یکی از بزرگترین انتقادات ویندوز ۱۰ اغلب این بوده که تجربه بسیار خوبی هنگام استفاده از تاچ را به کاربر انتقال نمی دهد. این تجربه کاملاً در تضاد با ویندوز ۸.۱ است که بسیار راحت تر از لمس (touch friendly) استفاده می کند و استفاده از ماوس و صفحه کلید در این ویندوز دشوارتر است، متاسفانه مایکروسافت هنوز نتوانسته است تعادل خوبی بین این دو تجربه پیدا کند اما ممکن است در آینده نزدیک تغییراتی در تاچ فرندلی(بهبودهای لمسی) کردن ویندوز ۱۰ ایجاد شود.

مایکروسافت اخیر در آزمایشاتی در محیط دسکتاپ “بهینه سازی لمسی” را در در بیلد Dev Channel ویندوز ۱۰ آغاز کرده است.
یکی از مواردی که قرار است به زودی در یک بروزرسانی تغییرات بزرگی داشته باشد صفحه کلید لمسی ویندوز ۱۰ خواهد بود. این کیبرد از نظر زیبایی شناختی هنوز از نسخه قدیمی تر Modern Design Language 2 استفاده شده است که با ویندوز ۸ معرفی شده است که البته کمی در طراحی آن تجدید و به روز تر شده است.

نحوه غیر فعال کردن تاچ اسکرین در ویندوز ۱۰

صفحه کلید لمسی جدید از نسخه جدیدتر Fluent Design استفاده می کند و دارای مجموعه ای از ویژگی های جدید است که بسیاری از آنها برای اولین بار در ویندوز ۱۰X مشاهده شد. صفحه کلید جدید شامل پشتیبانی از گیف ها، پنل (ایموجی) بهتر ، یکپارچه سازی کلیپ بورد ، انیمیشن های بیشتر ، صداهای جدید و موارد دیگر است. این یک بروزرسانی عالی ابرای کاربران تبلت های ویندوزی است.

علاوه بر صفحه کلید لمسی جدید، مایکروسافت پنل ایموجی ویندوز ۱۰ ایکس را نیز به ویندوز ۱۰ آورده است که طراحی جدیدی نیز دارد. پیشرفت هایی که هرچه در تاچ فرندلی کردن ویندوز ۱۰ شاهد آن هستیم می توان آینده روشنی را برای دستگاه های لمسی مجهز به ویندوز ۱۰ متصور بود.

اخیرا در جدیدترین بیلد Dev Channel یک صفحه کلید لمسی جدید مشاهد شده است که البته از دید کاربران پنهان نگاه داشته شده است، بنظر دقیقا مایکروسافت همان کاری که ازش انتظار داریم را انجام می دهد؛ تغییراتی در تاچ فرندلی کردن کیبرد ویندوز ۱۰.

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از Mr Afshar
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

مایکروسافت قصد دارد برنامه های اندروید را به ویندوز ۱۰ بیاورد!

گفته می شود مایکروسافت در حال کار بر روی یک ترفند نرم افزاری است که به توسعه دهندگان این ا…