مایکروسافت پس از انتشار بروز رسانی آوریل ۲۰۱۸  به عنوان پنجمین بروز رسانی مهم ویندوز ۱۰ از سال ۲۰۱۵ و پس از آزمایش ویژگی های جدید این بروزرسانی توسط اینسایدرها ویژگی جدیدی به نام Nearby Sharing را برای ویندوز ۱۰ عرضه کرده است.

ویژگیNearby Sharing برای کاربران این امکان را فراهم می کند که بدون هیچ مشکلی فایل های خود را برای دستگاه های مجاور ارسال ویا دریافت کنند.این ویژگی فقط برای دستگاه های مجهز به نسخه ۱۸۰۳ و بالاتر کار خواهد کرد.

برای استفاده از این ویژگی، ابتدا باید آن را در رایانه خود فعال کنید:

  • برای انجام این کار، می توانید به Settings > System > Shared Experiences بروید و گزینه Nearby Sharing را روشن کنید یا میتوانید از منوی Share آن را روشن کنید.
  • پس از فعال سازی، فایل را انتخاب کرده و راست کلیک کنید و گزینه اشتراک گذاری و یا Share را انتخاب کنید.
  • اکنون یک پنجره محاوره ای در مقابل شما ظاهر خواهد شد که تمام رایانه های اطراف شما  را نشان می دهد و شما می توانید نام رایانه ای را که می خواهید فایل خود را ارسال کنید را انتخاب کنید و شما در نهایت پس از انتخاب، اعلان “sending to the PC” را مشاهده خواهید کرد.
  • پس از ارسال فایل در رایانه اول در رایانه دیگر یک اعلان نیز بر روی کامپیوتر ظاهر می شود و شما باید درخواست دریافت فایل را قبول کنید تا فایل مورد نظر خود را دریافت کنید.
  • شما می توانید با انتخاب گزینه های  “Save” یا “Save and Open” بسته به نظر خود انتخاب کنید. پس از انتخاب یکی از این دو گزینه، فایل یا فایل ها ارسال خواهد شد و بسته به اندازه فایل، زمان زیادی را برای ارسال و دریافت فایل هاصرف میشود.

فایل ارسالی شما به طور پیش فرض در پوشه Downloads ذخیره می شود اما همیشه می توانید به تنظیمات بروید و پوشه پیش فرض را به دلخواه خود تغییر دهید. همچنین می توانید تنظیمات را به تمام دستگاه های اطراف یا فقط دستگاه های خود تغییر دهید

متاسفانه، این ویژگی فقط برای رایانه های شخصی ویندوز ۱۰ در حال اجرا نسخه ۱۸۰۳ یا بالاتر در دسترس است. شما نمی توانید فایل ها را از سیستم عامل های دیگر و یا حتی از نسخه های قدیمی تر ویندوزارسال کنید. همچنین، مایکروسافت هیچ برنامه همراه برای سیستم عامل های تلفن همراه را برای کاربران توسعه نداده است، بنابراین این ویژگی محدود به یک مجموعه بسیار خاص از کاربران است. با این حال، شما همیشه می توانید با استفاده از ویژگی از ” Continue on PC ” در دستگاه های تلفن همراه خود برای ارسال فایل ها و لینک ها به کامپیوتر خود استفاده کنید. برای به اشتراک گذاری از دیگر سیستم عامل ها، شما باید ازایمیل و یا بلوتوث استفاده کنید.

لینک کوتاه شده: http://bit.ly/2Mt4eOd
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط حامد افشار
بارگذاری در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

مصاحبه با تیم مه استودیو: عملکرد و انتظارات کاربران

در میان ویندوزی ها کمتر کسی پیدا می شود که اسم مه استودیو را نشنیده یا طرح های آنان ندیده …