برنامه های پیشرفته وب یا PWA در سال ۲۰۱۸ در حال ظهور هستند و انتظار می رود گوگل در اواسط امسال و مایکروسافت طی هفته های آتی در Redstone 4 به صورت عمومی این امکان را برای کاربران خود قرار دهند.

حال اگر شما گوشی اندرویدی دارید و دوست دارید PWA را تست کنید بهتر است همین الان مایکروسافت اج را دانلود کنید و وبسایت های زیادی را به صورت یک برنامه در صفحه اصلی گوشی خودتان داشته باشید و درست مانند یک اپ بصورتی که حجمی خیلی کمی از حافظه دستگاهتان می گیرد استفاده کنید.

چه وب سایت هایی از PWA پشتیبانی می کنند؟

در حال حاضر لیستی معتبر از وب سایت هایی که از PWA پشتیبانی می کنند وجود ندارد اما بعضی از سایت های معتبری مانند لیست زیر از این ویژگی بهره می برند.

Alibaba, Medium, Flipboard, Snapdeal, Trivagao, The Weather Channel, The Financial Times, Pokedex.org, GitHub Explorer, Flipkart, Offline Wikipedia ،Forbes

اما شما چگونه می توانید بفهمید یک سایت از PWA پشتیبانی می کند؟ وب سایت ها به ندرت چنین ویژگی را اعلام می کنند اما یکی از راهای شناسایی هنگام ورود به سایت معمولا پاپ آپی در خواست می کند که شما را به صفحه اصلی لینک کند. همچنین ممکن است سایت از شما در خواست کند که اعلاناتی برای شما ارسال کند.

هنگام رفتن به mobile.twitter.com می توانید این عمل را در زیر مشاهده کنید که بعد از ورود به سیستم، چه اتفاقی می افتد:

مشکلات حل شده : login in

یک ترفند که معمولا سریعا PWA را در وب سایت ها بازنویسی می کند، ورود به سیستم و ورود مجدد از آن وب سایت است.

اگر این ترفند اجرا نمی شود، سعی کنید از سیستم خارج شوید و سپس حافظه پنهان مرورگر را پاک کنید (ellipsis > Settings > Privacy > Clear browsing data) و سپس مجددا وارد شوید. این باید باعث شود که PWA سریع ظاهر شود.

از «Add to Home screen» استفاده کنید

یک ترفند ساده تر از موارد فوق می توانید به سادگی با استفاده از ویژگی Edge’s Add to Home Screen می توانید وبسایت مورد نظر را مانند دیگر برنامه ها در صفه اصلی بگذارید است.

البته کاربران می توانند بدون قابلیت PWA می توانند وب سایت یا صفحه وب مورد نظر خود را به راحتی به صفحه اصلی پین کنند اما زمانی که وب سایت دارای PWA باشد شما می توانید آن را به راحتی به صفحه اصلی خود پین کنید:

 ۱- به منوی Ellipsis بروید ( گوشه پایین سمت راست )

۲- Add to Home Screen را انتخاب کنید.

۳- Add را انتخاب کنید و سپس در ادامه بر روی OK ضربه بزنید.

اگر اکنون از طریق این میانبر توییتر را باز کنید به نظر می رسد یک برنامه کامل را بدون دخالت هیچ کدام از مرورگری را اجرا کرده اید.

برای اطلاعات بیشتر در باره PWA می توانید ویدئو زیر را مشاهده کنید:

لینک کوتاه شده: https://goo.gl/G5EW3c
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط سعید جمالی
بارگذاری در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

نحوه حذف Mail app در ویندوز ۱۰

همانطور که می دانید در ویندوز ۱۰ Mail app یا برنامه ایمیل با تقویم همراه است و تجربه پیش ف…