صفحه اصلی مایکروسافت ویندوز Windows 10X ویندوز ۱۰ ایکس تلاشی برای جاه طلبی های گوگل در دستگاه های مبتنی برARM

ویندوز ۱۰ ایکس تلاشی برای جاه طلبی های گوگل در دستگاه های مبتنی برARM

۰
0
79

در اکتبر ۲۰۱۹ مایکروسافت ویندوز ۱۰ ایکس را در حال اجرا بر روی Surface Neo که مجهز به پردازنده اینتل بود معرفی کرد، برنامه این شرکت زمانی تغییر کرد که رسما اعلام شد ویندوز ۱۰ ایکس در سال ۲۰۲۱ بر روی دستگاه های با یک صفحه نمایش هم اجرا می شود. گفته می شود نسخه RTM ویندوز ۱۰ ایکس احتمالا در آینده نه چندان دور، طی یک یا دو هفته آینده ابتدا برای کامپیوترهای مجهز به پردازنده اینتل و در نهایت ویندوز ۱۰ ایکس برای دستگاه های مبتنی بر پردازنده ARM عرضه می شود و همچنین شایعات حاکی از عدم پشتیبانی این سیستم عامل از برنامه های Win32 است.

ویندوز ۱۰ ایکس دیگر به هیچ معماری (پردازنده) خاصی وابسته نیست و دیگر سازندگان سخت افزاری، اکنون می توانند از سیستم عامل ماژولار ویندوز ۱۰ ایکس در رایانه های شخصی با چیپست های ARM مانند کوالکام اسنپدراگون و یا اگزینوس سامسونگ استفاده کنند.

همینطور که احتمالا می دانید ویندوز ۱۰ ایکس از بخش هایی از هسته سیستم عامل اصلی تشکیل شده وهمچنین برای استفاده در پردازنده های ضعیف تر بهینه سازی شده است.

ویندوز ۱۰ ایکس بر روی دستگاه های مبتنی  پردازنده های اینتل و ARM اجرا می شود و از برنامه های PWAs, UWPs و برنامه های استور مایکروسافت پشتیبانی می کند. همچنین کاربران از تکنولوژی Cloud PC برای استریم دسکتاپ و برنامه های خود استفاده کنند.

Cloud PC یک فناوری مبتنی بر دسکتاپ مجازی ویندوز است که می توانید از طریق فضای ابری برنامه های سنتی خود را استریم کنید. این ویژگی حرفه ای فقط برای مشتریان سازمانی مانند شرکت ها در دسترس خواهد بود.

مطلب مرتبط:

آیا Windows 10X سیستم عامل مناسبی برای تمامی دستگاه ها خواهد بود؟

در حال حاضر ویندوز ۱۰ Arm دارای محدودیت های در بخش شبیه سازی اجرای برنامه ها است. این شبیه ساز نمی تواند برنامه های ۶۴ بیتی اینتل را اجرا کند. ویندوز ۱۰ ایکس می تواند تلاشی برای ارتقا سطح اجرا ویندوز بر روی پردازنده های Arm باشد و از طرفی این سیستم عامل می تواند برای سطوح آموزشی مانند‌ (مدارس و دانشگاه ها) برای دستگاه هایی با سخت افزار ضعیف و متوسط کاربردی باشد.

در حالی که ویندوز ۱۰ ایکس از سخت افزارها مبتنی بر پردازنده ARM پشتیبانی می کند در قدم بعدی این وظیفه شرکای سخت افزاری مایکروسافت است که این پلتفرم را بر روی دستگاه های خود پیاده سازی کند.

توجه داشته باشید که Windows 10X جایگزین ویندوز ۱۰ یا Windows 10 در ARM نخواهد شد. هر سه سیستم عامل سال آینده در رایانه های شخصی پیاده سازی خواهد شد،  مایکروسافت می خواهد بهترین تجربه کاربری را در هر دو سیستم عامل ارائه دهد.

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از Mr Afshar
بارگذاری بیشتر در Windows 10X

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

چگونه ورود دو مرحله ای در تلگرام را فعال کنیم؟

تلگرام از چت های رمزگذاری شده دو طرفه  برخوردار است و پیام های مبتنی بر آن در دیتا سنترهای…