به طور معمول شرکت ها به هنگام حذف اکانت توسط کاربر سخت گیری های زیادی می کنند، حال آن که حذف اکانت مایکروسافت با گذشتن از چند مرحله، به سادگی صورت می گیرد.

ممکن است شما برای حذف کردن اکانت مایکروسافت دلایل مختلفی داشته باشید، درست کردن اکانت جدید، تغییر سیستم عامل و یا تست کردن برخی موارد. فرآیند حذف اکانت مایکروسافت در ادامه مقاله آورده شده است.

کارهایی که شما قبل از پاک کردن اکانت مایکروسافت تان باید انجام دهید

قبل از حذف کلی اکانت مایکروسافت، شما نیاز به انجام دادن موارد زیر دارید.

۱- کنسل کردن سرویس های مختلف:

اگر شما برای استفاده کردن از سرویس های مختلف از اکانت مایکروسافت استفاده کرده اید، آن ها را کنسل کنید، در غیر اینصورت شا قادر به استفاده از این سرویس ها پس از حذف اکانت تان نخواهید بود.

۲- تنظیم ارسال کردن اتوماتیک ایمیل ها:

اگر شما از ایمیل سرویس مایکروسافت استفاده می کنید، در دوره شصت روزه انتظار برای حذف شدن اکانت، ایمیل تان در دسترس نخواهد بود. شما میتوانید بصورت دستی و یا اتوماتیک به افراد مختلف اعلام کنید که ایمل تان پاک خواهد شد و آدرس جدید تان را اعلام کنید.

۳- خرج کردن پول:

زمانی که اکانت مایکروسافت تان پاک شود، اعتبار مرتبط با این اکانت نیز از دسترس خارج خواهد شد. قبل از پاک کردن اکانت تان، اختبار باقی مانده را روی مواردی که پس از حذف کردن اکانت امکان نگه داشتن شان موجود است، خرج کنید. این اعتبار شامل اعتبار اسکایپ برای تماس نیز می باشد.

۴- فایل های خود را ذخیره کنید:

ممکن است شما فایلی در  در وان درایو و یا ایمیلی را در آوت لوک ذخیره کرده باشید. به هنگام حذف اکانت مایکروسافت، تمامی این اطلاعات از دسترس خارج خواهد شد اگر آن ها را در مکانی مستقل از اکانت فعلی تان ذخیره نکرده باشید. همچنین در نظر داشته باشید که بازی هایی که از طریق اکانت مایکروسافت تان تهیه کرده اید، قابل بازی کردن می ماند ولی شما امتیازات، میزان پیشرفت در بازی و Gamertag را از دست خواهید داد. همچنین اگر شما از سرویس Xbox Music Pass استفاده می کنید، موسیقی های تان را از دست خواهید داد.

۵- تکلیف اکانت های زیرشاخه را مشخص کنید:

اکانت های فرزندان پس از حذف اکانت شما باز خواهد ماند، اما بایستی اکانت دیگری به عنوان اکانت والد تعیین کنید تا فرزندان امکان استفاده از کامپیوتر شخصی، ویندوز فون و یا اکس باکس را داشته باشند.

۶- reset protection را خاموش کنید:

اگر شما از reset protection در هر کدام دستگاه های خود استفاده کرده باشید، پیش از حذف اکانت، آن را خاموش کنید. در صورت خاموش نکردن reset protection قبل از حذف اکانت، ممکن است شما نتوانید دوباره از دستگاه تان استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که، اگر شما اکانت مایکروسافت تان را حذف کنید و به مشکل برخورید، امکان بازیابی اکانت تان در دوره ۶۰ روزه پس از حذف اکانت وجود دارد.

اکانت مایکروسافت چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

چگونه به کلی اکانت مایکروسافت خود را حذف کنید

پس از انجام دادن مراحل قبلی، شما می توانید اکانت مایکروسافت خود را حذف کنید.

 • رمز عبور خود را وارد کنید.
 • روی دکمه Sing In کلیک کنید.

 • روی دکمه Next کلیک کنید.
 • پس از خواندن هر یک از موارد نوشته شده، تیک مربوطه را بزنید.

 • روی فلش مربوط به فهرست بازشونده در قسمت انتخاب دلیل کلیک کنید.
 • روی یک گزینه کلیک کنید.

 • روی دکمه Mark account for closure کلیک کنید.
 • روی دکمه انجام شد کلیک کنید.

بازگردندان اکانت مایکروسافت در دوره ۶۰ روزه

در صورتی که پس از حذف اکانت بخواهید آن را بازگردانید، مایکروسافت به شما ۶۰ روز فرصت برگرداندن اکانت تان را می دهد. برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید.

 • رمز عبور خود را وارد کنید.
 • روی دکمه Sign in کلیک کنید.

 • روی Continue — I want to reopen this account کلیک کنید. در این حالت از شما درخواست می شود تا به یک سوال امنیتی پاسخ دهید. در این مورد ما از ایمیل ثانویه استفاده کردیم.
 • آدرس ایمیل پشتیبان را وارد کنید.

 • روی دکمه دریافت کد کلیک کنید.
 • کد دریافت شده راز طریق ایمیل را وارد کنید.

 • روی Next کلیک کنید.
 • روی Done کلیک کنید.

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از مهدی نوری
بارگذاری بیشتر در آموزش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین بررسی کنید

یونیگرام کلاینت رسمی تلگرام با پشتیبانی از کیف پول گرام بروز رسانی شد!

اپلیکیشن یونیگرام کلاینت رسمی تلگرام (مخصوص استور ویندوز ۱۰ و همچنین ویندوز ۱۰ موبایل است)…