در حال حاضر سه ماه از عرضه آپدیت اکتبر ویندوز ۱۰ (۱۸۰۹) می‌گذرد اما اشکالاتی که این آپدیت در زمان عرضه همراه خود داشت باعث شد عرضه عمومی با تاخیر زیادی همراه شود. بر اساس آخرین گزارش AdDuplex، آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ اکنون سهمی بالغ بر ۱۲ درصد در بین سایر نسخه های ویندوز ۱۰ را دارا می‌باشد.

در آمار جدید وبسایت AdDuplex، آپدیت آپریل ۲۰۱۸ (۱۸۰۳) بر روی بیش از ۸۰ درصد از سیستم های اجرا کننده ویندوز ۱۰ در حال اجرا می‌باشد. اما تاخیر در عرضه آپدیت جدید ویندوز ۱۰، باعث رشد نه چندان زیاد این آپدیت شده است.

مایکروسافت معمولا آپدیت های بزرگ ویندوز ۱۰ را بعد از انتشار به سرعت در اختیار کاربران خود می‌گذارد که باعث رشد هرچه سریع تر سهم جدید ترین آپدیت های ویندوز ۱۰ شده بود. اما این رویه در خصوص اپدیت اکتبر ویندوز ۱۰ کمی متفاوت بود.

مایکروسافت در ابتدای عرضه رسمی این آپدیت، متوجه مشکلاتی شد که باعث ناپدید شدن فایل های کاربران بعد از نصب آپدیت می‌شد که پس از آن، عرضه آپدیت متوقف و کار بر روی رفع مشکلات و آماده سازی ان برای عرضه عمومی آغاز گردید که در نهایت با تاخیری ۳ ماهه، مایکروسافت انتشار برورسانی۱۸۰۹ (نسخه اکتبر) را از طریق Windows Update را به صورت مرحله ای آغاز کرد. که در نتیجه باعث رشد سهم این نسخه گردید.

اما مسئله مهم تر، نزدیک شدن به تاریخ عرضه آپدیت بزرگ بعدی با اسم رمز ۱۹H1،  که احتمالا در بهار سال ۱۳۹۸ عرضه خواهد شد می‌باشد. با توجه به زمان کوتاهی که آپدیت ۱۸۰۹ ویندوز برای عرضه اندام خود دارد باید دید آیا این اپدیت می‌تواند تا تاریخ عرضه آپدیت بزرگ بعدی ویندوز ۱۰، از سهم آپدیت ۱۸۰۳ ویندوز پیشی بگیرد یا خیر!؟

نمودار فراگیری نسخه های مختلف ویندوز 10 ( رشد آهسته نسخه 1809)
نمودار فراگیری نسخه های مختلف ویندوز ۱۰ ( رشد آهسته نسخه ۱۸۰۹)

خانواده سرفس

در خانواده سرفس، Surface Pro 4 همچنان محبوب ترین دستگاه این خانواده به شمار می‌آید. در رده بعدی Pro 2017 به خوبی توانسته درصد بالایی از کاربران را به سوی خود بکشاند. آما نکته جالب حضور Surface Pro 3، دستگاهی که تقریبا ۴ سال از عرضه آن میگذرد در رده سوم بیشترین دستگاه های فعال خانواده سرفس است.

Surface Go و Pro 6 هم از اقبال کاربران به دور نبوده اند که البته پیش بینی می‌شود Surface Go بتواند درصد بالاتری در ماه های آینده با توجه به قیمت مناسب خود در میان کاربران داشته باشد.

لینک کوتاه شده: https://goo.gl/LrhcU8
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط hamidrezank
بارگذاری در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

آموزش ساخت اکانت مایکروسافت و Outlook

تمام سرویس های مایکروسافت، که مبتنی بر بستر اینترنت هستند، برای همگام سازی و دردسترس بودن …