­­مایکروسافت در کرتانا قابلیتی را فراهم آورده است که کاربران قادرخواهند بود با دستورات خود به اجرای موسیقی های مورد علاقه خود در اسپاتیفای بپردازند، اخیرا این شرکت با حذف سیستم استریم سرویس Groove سرویس استریم موسیقی اسپاتیفای را جایگزین کرده است. با ادغام کرتانا با این سرویس استریم موسیقی قابلیت های جدید صوتی به این دستیار هوشمند اضافه شده است.

کافی است یکبار کرتانا را به اکانت اسپاتیفای خود متصل کنید، حتی اگر نام آهنگی را نمیدانید میتوانید با پخش کردن آهنگ خود  و یا حتی با خواندن بخشی از شعر آهنگ مورد نظر خود را برای کرتانا بخوانید تا این دستیار صوتی هوشمند نام آهنگ و سایر مشخصات این آهنگ را پیدا کند.

این قابلیت برای کسانی که به آثار تمامی خوانند ها آشنا نیستن حتی دوستانشان در مورد آهنگی سوال میپرسند قطعا مفید خواهد بود.

البته برای فعال کردن این ویژگی باید کرتانا را به اسپاتیفای متصل نمایید، می توانید به سادگی فقط با خواندن اشعار و یک بخش از متن یک قطعه موسیقی آن را پیدا کنید.

نحوه اتصال اسپاتیفای به کرتانا

  • کرتانا را باز کنید و به قسمت Notebook و سپس به زیر منو Music بروید.
  • برای این مرحله، شما به یک حساب اسپاتیفای نیاز دارید، در حالی که مایکروسافت می گوید برای این کار یک اکانت پریمیوم نیاز است، اما با یک حساب کاربری رایگان نیز کار شما را راه می اندازد!
  • وارد اکانت اسپاتیفای خود شوید.
  • هم اکنون با دستورات کرتانا میتوانید در اسپاتیفای آهنگ مورد نظر خود را پیدا کنید.

بعد از اتصال کرتانا به اکانت اسپاتیفای خود هم اکنون می توانید با خواندن یک قطعه از اشعار، آهنگ مورد نظر خود را پیدا کنید

نحوه پیدا کردن آهنگ با یک قطعه شعر در کرتانا

  • کرتانا را با صدای خود”Hey Cortana” باز کنید.
  • سپس در این مرحله شما باید شروع به خواندن یک قطعه شعر از اشعار اهنگ مورد نظر خود کنید، به عنوان مثال [I threw a wish in the well. Don’t ask me I’ll never tell”]
  • در نهایت کرتانا با استفاده از اسپاتیفای به اجرای دستور شما خواهد پرداخت و آهنگ مورد نظر شما را پیدا خواهد کرد، آهنگی که ما در بالا اشاره کرده ایم “Call me maybe.” نام دارد.
پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از حامد افشار
بارگذاری بیشتر در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پست پیشنهادی

نحوه حذف ویروس های پیچیده ویندوز ۱۰ با ویندوز دیفندر آفلاین

گرچه آنتی ویروس ویندوز دیفندر برای حفاظت هرچه بیشتر از ویندوز ۱۰ طراحی شده است اما هکر ها …