درباره Microsoft Lite OS رقیب کروم Chrome OS اطلاعات زیادی منتشر شده است. ظاهرا تغییرات جدیدی در رابط کاربری این سیستم عامل ایجاد شده است، این تغییرات برای کسانی که میخواهند در لحظه برنامه های خود را اجرا کند بسیار مناسب است.

براد سامس در مورد این سیستم عامل گزارش داد که Lite OS مدل فوق العاده ای از یک سیستم عامل واقعی است که تا بحال دیده ایم است.

این سیستم عامل به طور رسمی از برنامه هایUWP و PWA پشتیبانی می کند، هرچند غول نرم افزاری دنیا تلاش می کند که برنامه های Win32 را به این سیستم عامل بیاورد. مایکروسافت امیدوار است که این یک سیستم عالم ارزانتری نسبت به سایر دیگر ویندوز های دسکتاپ باشد، با این وجود این سیستم عامل از فایل های سیستمی ویندوز، فایل اکسپلورر و تنظیمات و … پشتیبانی می کند.

مایکروسافت در این سیستم عامل کاربران خاصی را هدف قرار داده است و امیدوار است که بتواند کاربران بیشتری را به سمت این پلتفرم جذب کند. لایت او اس از کلاس طراحی دستگاه های جدیدی با پشتیبانی از چیپست های Arm و X86 مانند Pegasus و Centarus که سایر شرکای سخت افزاری مایکروسافت طراحی  شده است کاربرد دارد.

طبق گزارشات منتشر شده، مایکروسافت به شدت بر روی این سیستم عامل کار میکند و نسخه آزمایشی Lite OS در تابستان سال آینده برای آزمایش در اختیار کاربران ویندوز اینسایدر قرار خواهد گرفت.

لینک کوتاه شده: https://goo.gl/G6LDS9
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط حامد افشار
بارگذاری در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

مصاحبه با تیم مه استودیو: عملکرد و انتظارات کاربران

در میان ویندوزی ها کمتر کسی پیدا می شود که اسم مه استودیو را نشنیده یا طرح های آنان ندیده …