مایکروسافت پس از عرضه بروز رسانی آوریل ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ (اسپرینگ کریترز)که قبلا با اسم رمز رداستون ۴ شناخته می شد قابلیت  Quiet Hours را به Focus Assist تغییر نام داده است. قابلیت Focus Assist همان قابلیت Quiet Hours است ولی با اضافه شدن چندیدن ویژگی جدید که به کاربران این سیستم عامل کمک خواهد کرد.

قابلیت Focus Assist چیست؟

یک نام جدید برای قابلیت در بروزرسانی قبلی ویندوز ۱۰ است که به کاربران کمک میکرد تا هنگام کار و یا بازی اعلانات مزاحم را خاموش کنند.مایکروسافت همچنین نیز قابلیت های جدیدی را در بروز رسانی آوریل ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ به آورده است. خوب یا بدی این نام را باید به عهده کاربران گذاشت ولی آن چیزی که ما از این قابلیت دیدیم باید بگوییم که مایکروسافت کار خود را به خوبی انجام داده است.

چگونه از Focus Assist قابلیت استفاده کنیم؟

برای فعال کردن این ویژگی کاربردی در بروزرسانی آور یل ۲۰۱۸ به “Settings>System>Focus Assist”بروید.در این قسمت شما تنظیمات زیادی برای شخصی سازی کردن Focus Assist خواهید دید.

اولین کاری که باید انجام دهید لیست اولویت های خود را سفارشی کنید. برای انجام این کار بر روی گزینه “Customize your priority list” کلیک کنید.در این قسمت شما می توانید تنظیمات مربوط به مخاطبین، سایر تنظیمات عمومی دیگر را در Focus Assist مشاهده کنید. در هنگام شخصی سازی اولیت های خود  مانند تماس ها پیام ها و ریماندر ها دقت لازم را داشته باشید زیرا تنظیمات شخصی سازی شده Focus Assist در همه زمان ها فقط اولیت های تنظیم شده اعمال می شود.

البته شما بعدا می توانید تنظیمات Focus Assist را به صورت اتوماتیک فعال کنید، همه دستگاه ها می توانند از این اطلاعات برای فعال کردن یا غیرفعال کردن Focus Assist به صورت خودکار استفاده کنند. به عنوان مثال شما میتوانید در ساعت ها و یا روزهای معینی که بازی می کنید  Focus Assist را در حالتی تنظیم کنید تا از دریافت اعلانات مزاحم در هنگام بازی جلوگیری کنید. شما همچنین می توانید Focus Assist را برای کارکردهای مختلف تنطیم کنید، کاربران می توانند این قابلیت را در حالتی تنظیم کنند که هنگام کار ویا در دانشگاه از همه اعلانات جلوگیری کند و یا فقط پیام های مهم مخاطبین خود را در خانه و یا حتی در حین بازی به نمایش کاربران در آورد. شما می توانید بر روی هر یک از قوانین خودکار برای گزینه های بیشتر کلیک کنید و آنها را با توجه به نیازهای خود سفارشی کنید.

در هر یک از این موارد، اعلانات در اکشن سنتر نیز در دسترس خواهد بود، بنابراین پس از اتمام کار میتوانید به آنها دسترسی پیدا کنید. مایکروسافت یک ویژگی اضافه کرده است ،هنگامی که Focus Assist خاموش است در آن شما خلاصه ای از اعلان ها را دریافت می کنید.

پس از خاموش کردن Focus Assist، اطمینان حاصل کنید که از اعلانات مهم را از دست نداده باشید. به طور کلی Focus Assist یک ویژگی مفید است که با ویندوز ۱۰ آپریل ۲۰۱۸ به روز رسانی ارائه شده است. نظر خود را راجب این ویژگی با ما به اشتراک بگذارید.

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از حامد افشار
بارگذاری بیشتر در ترفندهای ویندوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پست پیشنهادی

هر آن چیزی که از سری ایکس Xbox می دانیم

سری ایکس Xbox در تاریخ 13 دسامبر سال 2019 در رویداد The Game Awards رونمایی شد. این دستگاه…