در حالی که ویندوز فون و جانشین پر رمز راز آن ویندوز ۱۰ موبایل مرده است، ولی مرده بودن یک پلتفرم (به مثال سریال مردگان متحرک) به معنی عدم کارایی و نابودی کامل آن نیست! اما در بین جدال های کاربران و طرفداران مختلف دیگر پلتفرمها، کاربران قدیمی ویندوزفون وطرفدارن دو آتیشه این سیستم عامل، داستان سرایی های بیشماری درباره این سیستم عامل موبایلی مایکروسافت سروده اند.با مایکروسافت لایف همراه باشید.

دو ویژگی اساسی که قطعا در ویندوز فون دلمان برایش تنگ می شود حالت تم تیره و کاشی های زنده است. پلتفرم های اندروید و IOS به طور کلی از تم تیره پشتیبانی نمی کنند و تقریبا سیستم عامل ویندوزفون در ۸ سال قبل تا بحال از این ویژگی استفاده می کرد!

قابلیت بسیار جالب Wordflow در کیبرد ویندوزفون هنوز هم حرف هایی برای گفتن دارد، به طوری که کیبرد پیش فرض IOS همچین قابلیتی را ندارد، کیبرد پیشفرض اندروید نیز که با وجود اضافه شدن قابلیت کلمات پیشنهادی نمیتوان جایگاه خوبی را برای آن در نظر گرفت.

قابلیت Kid’s Corner: این قابلیت به والدین اجازه میداد که یک حساب کاربری جداگانه همراه با برنامه و بازی های محدود شده برای فرزندان خود ایجاد کنند.

دکمه اختصاصی برای جستجو: شما در ویندوز فون میتوانستید بدون هیچ برنامه شخص ثالثی فقط با فشردن یک دکمه در گوگل و یا بینگ به جستجو بپردازید.

آدرس بار مرورگر: مایکروسافت نوار آدرس مرورگر اینترنت اکسپلورر را درپایین صفحه در ویندوزفون قرار داده بود و کاربران به راحتی میتوانستند با انگشتان خود آدرس مورد نظر خود را وارد کنند و یا به جستجو بپردازند.

قابلیت People hub: مایکروسافت در این برنامه این امکان را فراهم کرده است که بتوانند به راحتی بدون خارج شدن از برنامه اطلاعات تماس وعکس ها و تصاویر خود را مستقیما در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک در برنامه   People hubوارد کنند.

برنامه پیام رسان یکپارچه: برنامه Microsoft messages به کاربران ویندوز فون این امکان را میداد که به راحتی و مستقیما بدون نیاز به برنامه شخص ثالثی به ارسال پیام در این برنامه یا اسکایپ بپردازند و پیام های خود را برای مدت های طولانی در اکانت مایکروسافت خود نگه داری کنند.

ویندوزفون در واقع یک سیستم عامل شگفت انگیز و کارایی بالا بود که زمانی کاربران به آن نیاز داشتند ناموفق ظاهر شد و مایکروساف زمانی که آخرین شوک خود را بر پیکره این پلتفرم انجام داد؛ کار از کار گذشته بود !

آیا شما هنوز یکی از کاربران ویندوز فونی هستید؟ و یا منتظر اندرومدا(سرفیس فون افسانه ای) خواهید بود؟

لینک کوتاه شده: http://bit.ly/2GJWS9J
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط حامد افشار
بارگذاری در مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

اولین کنفرانس هوش مصنوعی ۲۰۱۹ ایران + کد تخفیف خرید بلیط کنفرانس

کنفرانس هوش مصنوعی ۲۰۱۹ ایران نخستین سری از کنفرانس های سالیانه هوش مصنوعی ایران می‌باشد. …