از امروز نسخه Dev Channel یا پیش نمایش مایکروسافت اج جدید که اخیرا مایکروسافت آن را جایگزین نسخه قدیمی کرد را برای کاربران لینوکسی عرضه کرد، مایکروسافت اج جدید مبتنی بر مرورگرم کرومیوم توسعه یافته است.با عرضه نسخه لینوکسی این مرورگر که اخیرا محبوبیت بالایی در سایر سیستم عامل ها کسب کرده است، می توان گفت در حال حاضر مایکروسافت اج جدید برای تمام سیستم عامل های موبایل و دسکتاپ در دسترس کاربران قرار گرفته است. طراحان وب و دیگر توسعه دهندگان از این به بعد می توانند در محیط لینوکس یا ویندوز و مک به طراحی و توسعه برنامه های خود بپردازند و آن را در همین پلتفرم ها آزمایش کنند و از تجربه مشتریان خود در سایر سیستم عامل ها اطمینان خاطر داشته باشند.

نسخه ای که امروز منتشر شده است از توزیع های دبیان ، ابونتو ، فدورا ، openSUSE پشتیبانی می کند. مایکروسافت به طور مرسوم گذشته نسخه های هفتگی مایکروسافت اج جدید را برای همه پلتفرم های پشتیبانی شده، در Dev Channel منتشر می کند. ما در ادامه نحوه نصب مایکروسافت اج جدید بر روی توزیع شما را خواهیم گفت.

نحوه نصب مایکروسافت اج جدید بر روی لینوکس

نصب مایکروسافت اج جدید در لینوکس به دو روش امکان پذیر خواهد بود، ساده ترین روش این است که مستقیما فایل .deb یا .rpm را از سایت اینسایدر مایکروسافت اج دانلود و نصب نمایید. با انتخاب این روش  تمام تنظیمات و آپدیت های آینده را از طریق این کانال دریافت خواهید کرد.

روش دوم، شما می توانید به رسم کاربران حرفه ای لینوکسی، این برنامه را از طریق مخازن برنامه های لینوکسی مایکروسافت از خط فرمان یا ترمینال لینوکس نصب کنید.

چه انتظاراتی باید از نسخه های پیش نمایش داشته باشیم؟

برخی از ویژگی ها و سرویس های نسخه نهایی ممکن است هنوز به طور کامل در نسخه پیش نمایش فعال نشده باشد. به طور خاص ، نسخه اولیه مایکروسافت اج جدید فقط از گزینه حساب های محلی پشتیبانی می کند و از قابلیت ورود به سیستم از طریق حساب مایکروسافت یا ویژگی هایی که  برای فعال شدن آن نیاز به ورود به سیستم دارند (مانند همگام سازی تنظیمات ، موارد دلخواه و غیره) پشتیبانی نمی کند. این ویژگی ها در نسخه های پیش نمایش آینده در دسترس خواهد بود.

شرکت مایکروسافت با انتشار پیش نمایش اولیه مایکروسافت اج جدید برای توزیع های لینوکسی، این امکان را به توسعه دهندگان و برنامه نویسانی که می خواهند، برنامه ها و سایت های خود را برای لینوکس توسعه و یا تست کنند را می دهد.

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از Mr Afshar
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

ویندوز ۱۰ ایکس تلاشی برای جاه طلبی های گوگل در دستگاه های مبتنی برARM

در اکتبر ۲۰۱۹ مایکروسافت ویندوز ۱۰ ایکس را در حال اجرا بر روی Surface Neo که مجهز به پرداز…