحل فوق، پوشه اشتراک گذاری شده به مانند سایر پوشه ها به فایل های موجود در OneDrive افراد اضافه می‌گردد.

۷- در مرحله آخر، کافیست از طریق این اموزش پوشه مورد نظر را جهت نمایش در File Explorer فعال کنید تا پوشه اشتراکی ما، به صورت داخلی در File Explorer نشان داده شود.

۸- اکنون می‌توانید با آپلود فایل های خود در پوشه اشتراک گذاشته شده، آن را با تمامی افرادی که می‌خواهید مشترک شوید. همچنین با کلیک بر روی آیکون OneDrive در قسمت Notification bar، از آخرین فعالیت های اتفاق افتاده در فضای اشتراک گذاری شده مطلع شوید.

 

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از hamidrezank
بارگذاری بیشتر در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

چگونه ورود دو مرحله ای در تلگرام را فعال کنیم؟

تلگرام از چت های رمزگذاری شده دو طرفه  برخوردار است و پیام های مبتنی بر آن در دیتا سنترهای…