اگر شما آن دسته از افرادی هستید که از پهنای باند محدودی در اختیار دارید و همیشه نگران کاهش سرعت پهنای باند اینترنت خود با بروزسانی ویندوز و یا استفاده برنامه های مختلف در ویندوز خود هستید نگران نباشید!

مایکروسافت در بروز رسانی فال کریترز ویژگی بسیار کاربری را به ویندوز ۱۰ اضافه کرده است که میتوان به کمک آن میزان استفاده از پهنای باند فعال را در پیش زمینه ویندوز ۱۰ مانند برنامه مایکروسافت استور و یا برنامه ویندوز آپدیت را کنترل و یا محدود کرد!

بسیاری از کاربران ترجیح می دهند که هنگام بروز رسانی برنامه های خود در استور ویا برای بروزرسانی کردن ویندوز خود سرعت بیشتری داشته باشند و البته کاربرانی هم هستند که به سرعت پهنای باند خود توجهی ندارند ولی با این حال میخواهند که بر مصرف پهنای باند خود کنترل داشته باشند.

برای شخصی سازی و کنترل پهنای باند مصرفی و همچنین سرعت بروز رسانی  باید کمی در برنامه Settings به کندوکاو بپردازید به خصوص برای کاربرانی که میخواهدند با سرعت بیشتری ویندوز ۱۰ خود را بروز رسانی کنند قطعا ارزشش را خواهد داشت.

  1. در ویندوز ۱۰ به  Settings > Update and Security بروید.
  2. در این صفحه به دنبال Advanced options بگردید و سپس بر روی این گزینه کلیک کنید.
  3. در زیر منو Advanced Options به دنبال گزینه Delivery Optimisation بگردید و بر روی آن کلیک کنید.
  4. در صفحه Delivery Optimisation به دنبال گزینه Advanced Options بگردید و سپس آن را انتخاب کنید.
  5. طبق تصویر شما باید منو زیر را مشاهده کنید. با کلیک بر روی گزینه “Limit how much bandwidth is used for downloading updates in the background” میتوانید میزان استفاده از پهنای باند دانلودهای بروزرسانی ویندوز ۱۰ را در پس زمینه به مقدار دلخواه محدود کنید. همچنین با کلیک بر روی گزینه ” Limit how much bandwidth is used for downloading updates in the foreground” میتوانید میزان دانلودهای بروز رسانی ویندوز ۱۰ را در پیش زمینه محدود کنید.سپس میتوانید به میزان دلخواه خود تنظیم کنید.مایکروسافت ترجیح می دهد که این مقادیر بین ۴۵٪ و ۹۰٪ باشد.
لینک کوتاه شده: http://bit.ly/2IZesDk
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط حامد افشار
بارگذاری در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

مصاحبه با تیم مه استودیو: عملکرد و انتظارات کاربران

در میان ویندوزی ها کمتر کسی پیدا می شود که اسم مه استودیو را نشنیده یا طرح های آنان ندیده …