صفحه اصلی آموزش آموزش فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای در برنامه Microsoft Authenticator

آموزش فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای در برنامه Microsoft Authenticator

۰
0
93

تایید هویت دو مرحله ای ویژگی است که برای تامین امنیت حساب های شما مورد استفاده قرار می گیرد به این منظور که شما علاوه بر وارد کردن رمز عبور حساب خود باید از یک لایه امنیتی دیگر نیزعبور کنید. تایید هویت دو مرحله ای یکی از لایه های امنیتی برای جلوگیری از دسترسی افراد مخرب به حساب شما است. این افراد اگر رمز عبور شما را هم به هر شکلی در اختیار داشته باشند، بدون تایید هویت دو مرحله ای دسترسی به حساب شما غیر ممکن می شود.

اگر از حساب مایکروسافت استفاده می کنید می توانید از سه روش مختلف برای تایید هویت دو مرحله ای استفاده کنید، از جمله استفاده از ایمیل جایگزین،‌ شماره تلفن (پیامک) و حتی می توانید از برنامه Microsoft Authenticator استفاده کنید. پس از اینکه این ویژگی امنیتی را برای اولین بار فعال می کنید، هر بار که از یک مکان (کشور) جدید و یا یک دستگاه جدید با رمز عبور خود وارد می شوید باید یک کد امنیتی را تایید کنید تا اثبات شود که واقعا خودتان هستید که  قصد ورود به سیستم را دارید.

در این آموزش ، ما مراحل راه اندازی تأیید هویت دو مرحله ای را در حساب مایکروسافت شما دنبال خواهیم کرد تا یک لایه امنیتی اضافی برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به سرویس های Outlook ، OneDrive ، Office 365 ، Xbox Live و سایر خدمات اضافه کنیم در ادامه با مایکروسافت لایف همراه باشید.

برای فعال کردن تایید دو مرحله ای باید مراحل زیر را دنبال کنید:

نکته: قبل از فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای توصیه می شود که برای جلوگیری از قفل شدن حساب مایکروسافتی خود، اطلاعات امنیتی خود را به روز کنید، برای بروز کردن اطلاعات امنیتی خود ابتدا باید این ویژگی را در حساب خود فعال کنید.

نحوه فعال سازی تأیید هویت دو مرحله ای در حساب مایکروسافت

نحوه راه اندازی برنامه Authenticator برای تأیید دو مرحله ای

در صورتی که نمی خواهید از ایمیل، تماس تلفنی یا پیامک برای ورود دو مرحله ای به حساب کاربری خود استفاده کنید ، می توانید بدون نیاز به استفاده از رمزعبور، از برنامه Microsoft Authenticator برای ورود به سیستم استفاده کنید.

برنامه Authenticator برای سیستم عامل های Android و iOS در دسترس است. در ادامه ، ما نحوه راه اندازی برنامه را در گوشی های اندرویدی به شما نشان خواهیم داد ، اما روند کار برای دستگاه های iOS نیز مشابه است.

برای راه اندازی برنامه Authenticator ، از این مراحل استفاده کنید:

  • فروشگاه گوگل پلی را باز کنید.
  • برنامه Microsoft Authenticator را در گوگل پلی جستجو کنید.

دانلود نسخه اندروید

دانلود نسخه IOS

  1. روی دکمه Install بزنید.
  2. روی دکمه Add personal account ضربه بزنید.
  3. وارد اکانت مایکروسافتی خود شوید.
  4. بر روی دکمه Next کلیک کنید.
  5. روی دکمه Got it کلیک کنید.

پس از اتمام مراحل بالا، هنگام ورود به  حساب خود ، اعلانی را برای تأیید و ادامه ورود به سیستم به صورت خودکار در گوشی هوشمند شما دریافت خواهید کرد آن را تایید کنید.

نحوه غیر فعال کردن ورود دو مرحله ای در حساب مایکروسافت

  •  با حساب مایکروسافت خود وارد سیستم شوید و سپس بر روی برگه Security کلیک کنید.
  • گزینه More security options را انتخاب کنید.
  • در بخش Two-step verification ، گزینه Set up two-step verification را برای خاموش کردن تایید هویت دو مرحله ای(Turn off two-step verification) انتخاب کنید.

مطالب مرتبط:

اکانت مایکروسافت چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

آموزش ساخت اکانت مایکروسافت و Outlook

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از Mr Afshar
بارگذاری بیشتر در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

چگونه ورود دو مرحله ای در تلگرام را فعال کنیم؟

تلگرام از چت های رمزگذاری شده دو طرفه  برخوردار است و پیام های مبتنی بر آن در دیتا سنترهای…