درباره ما

 همانطور که شما با دنیای فناوری اطلاعات آشنا هستید روزانه در ایران بحث های زیادی در این مورد میشود ولی واقعا فناوری اطلاعات چیست؟ این سوالی هستش که بعض از کاربران شاید از دانستن جواب آن عاجزباشند!!!برای دانستن این سوال اساسی که هر کاربری در این حوزه فعالیت میکند و یا به هر نحوی به این حوزه علاقه مند است سری به ویکی پدیا میزنیم، با«مایکروسافت لایف» همراه باشید.

نقل قول از ویکی پدیای فارسی: (فناوری اطلاعات ) به انگلیسی: (Information Technology یا IT)، همان‌طور که به‌وسیله انجمن فناوری اطلاعات آمریکا (ITAA‌) تعریف  شده‌است، «به مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده‌سازی، پشتیبانی یا مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه، خصوصاً برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزار رایانه می‌پردازد». به طور کوتاه، فناوری اطلاعات با مسائلی مانند استفاده از رایانه‌های الکترونیکی و نرم‌افزار سروکار دارد تا تبدیل، ذخیره،حفاظت، پردازش، انتقال و بازیابی اطلاعات به شکلی مطمئن و امن انجام پذیرد. در تعریف دیگری (که به نظر می‌رسد کاملتر و دقیقتر باشد) فناوری  اطلاعات به کلیه فناوری‌هایی اشاره می‌کند که در شش حوزه جمع‌آوری، ذخیره‌سازی، پردازش، حفاظت، انتقال و نمایش اطلاعات کاربرد داشته و اثرگذار هستند.

امروزه معنای اصطلاح «فناوری اطلاعات» بسیار گسترده شده‌است و بسیاری از جنبه‌های محاسباتی و فناوری را دربر می‌گیرد و نسبت به گذشته شناخت این اصطلاح آسان‌تر شده‌است. چتر فناوری اطلاعات تقریباً بزرگ است و بسیاری از زمینه‌ها را پوشش می‌دهد. متخصص فناوری اطلاعات وظایف گوناگونی دارد، از نصب برنامه‌های کاربردی تا طراحی شبکه‌های پیچیده رایانه‌ای و پایگاه داده‌های اطلاعاتی. چند نمونه از زمینه‌های فعالیت متخصصین فناوری اطلاعات می‌تواند موارد زیر باشند: فناوری اطلاعات و علوم کتابداری و اطلاع‌رسانی ارتباط تنگاتنگی با هم دارند.

سید حامد خسروانی شریعتی (کارشناس فناوری اطلاعات) در مقاله‌ای در همین زمینه آورده‌است که:” با فرض اینکه فناوری اطلاعات یک سیب باشد( منظور نویسنده سیب گاز زده شرکت رقیب نیست!)، کامپیوتر، شبکه، نرم‌افزار و دیگر ابزارهای مرتبط با این حوزه همانند دم سیب است که میوه توسط آن تغذیه می‌گردد، حال این خود سیب است که محصول اصلی است و هدف و نتیجه در آن خلاصه می‌گردد.

  • نقد ما

شما شاید روزانه سایت های تخصصی زیادی یا حتی در برنامه های تلوزیونی درباره سیستم عامل محبوب ویندوز و کمپانی مایکروسافت و یا حتی دیگر سایت های تکنولوژِی (IT) که در این حوز ها فعالیت میکنند را دیده باشید ، اخبار و تحلیل های به اصطلاح علمی خود را گاها مغرضانه و غیر علمی به گوش شنونده خود و به دور وجدان کاری(نقد منصفانه) و کاملا  بدور از اخلاق حرفه ای و صرفا فقط برای ادای مطلب ارائه میکنند وبا اینگونه اخبار و تحلیل های خود گوش های گیک های فن آوری را به درد می آورند و گاها آنها را آزرده خاطر میکند آشنا هستید. در این آشفته بازار وب ایرانی هنوز جای بسی امید هست که بعضی از نویسندهای کلاه سفید(اصطلاحی در دنیای هک) و با اخلاق در عرصه ی وجود پا گذاشتند که اخبار و نقد های منصفانه و به دور از اغراق خود را به خواننده های مطالب خود ارائه میکند تا شاید بتوانند به هر نحوی که شده مخاطب مطالب خودشان را راضی نگه دارند!

با این تفاسیر و یا نقد هایی که در بالا ذکر شد(صرفا شاید فقط نظریات ما و شما باشد) تیم حرفه ای و بسیار جوان« مایکروسافت لایف» را بر آن داشت که تا با راه اندازی این مجله خبری جای خالی یک سایت کاملا حرفه ای و به روز همچنین اخلاق مدار  در حوزه تکنولوژی و تخصصی ، بتوانیم گوش های شنونده مطالبمان را از آلودگی و ناپاکی وب ایرانی پاک کنیم!!!

  • اهداف ما

ما در این مجله خبری تحلیلی و حتی آموزشی به معرفی بخش های مختلف کمپانی مایکروسافت و این غول تکنولوژی  به دور از نقد ها وتحلیل های مغرضانه میپردازیم و واقعیتهای موجود را بیان میکنیم ، بخشهایی که شما علاقمندان به این کمپانی کم و بیش آشنا هستید  …

ما به شما خواهیم گفت که چگونه میشود با مایکروسافت زندگی بهتری برای خود و خانواده یا حتی جامعه خود بسازیم،چیزی که کاربران وب ایرانی کمتر شاهد آن هستند. شما روزانه با دیوایس های ویندوزی و یا حتی دیواس های ساخت خود کمپانی با آن سرو کله میزنید؛ از گوشی لومیا های دوست داشتنی تا سرفیس پرو و یا سرفیس بوک ، همچنین سیستم عامل محبوب و کاربردی ویندوز (۱۰) که از دیرباز  با آن آشنا هستید و در حال تبدیل شدن به یک نوشتالژیک خاص و دوست داشتنی است یاد آور خاطرات یک نسل است و یا حتی گیمرهایی که با کنسول ایکس باکس لذت بازی را با آن تجربه میکنند

ما با ارائه اخبار ،تحلیل ها و نقدو بررسی سرویس های مایکروسافت همچنین آموزش های تخصصی و مطالب بسیار کاربردی در حوزه های ذکر شده به شما لذت یک زندگی مایکروسافتی را به شما نشان خواهیم داد! وب سایت«مایکروسافت لایف» صرفا فقط یک زندگی مایکروسافتی نیست همانطور که شعار سایت ما (مایکروسافت لایف|پنجره ای آشنا به سوی زندگی نوین هست) این حقیت را بیان میکند که توجه خاص ما به فقط به این حوزه از تکنولوژی نیست و ما همانند مایکروسافت خود را حامی محیط زیست (ایران) میدانیم و نگهداری و فرهنگ سازی در این عرصه فعالیت خواهیم کرد تا محیط زیست کشورمان را که میراثی برای آیندگان هست را حفظ کنیم …

و در آخر جمله ای بسیار آموزنده از بیل گیتس : ثروتمندترین مرد دنیا دارنده ی چیزهای ملموس نیست. نه زمین دارد، نه طلا، نه نفت، نه کارخانه، نه فعالیت صنعتی دیگر و نه ارتش و نه سپاهی. این نخستین بار در تاریخ بشر است که ثروتمندترین مرد دنیا تنها دانش دارد و بس.

تیم مایکروسافت لایف منتظر دریافت انتقادات و پیشنهادی شما از طریق این لینک است …