براساس گزارشی که توسط رویترز منتشر شده است، Google با یک پرونده قانونی در دادگاه روبروست که ادعا می‌کند این غول جستجو به طور غیرقانونی، اطلاعات مربوط به فعالیت آنلاین کاربران را جمع می‌کند، حتی اگر آن‌ها در حالت ناشناس در حال گشت و گذار در فضای اینترنت باشند. در ادامه با مایکروسافت لایف همراه باشید…

این پرونده قانونی ادعا دارد که غول جستجو دنیای اینترنت، داده ها را از طریق Google Analytics ،Google Ad Manager  و سایر برنامه ها و افزونه های وب سایت خود از جمله برنامه های تلفن هوشمند جمع آوری می‌کند که به نوبه خود به شرکت کمک می‌کند تا حتی در مورد “موارد و جست و جو های محفی کاربران خود” اطلاعاتی جمع آوردی کند که بر خلاف قوانین و مقررات حفظ حریم خصوصی کاربران است.

از طرف دیگر، Jose Castaneda، سخنگوی گوگل، در پاسخ به این اتهام واکنش نشان داده است و افزود که این شرکت “با جدیت از خود در برابر این ادعاها دفاع خواهد کرد.” وی ادامه داد: ” ما هر بار که می‌خواهید یک برگه ناشناس جدید را باز کنید، به وضوح اعلام می‌کنیم وب سایت ها ممکن است بتوانند اطلاعاتی را درباره فعالیت های مرور شما جمع آوری کنند.”

این پرونده همچنین ادعا می‌کند که از اول ژوئن سال ۲۰۱۶، میلیون ها کاربر گوگل تحت تأثیر قرار گرفته اند. این هزینه برای هر کاربر ۵۰۰۰ دلار در نظر گرفته شده است زیرا جمع آوری اطلاعات در مورد کاربران به طور غیرقانونی، تخلف از مقررات فدرال و قوانین حفظ حریم خصوصی در کالیفرنیا است.

براساس مقالات تحقیقاتی مختلفی که توسط محققان امنیتی منتشر شده است، Google و سایر مرورگر ها هنوز هم کاربران را در حالت ناشناس دنبال می‌کنند. بسیاری از محققان امنیتی ادعا ‌کنند که حالت های خصوصی هرگز به عنوان یک راه حل حفظ حریم خصوصی عمومی طراحی نشده و این یک ابزار حریم خصوصی نا کارآمد است.

مطالب مرتبط: مایکروسافت تجربه جدیدی از حریم خصوصی کاربران در ویندوز ۱۰ به ارمغان می آورد

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از hamidrezank
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

چگونه ورود دو مرحله ای در تلگرام را فعال کنیم؟

تلگرام از چت های رمزگذاری شده دو طرفه  برخوردار است و پیام های مبتنی بر آن در دیتا سنترهای…