پس از مدت ها انتظار، مایکروسافت بلاخره آپدیت ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ را برای عموم کاربران منتشر کرد. این آپدیت که ویژگی های جدید زیادی به همراه دارد، پس از طی مراحل توسعه حدودا ۱ ساله برای عرضه آماده شده است. در ادامه با مایکروسافت لایف همراه باشید…

برخی از ویژگی های جدید در آپدیت 2004 ویندوز 10

آپدیت ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ اکنون به صورت رسمی عرضه شده است. مایکروسافت در آخرین روز های ماه می، این آپدیت را به صورت عمومی منتشر کرد تا درواقع این آپدیت به آپدیت ۲۰۰۶ تبدیل نشود. زیرا روال اسم گذاری آپدیت های ویندوز به این صورت است که شماره آپدیت از سال و ماه عرضه آپدیت تشکیل شده است.

از ویژگی های جدید این آپدیت می‌توان به رابط کاربری جدید کرتانا، بهبود های قسمت دسکتاپ های مجازی، تغییراتی در تنظیمات ویندوز ۱۰، بهبود های اتصال Bluetooth، بهبود سیستم جست و جو ویندوز و استفاده بهینه از هارد، بهبود های تسک منیجر و سایر بهبود های جزئی در ظاهر و باطن سیستم عامل اشاره کرد.

در واقع این آپدیت بزرگترین آپدیت با ویژگی های جدید در یک سال اخیر برای ویندوز ۱۰ است و طی این یک سال مایکروسافت بر روی پایدارسازی هرچه بیشتر این آپدیت کار کرده است. این آپدیت نسبت به آپدیت ۱۹۰۹ که بیشتر شبیه به یک آپدیت تجمعی برای ویندوز ۱۰ بود ویژگی های بیشتری را به همراه دارد. آخرین آپدیتی که مایکروسافت با تغییرات زیاد عرضه کرده بود، آپدیت ۱۹۰۳ ویندوز بود که پس از آن تقریبا ویژگی و تغییرات خاصی در ویندوز ایجاد نشده بود.

یکی از بزرگترین تغییرات این آپدیت، مستقل شدن کرتانا از ویندوز می‌باشد که باعث می‌شود بروزرسانی های برنامه به صورت مجزا از سیستم عامل دریافت شود. همچنین کرتانا اکنون از ویژگی گفتوگو به صورت چت پشتیبانی و پاسخ خواهد داد. قابلیت جابجایی پنجره کرتانا نیز از دیگر قابلیت های جدید برنامه کرتاناست.

برای اطلاع از مهم ترین تغییرات و ویژگی های جدید این آپدیت، بررسی تخصصی مایکروسافت لایف را در این پست بخوانید.

پست های بیشتر
بارگذاری بیشتر از hamidrezank
بارگذاری بیشتر در اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست پیشنهادی

ویندوز ۱۰ ایکس تلاشی برای جاه طلبی های گوگل در دستگاه های مبتنی برARM

در اکتبر ۲۰۱۹ مایکروسافت ویندوز ۱۰ ایکس را در حال اجرا بر روی Surface Neo که مجهز به پرداز…