به نظر می‌رسد که گوگل در تلاش برای ورود به حوزه‌ی استریم بازی‌های ویدیویی می‌باشد که بر روی کروم کست یا یک کنسول بازی کار می‌کند. البته این خبر طی ماه‌های اخیر با نام رمزی تحت عنوان Yeti (یتی) منتشر شده بود و دوباره شاهد خبر گسترده ای در این زمینه در فضای مجازی بوده‌ایم. با مایکروسافت‌لایف همراه باشید.

 

استریمینگ (streaming) چیست؟

استریمینگ درواقع روشی پر سرعت برای دست یافتن به محتوای بر پایه اینترنت می‌باشد. در استریم بازی‌ها یا اپلیکیشن‌ها، مجموعه ای از اطلاعات در ابتدای کار به کاربران داده می‌شود و سپس بر حسب نیاز، اطلاعات جدید استریم خواهند شد.
این‌گونه نیز می‌توان گفت که استریم بازی‌های ویدیویی همانند تماشای یک ویدیو در یوتیوب می‌باشد که کاربر از طریق یک اینترنت پر سرعت، بازی‌ها را از سرور های ابری گوگل که در آن ذخیره شده اند، دریافت و اجرا می‌کند. شایان ذکر است که در استریم نیازی به کنسول‌ها یا سخت افزار های قدرتمند نیست و همه چیز را بر بستر اینترنت دریافت خواهید کرد.

پروژه‌ی جدی گوگل که با نام رمز Yeti (یتی) معرفی گردیده، این فرضیه را برای بسیاری به وجود آورده بود که این کمپانی قدرتمند دنیای تکنولوژی در حال زمینه سازی برای ورود به صنعت گیم می‌باشد. ولی طی گزارشی که اخیرا در فضای مجازی منتشر گردیده، مشخص شده که این فرضیه بسیار قوی است و بر طبق آن این شرکت چند ملیتی-آمریکایی، قصد عرضه‌ی کنسول بازی دارد که با کنسول‌های ردموندی‌ها و پلی استیشن سونی رقابت خواهد کرد.
البته باید این نکته را در نظر گرفت که گوگل هدفی مبنی بر استریم بازی‌های ویدیویی را دنبال می‌کند که در نوع خود بسیار با اهمیت‌تر از رقابت می‌باشد. بر طبق گزارشی که از سوی Kotaku منتشر شده، این پروژه‌ی گوگل با یک پلتفرم استریمینگ رابطه دارد که ماهیت آن سخت افزاری است. سوی دیگر گزارش این‌طور به نظر می‌رسد که کمپانی گوگل شاید به خرید استودیو های بزرگ بازی‌ساز نیز روی آورد.
این شرکت طی رویداد بزرگ E3 2018 نیز در پی متقاعد کردن بازی سازان برای ملحق شدنشان به این کمپانی بوده است و هم‌چنین با تعداد زیادی از کمپانی‌های بازی ساز نیز ملاقات داشته است.

حال می‌توان گفت که با وجود این گزارشات درباره‌ی عملکرد گوگل در این پروژه، در آینده احتمال حضور یک ابر قدرت دیگر در صنعت گیم خواهیم بود.

لینک کوتاه شده: http://bit.ly/2tOJQiL
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط فرشته پاکزادیان
بارگذاری در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی

تجربه‌ای متفاوت: معرفی بازی MMO بر اساس سریال ارباب حلقه ها

کمپانی آتلون یک بازی جدید به نام MMO که از سریال ارباب حلقه‌ها الهام گرفته است معرفی کرد، …