قابلیت ویرایش متادیتا در Groove Music ویندوز ۱۰برای کسانی که به دنبال ایجاد کردن یک کلکسیون موسیقی بزرگ هستند و میخواهند از سرویس های استریم موسیقی مانند اسپاتیفای دوری کنند، بسیار کاربردی است. اگر شما از این قابلیت با خبر نبودید در ادامه با ما همراه باشید.

متا دیتا یا فرا داده در فایل های موزیک چیست؟ متا دیتا یا فرا داده به اطلاعاتی مانند نام هنرمند؛ نام آلبوم و غیره گفته می شود.اگر میخواهید مجموعه ای از آهنگ های سفارشی و مختص به خود را داشته باشید و میخواهید این اطلاعات را ویرایش و مدیریت کنید به طوری که تمامی اطلاعات آلبوم و خواننده به درستی در برنامه های پخش موزیک نشان داده شود، Groove Music بهترین برنامه برای انجام این کار است. البته مایکروسافت قبلا به طور خودکار این اطلاعات را در فایل های موزیک قرار می داد ولی از این پس بعد از مرگ سرویس استریم موسیقی این شرکت، این قابلیت به طور کلی غیر فعال شده است.

با این حال مایکروسافت این ویژگی را در برنامه Groove Music ویندوز ۱۰ قرار داده است و کاربران به راحتی میتوانند اطلاعات متادیتای فایل های موسیقی خود را به صورت دستی ویرایش کنند.

چگونه متادیتای فایل های موزیک خود را ویرایش کنیم؟

۱- برنامه Groove Music را باز کنید.
۲-  در زیر منو  My Music، فایل مورد نظرتان را پیدا کنید.
۳- بر روی آهنگ راست کلیک بر روی آهنگ و ” Edit info”را انتخاب کنید.
۴- پس از باز شد این صفحه، شما هم اکنون می توانید هر اطلاعاتی که می خواهید را به روز و یا ویرایش کنید، از جمله این تغییرات میتواند، عنوان آلبوم و هنرمند، ژانر و غیره باشد. اگر شما نمی دانید که چه چیزی می خواهید در آن قرار دهید، به قسمت بعدی بروید.

۵- شما همچنین می توانید به طور خودکار از فروشگاه موسیقی مایکروسافت برای بروز رسانی متادیتا موزیک های خود استفاده کنید ویا با جستجو در پایگاه داده موسیقی مایکروسافت و مطابقت آهنگ به هنرمند معادل آن، تاریخ انتشار و تولید بهترین آن می توانید.
برخی از آهنگ ها در پایگاه داده موسیقی مایکروسافت وجود ندارد، بنابراین اگر شما به دنبال اطلاعات برخی از هنرمندان مانند نیچه باشید این اطلاعات وجود نخواهد داشت وباید به صورت دستی این اطلاعات را وارد کنید.

۶- زمانی که ویرایش اطلاعات انجام شد، تغییرات خود را ذخیره کنید.

لینک کوتاه شده: http://bit.ly/2IEjS6s
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط حامد افشار
بارگذاری در ترفندهای ویندوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

اپلیکیشن یونیورسال وینگو مپس(Wingo maps)از استور مایکروسافت حذف شد

اپلیکیشن یونیورسال وینگو مپس(Wingo maps) کلاینت غیر رسمی گوگل مپ که توسط گروه برنامه نویسی…