صفحه اصلی اخبار هکرها سیستم عامل Surface Hub را بر روی لومیا ۹۵۰ اجرا کردند!

هکرها سیستم عامل Surface Hub را بر روی لومیا ۹۵۰ اجرا کردند!

۰
0
104

 مایکروسافت روزگاری با ویندوزفون بر بازار گوشی های هوشمند تسلط داشت، اما با ورود گوشی های هوشمند گوگل، اپل و بلک بری، این بازار را از دست داد. در سال ۲۰۱۵ مایکروسافت ویندوز ۱۰ را به عنوان OneCore پلتفرمی که در همه دستگاه ها اجرا می شود، معرفی کرد.

مایکروسافت گفته بود که ویندوز ۱۰، یک سیستم عامل ماژولا است و می تواند بر روی هر دستگاهی گه فکرش را بکنید اجرا می شود. بعد از معرفی پلتفرم UWP ، توسعه دهندگان مجبور بودند که از همه نظر برنامه های یونیورسال خود را برای اجرا در ویندوز فون بهینه سازی کنند. با این حال ویندوز ۱۰ موبایل نتوانست بیشتر از ۱۰ درصد بازار را مال خود کند.

ویندوز ۱۰ موبایل و ویندوز ۱۰ دسکتاپ و دیگر سیستم عامل های ویندوز ۱۰ مانند Surface Hub OS قطعا تحت پلفترم OneCore دارای بخش های مشترکی هستند. ما قبلا اجرای ویندوز ۱۰ آرم (Arm) بر روی گوشی های مانند لومیا ۹۵۰ را دیده ایم و همچنین برخی از توسعه دهندگان توانسته اند قابلیت سلولار دیتا را هم در بیلد های پیش نمایش ۲۰H1 فعال کنند که نشان دهنده مشترک بودن اجزا مختلف پلتفرم OneCore است.

مطلب مرتبط:

آموزش نصب ویندوز ۱۰ آرم بر روی لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ ایکس ال

اکنون توسعه دهنده فرانسوی گوستاو مونس موفق به هک Lumia 950 XL و اجرای Team OS نسخه ای از ویندوز ۱۰ بر روی این گوشی هوشمند شده است. Team OS نسخه ای از ویندوز ۱۰ است که بر روی سرفیس هاب اجرا می شود.

اجرای سیستم عاملSurface Hub بر روی گوشی های هوشمندی مانند لومیا ۹۵۰ بسیار موفق آمیز بوده است. البته این سیستم عامل برای استفاده به عنوان یک وایت برد طراحی شده است که با چند تغییر نرم افزاری، استفاده از این سیستم عامل بر روی گوشی های هوشمند چندان سخت نخواهد بود. اما به طور کلی نشان دهنده یک دلیل عملی برای اینکه سیستم عامل های دسکتاپ بر روی این گوشی ها اجرا می شوند، است.

البته توسعه دهندگان موفق به اجرای سیستم عامل های زیر در گوشی های لومیا نیز شده اند:

  • Windows 10 on ARM
  • Windows 10 on ARM with Mobile Shell
  • Windows RT.
  • Linux and Ubuntu
  • Windows 10 Team (Surface Hub OS)

برای کسانی که نمی دانند، دستگاه های Surface Hub با سیستم عامل Windows 10 Team عرضه می شوند و از یک رابط ویژه بهینه شده برای ارایه مطالب و اسناد آفیس در قالب یک وایت برد برخوردار هستند. Surface Hub OS اغلب به روزرسانی های قابل توجهی نمی کند ، اما همچنان به طور فعال پشتیبانی می شود.

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از Mr Afshar
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

چگونه ورود دو مرحله ای در تلگرام را فعال کنیم؟

تلگرام از چت های رمزگذاری شده دو طرفه  برخوردار است و پیام های مبتنی بر آن در دیتا سنترهای…