صفحه اصلی اخبار ویندوز تولدت مبارک! ۳۵ سال از زمان عرضه ویندوز ۱ می گذرد

ویندوز تولدت مبارک! ۳۵ سال از زمان عرضه ویندوز ۱ می گذرد

۰
0
73

ویندوز ۱ در ۳۵ سال پیش در چنین روزی  معرفی شد. دو سال پس از معرفی ویندوز ۱ عرضه این ویندوز از ۲۰ نوامبر ۱۹۸۵ آغاز شد، از آن زمان تا به حال دنیای ویندوز به طور کلی تغییر کرده است اما تولید وتوسعه این ویندوز گام بزرگی برای رشد کامپیوترهای شخصی بوده است.

ویندوز۱ اولین رابط گرافیکی برای MS-DOS بود. در مقایسه با سیستم عامل های امروزی ویندوز۱ چندان کاربر پسند به نظر نمی رسد، اما در آن زمان یک قدم بزرگ در رابط کاربری سیستم عامل ها محسوب می شد. قبلا در آن زمان کار با کامپیوترها بسیار پیچیده بود و بیشتر کاربران حرفه ای می توانستند با آن کار کنند.

وقتی مردم از ویندوز در آن زمان صحبت می کنند، اغلب منظور آن ها ویندوز ۳ و یا ویندوز ۳.۱ است، این دو  ویندوز در آن سال ها به صورت ترکیبی ده میلیون نسخه به فروش رسید، این نسخه از ویندوز بسیار کاربر پسند و مورد استقبال کاربران قرار گرفت. اولین نسخه ویندوز به سایر تولید کنندگان سخت افزاری اجازه می داد که از ویندوز بر روی کامپیوترها استفاده کنند. در حال که ویندوز ۳ و ویندوز ۳.۱ یک انقلاب عظیم در کامپیوترها به وجود آورده بود اما اگر ویندوز ۱ نبود، این اتفاق نمی افتاد.

هر کدام از نسخه های ویندوز یک جایگاه منحصر به فرد در تاریخ ما دارند، از منو استارت ویندوز ۹۵ تا منو مدرن در ویندوز ۱۰ همه آن ها از ویندوز۱ سرچشمه می گیرند. در عصری که اگر ویندوز نبود شاید دنیای فناوری برای ما به این آسانی نبود پس بیاید تولد ویندوز را تبریک بگویم، تولدت مبارک ویندوز!

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از Mr Afshar
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

چگونه ورود دو مرحله ای در تلگرام را فعال کنیم؟

تلگرام از چت های رمزگذاری شده دو طرفه  برخوردار است و پیام های مبتنی بر آن در دیتا سنترهای…